Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kevin25

Pokrętło za gałką podnośnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kevin25    158

zawsze mnie zastanawiało do czego jest takie małe pokrętło za gałką podnośnika w C-330

Wiadomość z agroFakt.pl

darek16    3

mam do was pytanie czy w waszej 30 podnośnik podnosi na luzie czy musi być na biegu i powoli ruszać?

tommy66692    10
zawsze mnie zastanawiało do czego jest takie małe pokrętło za gałką podnośnika w C-330

co to za pokrętlo zrob fotke albo go chociaz dokladnie opisz :P

a jesli chodzi o to podnoszenie na luzie to niby czego mialo by nie podnosic? co ma bieg do pompy hydraulicznej? ja mialem taka sytuacje w moim zetorze ze gdy zatrzymałem ciagnik - a pole konczyło sie na srodku gorki - to nie moglem podniesc pluga, dopiero gdy wrzucilem dwojke i ruszylem to sie podniósl. mysle ze to bylo zwiazane ze zbyt malym stanem oleju :D

kevin25    158

fotki mogę wrzucić dopiero pod koniec przyszłego tygodnia bo dopiero wtedy będę miał aparat nowy a chodzi mi o takie małe pokrętło metalowe za wajchą od podnośnika w C-330

darek16    3

nawet bez żadnej maszyny nie chce mi podnosić muszę wrzucić bieg i powoli ruszać wtedy podnosi wszystko

kevin25    158

a sprawdzałeś poziom oleju w skrzyni ja miałem to samo ze nie chciał podnosić wystarczyło dolać hi polu i wszystko po staremu :P:D:)

kevin25    158

ja również sugeruje żebyś wymienił filtr oleju od pompy podnośnika

bolo12121    1

To małe pokrętełko w C330 jest od regulacji dociążania ,sam go nie używam , a podnosnik podnosi mi i na luzie i na biegu ,zarówno w c330 jak i w c360.

bolo12121    1

Trudno mi jest to kolego wytłumaczyć ale tu chodzi mniej więcej o to ze jak np podczas orki zaczyna ci się ciągnik slizgać to

się go dociska narzędziem . bierzesz chyba tą dzwignię od podnoszenia i opuszczania w położenie opuszczone i włączasz na chwilę dopóki ciągnik nieprzestanie się ślizgać potem puszczasz tak to mniej więcej wygląda :P , w błotku to nie działa tylko blokada i ogień z wydechu :D

kazikow    8

a to pokrętło nie jest przypadkiem od szybkości reakcji podnoszenia podnośnika

kazikow    8

Sory kevin 25 zobaczyłem teraz do instrukcji obsługi i jest to rzeczywiście pokrętło regulacji dociążenia. (obrót pokrętła w prawo powoduje wzrost wielkości dociążenia, obrót w lewo zmniejszenie wielkości dociążenia)

ferguson235    0

a ja mam takie pytanie w ursusie 330 podnosnik podnosi tylko na luzie a na biegu nawet niedrgnie. co moglo byc przyczyna tego ? :P

kevin25    158

kazikow ale jak stoisz z tyłu traktora to tym pokrętłem można kręcić do przodu i tyłu a nie w prawo lewo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)

Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez roberto2005
      Witam, jestem posiadaczem C-330 z turem. W moim gospodarstwie ten sprzęt ma trochę do roboty , szczególnie z turem. Zawsze miałem ustawione ciśnienie hydrauliki na około 160 bar ( wtedy bez problemu podnosi 500 kg bigi z nawozem i odpadami piekarniczymi których "trochę" zużywam) Jako że ostatnio trochę ciśnienie spadło postanowiłem je podregulować i tutaj zonk. Gdy podłożyłem pod sprężynę od zaworu podkładkę (dotychczas były 3 sztuki) ciśnienie skoczyło do ponad 250 bar na wolnych obrotach.Ustawiałem to nie raz i dobrze że robiłem to z wielką ostrożnością bo przecież coś mogło nie wytrzymać. Po kilku próbach z regulacją doszedłem do tego że grubość 4 podkładek 5,6 mm blokuje całkowicie zawór i podaje ciśnienie jakie potrafi tylko pompa podać.Natomiast grubość podkładek 4.8 mm daje ciśnienie na max obrotach 150bar. Pompa hydrauliki wymieniana około 6 lat temu wzmacniana ,aluminiowa (niestety nie pamiętam producenta , przykręcana na dwie śruby) Bardzo prosiłbym znawców tematu o jakąś poradę co uległo awarii .
    • Przez mon
      Witam! Mamy problem z ursusem c330. Otoż nie chce podnosić. Zastanawiamy sie co to moze byc. Myślicie ze to moze byc zwiazane z popsuciem pompy hydraulicznej?? Jezeli tak to ile ona kosztuje?? Licze na pomoc. Czekam na pytania i istotne informacje na ten temat. Dziekuję z góry