Szorek

Co uczynić?

Polecane posty

Szorek    13

Witam wszystkich bardzo serdecznie,
przeszukałem ów forum z góry na dół. Jestem tu nowy więc gdyby coś proszę mi pomóc. A więc jestem aktualnie w 3 klasie gimnazjum, czeka mnie wybór zawodu. Więc Mój chrzestny prowadzi gospodarstwo rolne, pomagam mu przy nim jak moge i mi sie to podoba, jak miałem 4 latka już biegałem do obory i mieszalem jakieś "Pasze" dla opasów. Lecz widzę, że Wujo nie zarabia za dużo na tych swoich 11ha aktualnie posiada też dzierżawe koło 5ha. Trzyma na tym 2 maciory, 6 krów mamek+cielaki. Powiedzcie mi czy rozsądną decyzjią było by pójście do szkoły rolniczej? Następnie uprawa warzyw- i sprzedawanie na rynku+ hurtownia? albo chodowla kuz mlecznych-sprzedawanie mleka oraz produkcjia serów? Powiedzcie czy to dobry pomysł. A jeśli tak to jak to rozwinąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Jeśli cię to interesuje i chcesz robić to z pasją to jak najbardziej.Pamiętaj nigdy nie patrz na to czy twoi koledzy ida do liceum czy do mechanika.Jeśli chcesz robić w życiu coś czego oni nie rozumieją"o będzie rolnikiem jaki przypał" to nie patrz na to że będziesz sam w tej szkole.Taka prawda.Jeśli rano obudzisz się zadowolony i będziesz aż chciał siedzieć w tej szkole codziennie bo będzie cię to interesować to się nie zastanawiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Idź do dobrego liceum lub technikum jeśli Cię coś zainteresuje aby zdobyć jakieś konkretne wykształcenie i znaleźć pracę się i odpuść sb szkołę rolniczą. Gospodarstwa jak wnioskuje nie masz (rodzice), a to, że chrzestny prowadzi to póki co nic Ci nie daje bo po skończeniu szkoły i tak Ci on tego nie przepisze no chyba, że wiek emerytalny osiągnął, nie ma dzieci którym by oddał albo zdecydowanie nie chcą aby im przepisać i już Ci obiecał, że to przejmiesz. Nawet jeżeli tak jest to wykształcenie rolnicze jeśli będzie potrzebne uzupełnisz. Szkoła i tak Cię wiele nie nauczy. Tych ha nie ma tak dużo aby już tak wiązać z tym przyszłość jedynie jako dodatkowe zajęcie po pracy ogarniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szorek    13

Gdyby wujo mi tego nie chciał przepisać to by mnie tu nie było ;). Mówi, że jest we mnie potęcjał. Uczy mnie podstaw: Koszenia traw, trząchania, grabienia. Dawkowania nawozów, płodozmianów. Lubie to i chyba jednak będe się kierował w kierunku szkoły rolniczej. W końcu po ukończeniu tego zawodu też można sobie dorobić w spółkach czy na usługach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Tak jak pisze Romek idz do dobrego liceum czy technikum może jakiegoś mechanicznego zebyś sie nauczył budowy pojazdów a do objecia takiego gospodarstwa wystarczy praktyka która przekarze Ci kuzyn a może jakies technikum informatyczne albo elektromechaniczne teraz tyle tej elektroniki  nawet w maszynach rolniczych zależy wjakich przemiotach jestes dobry 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

właśnie zdobądź dobry zawód, rolnikiem zawsze zostaniesz. z wujem teraz dobrze ale jak będzie czas przepisywania może być różnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Dobre technikum to podstawa w tych czasach :) A wuja ile ma lat ?


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szorek    13

Wuja już by przeszedł na wcześniejszą emeryture, ale czeka na mnie:). Pozatym on chyba Rok po ukońzeniu mojego technikum dostał by stałą emeryture.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

NO to jeśli chcesz przejąc po szkole, nie zostaje ci nic innego jak iść do technikum rolniczego, 


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

idź do zawodówki zdobądź fach i później do tech rolniczego zaocznie. po zawodowce dostaniesz lepszą pracę jako fachowiec niż po tech. nawet jeśli byś tylko obsial zbożem to możesz chodzić do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Ale żeby przejąć gospodarstwo musi mieć technikum/wyższe


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Podpisanie CETA sprawia że dla rolnictwa w Polsce w najbliższych latach mogą nadejść naprawdę mroczne czasy Zwłaszcza dla małych gospodarstw Sądzę że z małych utrzymają się jedynie te które znajdą dla siebie niszę na rynku - czyli coś co rozważasz - np sery itp. Dobrą cenę uzyska jedynie produkt oferowany bezpośrednio konsumentowi który będzie znał jego pochodzenie Zawsze tak było ale w przyszłości jedynie to uratuje małe gospodarstwa Weź to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie życzę nikomu , ale Moim zdaniem upadać będą i duże i małe , tylko te duże z większym hukiem :ph34r: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

Myślę ,że warto ale i tak pewnie będziesz musiał poszukać jakiejś pracy bo z 11 h to ciężko będzie wyżyć. Dowiedz się czy na pewno przepisze bo może tylko tak mówi żebyś mu pomagał. Później jak coś nie wyjdzie to zawsze można sprzedać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj