damiandg

Wydajności kombajnów

Polecane posty

akmaly    538

Deutz Fahr, wcześniej sam Fahr, ma jako jedyny dodatkowy wentylator kłosowy ( kłosownik ) który ma za zadanie domłacanie resztek. Nie idą one z powrotem na młocarnię tylko domłaca je wentylator i ponownie wrzuca na podsiewacz przez co nie obciąża tak młocarni. Druga sprawa to stare Fahr-y mają napęd młocarni na łańcuch co może być bardzo pomocne przy omłocie fasoli. 

Czy to są plusy to nie wiem bo nigdy nie kosiłem fasoli, przy koszeniu grochu siewnego nic nie przerabiam.

solek01    164

Kuzyn co ma długo już classa matadora to właśnie mi mówił że Deutz ma łańcuszek do napędu młócarni i powinno się to dać łatwo ustawić,

bo do fasoli obroty młócarni muszą być niskie. Ogólnie mi się podoba m660.

akmaly    538

Ma rację bo przy niskich obrotach przekładnia łańcuchowa ma dużą przewagę nad pasową.

W takim M660 obroty młocarni zmienia się poprzez wymianę kół zębatych, dopytuj sprzedawcę aby Ci dodał bo to jest standardowe wyposażenie każdego kombajnu Fahr. Dla M900, 922 i 1002 obroty dla fasoli to 695 obr/min ( koła z18 i z22), a dla typowych zbóż typu pszenica są takie same koła tylko odwrotnie montowane. Czyli nawet jak nie będziesz miał dodatkowych kół to fasolę wykosisz:)

Wiadomość z agroFakt.pl

AleksanderX    522

w tym roku kombajnem JD 1177 naczepę tira 25 ton nakosił mi sąsiad w  przeciągy 1,5 godz fakt że się spieszył bo nadciągała burza

• Haha 1

grego    385

Hmm, sąsiad w Bizonie przyspieszacz ma zawsze na maksa, bo tez się spieszy, a robota musi ubywać :D

Pewnie powiecie, że na polach kiepskie zboża ma, nie niema kiepskich ;)

traktor11    126

Panowie Panie każy kombaj ma tak zwaną przepustowość w tonach na godz a co się z tm wiąże to zalerzy od rocznika kąbajny weźmy np Bizona naszego stareko pczciwego z roku 70-tego będzie miał np 5T na godz a z końca lat 80-tych 6,5 (ja to podaję przykładowo ) `.

przez okres paru lat był modernizowany ulepszany i zyskał na przepustowści , bo gdyby wzićtakiego z 70 r a z 80 i poszli z tą samą predkością to napewno ten z 70 nie przerobi tylko wywali do tyłu 

GucioJUMZ    341

traktor11- Ciekawa teoria przepustowości bizona Fakt zespół żniwny uległ zmianie i podajnik pochyły i napęd tych zespołów ale klepisko i to co dalej zostało to samo więc kombajn nie zyskał na wydajności sita w Bizonie mają zbyt małą powierzchnię więc parametry brane z książki nie mają się do warunków polowych . W żniwa 2015 miałem okazję pracować na jednym polu z rocznikiem 87 i 80 bizona bez różnicy jeden i drugi sypią tak samo do tyłu 

traktor11    126

Kolego ja to podawałem przykładowo i niechcę się spierać ale jeśli już to proszę to tylko niektóre dane;

Lata produkcji Bizon Z040 od 1971 do 1974 r.  

Parametry zespołu młucącego w Bizon Z040 Wartość Średnica bębna zespołu młucącego 60 cm

Szerokość bębna zespołu młucącego 100 cm

Parametry wytrzęsaczy w Bizon Z040 Wartość Liczba wytrzęsaczy 4 wytrzęsacze

Powierzchnia separacji wytrzęsaczy 3,6 m2 Długość wytrzęsacza 360 cm

Lata produkcji Bizon Z056 Super od 1976 do 1994 r.

Parametry zespołu młucącego w Bizon Z056 Super Wartość Średnica bębna zespołu młucącego 60 cm

Szerokość bębna zespołu młucącego 125 cm

Parametry wytrzęsaczy w Bizon Z056 Super Wartość Liczba wytrzęsaczy 5 wytrzęsaczy

Powierzchnia separacji wytrzęsaczy 4,5 m2 Długość wytrzęsacza 360 cm

I chyba się zgodzisz z moją teorią teraz jeśli myślisz inaczej to podaj swą teorjię ,  a niechcę tego drąrzyć dalej bo jeszcze został ZO57, ZO58, ZO60 , ZO83 , Z120 BS

Zachodnie kombjny poszły jeszcze bardziej do przodu bo zaczeli wydłużać je i zwiększać ilość wytrząsaczy , długość sit itd .

Edytowano przez traktor11

GucioJUMZ    341

To porównanie tyczyło się Z040 i Z056 więc ok ja brałem pod uwagę Z056 z początku i końca produkcji . Odnośnie zachodnich maszyn nie koniecznie wydłużali ale dodawali separatory czy jak to się nazywa nad wytrząsaczami wytrząsacze zostawili w spokoju wydłużyli sita i zmienili konstrukcję podsiewacza na 3 sitowy i bawili się w różne szerokości zespołu żniwnego 

traktor11    126

No dokładnie tak jest ja prześledziłem bizona tak od początku do końca przez wszystkie modele i w każym coś modyfikowano .

@Gucio tu nie chodzi byśmy se skakali do oczu i wyciądali jakieś argumęty ale to trzeba podchodzić do tego tak trochę z głową ,

bizona opisywałem z netu bo tak szczerze to nieznam go dokładnie ale już JD to na paru kosiłem od trzy klawiszowych po pięcio klawiszowe i wiem te mniejsze to gorsze śmiecuchy tak samo pewnie i z bizonami jest

GucioJUMZ    341

Porównałeś Z040 do Supra z racji tego że znasz bardziej kombajny JD to tak porównałeś jak JD 965 do 975 lub nowsze wydanie 1065 do 1075 z tego co wiem to JD ma krótsze wytrząsacze od Bizona za to ma lepszy podsiewacz czyniąc go wydajniejszą maszyną .Na jakich modelach JD pracowałeś i przedstaw wydajność według ciebie .Czy kombajn śmieci to inna spraw za dużo względnych jest do słowa śmieci czysto w zbiorniku to gdzieś ten brud musi wypaść kombajn nie posiada czyszczalni na sobie do oczyszczenia dokładnego 

traktor11    126

Zaczynałem na JD 430 trzy klawiszowym potem 950 , 955 ( oj to już była maszyna ) ,985  1075  , dlatego zaczołe m to porównanie z bizonem też od starszego modelu JD 430 smieci mam na myśli że przy wydajności 8 T z ha nie pujdzie z taką prętlością jak 955 a znowu 955 nie pujdzie z tą prętkością co 1075 dlatego napisałem że te mniejsze to śmiecuchy bo albo trzeba zwolnić w koszenu albo zgubić zborze .

Co do dłudości wytrząsaczy W Bizonie a JD to chyba JD (te modele od 950 w zwyż ) mają dłurzsze .

Według mnie im wrzszy nr JD tym wydajniejszy w koszeniu chodź nie zawsze to jest regułą bo na polerzonych trochę się gubią ze swoimi wiekimi hedrami a złaszcza jak są nierówności.

John Deere 430  Wartość Średnica bębna zespołu młucącego 61 cm

Szerokość bębna zespołu młucącego 78 cm

Liczba wytrzęsaczy 3 wytrzęsacze

Powierzchnia separacji wytrzęsaczy 2,66 m2

Długość wytrzęsacza 341 cm

John Derre 950

Średnica bębna zespołu młucącego 61 cm

Szerokość bębna zespołu młucącego 104 cm

Liczba wytrzęsaczy 4 wytrzęsacze

Powierzchnia separacji wytrzęsaczy 3,52 m2

Długość wytrzęsacza 341 cm

John Deere 985

Wartość Średnica bębna zespołu młucącego 61 cm

Szerokość bębna zespołu młucącego 156 cm

Liczba wytrzęsaczy 6 wytrzęsaczy

Powierzchnia separacji wytrzęsaczy 5,66 m2

Długość wytrzęsacza 365 cm

John Deere 1075

Wartość Średnica bębna zespołu młucącego 61 cm

Szerokość bębna zespołu młucącego 130 cm

Liczba wytrzęsaczy 5 wytrzęsaczy

Powierzchnia separacji wytrzęsaczy 4,72 m2

Długość wytrzęsacza 365 cm

tak to się przedstawi w JD

Edytowano przez traktor11

Renault85-15TX    187

Ale na pewno 985 był dużo wydajniejszy od 1075 chociaż maszyna nieco starsza była. Mam porównanie bo posiadam 975 i gość ode mnie ze wsi ma 985 i widać że nie źle zasuwa mimo że ma cheder większy. 

Vixa balet :D

traktor11    126

JD 985 miał 6 wytrząsaczy i 156 młocarni 

Ale powiem tak szczerze najlepiej mi się kosiło JD 955 to nie zawodna maszyna , im nowszy tym bardziej skomplikowany ponapychane jakiś nowości w nie a 955 prosty jak budowa cepa 

Renault85-15TX    187

Modele 9xx ogólnie były całkiem mechaniczne i proste w budowie w sumie w 10xx też nie wiele się zmieniło ale już trochę więcej wprowadzili tych udoskonaleń i wgl. Jak by nie było te dwie serie był naprawdę godne maszyny i dalej są bynajmniej ja mam takie zdanie. 

Renault85-15TX    187

Jak to JD, nie ma się co oszukiwać że mało palą. Coś za coś wiadomo, mają ładne silniki to muszą spalić ale dźwięk silnika jest piękny w tych kombajnach. 

DJBOMBA12    11

Poszukuję użytkowników kombajnów New Holland serii TX 6x, najlepiej użytkowników TX64 i TX64 Plus, prosił bym o odezwanie się na PW, ewentualnie w tym temacie. Mam kilka pytań odnośnie tej serii kombajnów. 

W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

safar    17
https://www.olx.pl/oferta/new-holland-cx5080-jak-tucano-430-jd-w540-CID757-IDuFDZr.html w opisie napisał że 18ton pszenicy skosi.
a tak na boku chciałbym odświeżyć temat i poprosić jeszcze przed żniwami użytkowników kombajnów o przeliczenie w trakcie zbiorów wydajności na godzinę (ilości ton) w danym zbożu. fajnie byłoby gdyby zboże przejechało jednak przez wagę a nie "wróżono" na podstawie ilości zbiorników czy też przyczep

Lexion1012    1
Dnia 18.11.2016 o 18:27, Renault85-15TX napisał:

Tu nie chodzi o to ile można zejść i jak długo kosić tylko o wydajność maszyny liczoną w godzinę jej pracy. Pisząc takie bajki to tylko ludziom robisz nadzieję że taki kombajn ma sporą wydajność i po co inwestować w nowy kombajn jak wystarczy Ciebie wynająć za kombajnistę i Ty JD 1075 zrobisz w sezon żniwny 300ha. 
Bizon nie przerobi więcej jak 5.5 tony w ciągu godziny mówimy tu o normalnym koszeniu bez dużych strat. Twój JD wykosi ma 8 ton w ciągu godziny z przystępnymi stratami zboża i wszystkie tego typu kombajny mają podobną wydajność. Przestań już tutaj świrować bo tylko zaśmiecasz temat i robisz z siebie pośmiewisko. 

Kolega buja w obłokach. Na pewno nie osiąga takiej wydajności o jakiej pisze. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kingway
      Witam , jaki polecicie kombajn w miarę wydajny , prosty w obsłudze do 150 tys. zł , najlepiej żeby miał herder max. 4,2 lub mniejszy ?? Rozważę wszystkie propozycje 
    • Przez pil1
      Dzień dobry, szukam instrukcji obsługi kombajnu Dronningborg 4000 najlepiej w języku polskim. Jest to mój pierwszy kombajn jaki kupiłem, może ktoś z Was wie gdzie taką mogę zdobyć. W firmie  z Szamotuł, która specjalizuje się w takich instrukcjach jest nieosiągalna.  Pozdrawiam wszystkich
    • Przez Miro12
      Witam posiadam kombaj mf 186 od jakiegoś czasu zaczol się grzać odrzutnik słomy od strony łańcucha 2 rzędowego,może zna ktoś przyczynę, wymieniałem już łożysko i łańcuch i dalej to samo pochodzi 20 minut i już się robi gorący, proszę o jakams podpowiec jaka może być przyczyną tego
    • Przez Zefir
      Witam w związku iż nie wyrabiam się już obecnym TCkiem  na swoim areale to planuje dokupić drugi kombajn , wolnej gotówki w tej chwili mam około 150 tyś i chciałbym się zorientować co w obecnym czasie jest warte uwagi za taką kwotę   . Marki jakie głównie mnie interesują to new holland i john deere ewentualnie claas , chciałbym zaczerpnąć opini użytkowników jaki model jest wart zakupu  . Nie chce zbytnio sprzedawać TC i dokładac do wiekszego bo mam obecnie kogo posadzi aby kosił i po prostu  wolałbym na 2  . Tak samo z usługami w razie co łatwiej byłoby  jechać na 2 bo w okolicy ze względu na rozdrobnione pola duży kombajn z hederem powyżej 5 m nie ma najmniejszego sensu , osoby co pokupowały takie kombajny dużo czasu tracą na przepinanie hedera , przejazdy i itp Z góry dziękuje za pomoc
    • Przez janusztracz73
      witam mam w planach zakupić kombajn New Holland clayson 140 chciałbym o nim uzyskać informacje. Jaki mogę jeszcze brać pod uwagę link do new hollanda  http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-new-holland-CID757-IDgoR1H.html#90ca18e46b
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj