matek0099

Massey Ferguson problem ze skrzynia biegow

Polecane posty

matek0099    0

Witam, mam problem ze skrzynia biegow w mf 3065. Po uruchomieniu ciagnika i wlaczeniu biegu,puszczam sprzeglo a ciagnik nie rusza tylko dusi sie. Ma takie objawy jak zablokowana 60-tka. Natomiast gdy ciagnik jest na luzie silnik pracuje  puszcze sprzeglo nie slychac zadnych zgrzytow. Co robic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wygląda na to że włączone są dwa biegi na raz , w takim wypadku nie obróci skrzynia spalisz sprzegło albo urwie się coś.

Na ile to możliwe zdejmij dekle skrzyni o ile są. Bardziej siedzę w Renault niż MF wiec nie wiem czy są okna diagnostyczne w skrzyni .

jeśli uda się zajrzeć to trzeba obadać który synchronizator lub przesuwka jest załączona.

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek0099    0

Dzis udalo mi sie ruszyc z miejsca.Przy zgaszonym silniku zaczalem ruszac mozliwie na boki i do przodu galka. Po chwili urochomilem silnik i w skrzyni zaczelo cos warczec trzymajac na sprzegle lekko je popuszczalem jednoczesnie przesuwajac dzwignie biegow na bok i udalo mi sie odblokowac 3 i 4 bieg i wszystko bylo dobrze. Ruszylem ciagnikiem w wszystko bylo jak wczesniej. Wywiozlem 2 beczki szamba i wjezdzajac na pole chcialem zmienic bieg na 1 i zmienilem po czym ciagnik znowu stanal i nie chcial ruszyc gdy puszczalem sprzedlo dusil sie jak wczesniej. Wskakiwala 1 i 2 nie bylo 3 i 4 ani mozliwosci zmiany na zolwia. Po wykonaniu takich samych czynnosci jakie opisalem wyzej biegi znowu sie znalazly i ciagnik jezdzil dobrze. Co moze sie dziac ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Wybierak ma luzy i biegi się kleszczą. Należałoby usunąć luzy na dźwigni zmiany biegów oraz zajrzeć również do skrzyni, bo może być potrzeba wymiany wybieraka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek0099    0

Ale doliczmy pieniadze  wziete przez mechanika i jak rozjedzie ciagnik to bedzie pewnie jeszcze cos  do wymiany w skrzyni

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ehhhh godzina roboty dla 10 latka... sam sobie to zregenerujesz jeśli tylko ta końcówka jest wytarta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Może moją sytuację ktoś zdiagnozuje wsiadam do ciągnika wrzucam 4A i jadę rozpędzam wrzucam 1B jade jakiś kawałek dajmy na ro 700m traktor staje zgrzyt nie reaguje zakres B ani w przód ani w tył tylko lekkie zgrzytanie zakres A działa więc jadę na A po pewnym czasie pojawia się możliwość przerzucenia na B ale tylko na moment i znów powtórka Zakres A cały czas działa, po dłuższym postoju znów B działa też przez jakiś czas. Kiedyś znalazłem w skrzyni pół kamienia od AB czyżby wyleciał i nie utrzymuje zakresu B czy komp traci zasilanie i przerzuca na żółwia? Dodam jeszcze że ostatnie dni potrafiła wyskakiwać 1 na A ale nie wiem czy to powiązane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Najwyraźniej właśnie widełki nie dociskają właściwie synchronizatora i ten puszcza. Dlatego bieg wyskakuje. Lepiej nie jeździć na tym zakresie, bo synchronizatory nie są tanie. Koniecznie trzeba sprawdzić te kamienie na widełkach. Gdyby komputer to przerzucał, to by nie zgrzytało nic w skrzyni.

Zakres AB, o którym piszesz, to AB (na dźwigni rewersu), czy złów/zając?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Dźwignia rewersu, no jeżeli komputer traci zasilanie to automatycznie zrzuca z zakresu zając na żółw podobno i myślisz że co sie będzie działo jak przy sporej prędkości tryby przerzuca na x-razy mniejszą prędkość na pewno cicho nie będzie

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Komputer steruje tylko reduktorem żółw/zając i faktycznie by zagrało przy zmianie podczas jazdy. Jednak tobie wyskakuje zakres B, który jest już inną przekładnią, niż reduktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ja nic nie mówię ale... tobie się po prostu strategiczna nakrętka popuściła. Na Twoim miejscu nawet bym do tego traktora już nie siadał bo dziś kosztuje Cie to 150zł za nakrętkę  + kamienie a jutro 5tys i więcej

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

A chciałem jeszcze bezpośrednio z aku podać prąd na komp żeby sprawdzić, czyli co rozpoławiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

zdejmij dekiel i zobacz czy dolny wałek się rusza, czy koło A poradzi się przesuwać wzdłuż wałka... dwoma palcami je dosięgniesz

 

Twierdzisz że jadąc na B traktor zatrzymuje się, Włączasz A i znów jedzie... no to chyba w tej przekładni jest problem a nie  w reduktorze

Na A jedzie bo widełki, kamienie dociskają trybo A do łożyska na którym wałek pracuje... a trybo B opiera się o nakrętkę.... a że nakrętka odkręciła się to trybo B pierdzieli robotę i idzie z nakrętką w tany a Tobie zgrzyt pozostaje ;)

post-120-0-86714700-1478551338_thumb.jpg

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Dobra zdejmę dekiel i zobaczę czy coś znajdę w najgorszym wypadku rozjadę dziada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

w moim było tak że jak tylko przerzucę na B to od razu wszystkie biegi gineły tzn zakres  i trzeba było odkręcić dekielek i ręcznie przesunąć na A żeby móc zjechać bo dźwignia się nie dało i po rozkręceniu do wymiany kamienie i synchronizator (autotronic 87r)

PS-kamieni wogólę nie znaleziono po rozebraniu skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Już temat ogarnięty poluzowała się nakrętka (do wymiany) i przez nią rozpadł się synchronizator wypadły z niego 2 kamienie leżały w skrzyni i jedna sprężynka (taki tam drucik) wypadł i się wygiął na dobrą sprawę żeby dorwać drugi chodziło by na tym synchro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Właśnie nie wiem jak uda mi się znaleźć tę sprężynkę zabezpieczającą kamienie w synchro to zostawię ten a jak nie to zaciskam zęby i kupuję nowe. Jeszcze nie wiem jak ogarnę włożenie tych bebechów z powrotem jak wyjąć nie było łatwo to co dopiero włożyć

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a to zatrzaski Ci wypadły... Napisz do Zduna czy mu gdzie rozwalony synchronizator nie leży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj