MilenaKrólik

Hodowla cielat do wagi 150kg

Polecane posty

Witam chce zajac sie Hodowla cielat do wagi 130-150kg chce je kupywac od gospodarzy i trzymac do wagi jak podalem czy jest to oplacale mysle jak narazie ok 15szt a pozniej coraz wiecej cielaki maja byc mieszane miesne i hf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Sam myślałem nad czymś takim, z kupnem nie było by problemu tylko takie najgorzej odchować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Własnie  z kupnem -  w  rozsądnej cenie -  jest najgorszy problem .

Jak przepłacisz  za  maluchy -  to  gówno  ci  z tego  zostanie  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

W naszych stronach jest tego dużo, niekonieczne miesne ale jest w czym wybiierać. Widziałem ogłoszenie za 15 sztuk 22000 czy cos około tego, zakupione były góra za 6500, dochodzi odpojenie, pasza itp Do odważnych świat należy gorzej jak zaczna padać. Najlepiej jak ktoś ma włąsne krowy i oddaje do Piatnicy :D sporo cielaczków teraz odchowałęm na mleku z somatyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka a ja mam pytanko tak jak w temacie :) co wy na to, stado ze 30 simek chowa swoje cielęta a do tego dokupić jeszcze po jednym do krowy do odpojenia, trzymać je przy krowach bo w ten sposób rosną pięknie i tak też wyglądają, cielęta byłyby takie jak sie trafią hf albo mm zależy, trzymać je do 300 kg i sprzedaż :rolleyes: Teraz mi powiedźcie jak to jest z rejestracją takich sztuk bo nie mam kompletnie żadnego doświadczenia, jak je kupuje to ma 100kg, rejestruje w agencji restrukturyzacji, pisze je w książce stada i jest wszystko ok, a co w przypadku gdy za 2 tyg trafia mi sie klient i sprzedaje te ciele, to co wtedy normalnie wyrejestrowuje je i jest wszystko git? czy jest jakiś minimalny czas w którym nie można sprzedać bydła od przybycia do gospodarstwa? jak to wygląda czy na takie coś trzeba zakładać firme albo płacić jakieś vaty czy coś :ph34r:  nie znam sie na tym a bardzo mnie to nurtuje, bede wdzieczny za wszyskie odp, pozdro :) acha i jak myślicie opłaciło by się to wgle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Wszystko ładnie pięknie, ale weź pod uwagę to, że nie każda krowa przyjmie obcego cielaka. Jeśli trafi ci się kilka takich to będzie niezła zabawa z pojeniem tych cielaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o jakiś odzew jest :)  no w sumie masz racje, bo dojenie dojarką i pojenie z wiaderek to sporo więcej roboty sie robi, a jak nie bedzie chciała przyjąć obcego to nie zafajnie, ew dojenie tylko tych co nie chcą obcego przyjąć hahah no ale jak w temacie coś więcej? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo dobry. Ostatnio są chętni na odsadki więc z cenę też nie było by problemu. Żeby krowa przyjęła drugiego cielaka też są na to sposoby :) Za 350kg odsadka trochę pieniędzy już będzie

Edytowano przez DzikiSimental25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricoama    0

Słaby ze nie ma zainteresowania takimi sztukami czy mało co zostanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1025a    0

Ja z podobnym problem. Planuje,kupić w czerwcu kilka cielaków. Powiedzcie mi czy ciężko jest odchować takie byczki 3-4tygodniowe?Jak sądzicie po jakim czasie mniej więcej przestaną pić mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy kupisz dobrze odpojone tzn, że 4 tygodnie były na pełnym mleku czy ktoś już je poił preparatem mlekozastępczym. Chcesz je chować do dużej wagi czy do 150 kg ? Jeżeli byłyby odpojone na pełnym mleku to nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj