Buszido007

Jaki siewnik 2,5-3m do 4000zł

Polecane posty

Buszido007    155

 

Witam.

 

Ze względu na awarię mojego dotychczasowego siewnika (konnego) zmuszony jestem do zakupu nowego. Tej jesieni do siewu miałem pożyczonego Poznaniaka 2.7 m, ale podczas siewu pszenicy po kukurydzy lubił się zapychać, co mnie trochę zniechęciło do polskiej maszyny (mały rozstaw redlic).

 

Siewnik jakiego szukam miałby mieć 2,5 lub 3 m szerokości, znaczniki, grabki, spulchniacze śladów za ciągnikiem oraz możliwie duży rozstaw redlic (mniejsze ryzyko zapchania). Dobrze by było gdyby była możliwość robienia ścieżek (do tej pory nie robiłem ich ze względu na siewnik, ale i małe pola, ale wolę być przygotowany na taką ewentualność). Z siewnikiem współpracowałby Ursus C360 lub C330M. Budżet to max. 4 tyś. Areał do zasiania nie jest aktualnie zbyt duży, ale kto wie, jak będzie w przyszłości, więc wolę być przygotowany...

 

Chciałbym abyście zaproponowali mi jakieś konkretne modele maszyn, najlepiej takie, z którymi mieliście lub macie do czynienia. Podajcie ich wady i zalety. Na co zwrócić uwagę przy zakupie konkretnego modelu lub w ogóle siewnika? Jak wygląda awaryjność oraz dostęp do części? 

 

Niedaleko mnie stoi 3 m Poznaniak 6 na skrzyni olejowej z 2000 r za 5 tyś do negocjacji. Co myślicie? Warto się pchać w polski sprzęt? 

Chodzi konkretnie o ten model : https://www.olx.pl/oferta/poznaniak-6-CID757-IDi8MA5.html#4c8b066db6

 

 Zapraszam do dyskusji.

 

Pozdrawiam 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

proponuje nordstena lifto-matica, za 4 tys znajdziesz ładny model , zalety skrzynia nasienna w ocynku zagarniacze automatyczne znaczniki mnogość ustawień niekidy można spotkać z elektrycznymi ścieżkami, w moim zamiast 21leii jest 19 dzięki czemu rozstaw jest co 12cm nie ma szans żeby go zapchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

wszystko zależy jaki masz areał do obsiania, na kilka ha przy takiej opłacalności nie pchałbym się w nic drogiego, za ok. 2tys. można kupić poznianiaka na docisku, a wystarczy przedłużyć dłuższe redlice o 15 cm i masz problem z pchaniem z głowy, choć osobiście uważam 25 redlic na 2.7m roboczej to za dużo


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrSlomek    6

kilka lat temu miałem ten sam problem co ty , rozwalił mi się siewnik konny i szukałem nowego. Rozglądałem się za poznaniakiem 2,7 i tym na skrzyni olejowej 3m . pomiędzy tymi dwoma wybrałbym tego nowszego 3m , dokładniejszy i łatwiejszy wysiew oraz więcej miejsca między redlicami . natomiast ja kupiłem Amazone d7 special 2 , 3m i jestem bardzo zadowolony.niestety 6 tys musisz mieć na dobrego ale nie żałuję że dałem więcej jak za polskiego , wysiew bardzo dokładny nawet w rzepaku . dużo miejsca między redlicami więcej jak w polskim . duża skrzynia zasypowa , proponuje ci ewentualnie tego Amazone 2,5 m , cena będzie mniejsza a jakość siewu gwarantowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

ovi, jak z dostępnością i cenami części do Nordstena? Miałeś jakieś awarie??

izydor6280, tak jak mówiłem areału dużego do obsiania nie ma, ale z drugiej strony nie chcę kupować maszyny, którą na dzień dobry musiałbym przerabiać (Poznaniak). Jak już kupować to myślę, że lepiej dołożyć i kupić coś lepszego, bardziej zaawansowanego konstrukcyjnie - wiesz o co chodzi ;)

MrSłomek, dzięki za radę

 

Co myślicie o tym poznaniaku 6? Warto dać tyle za polski siewnik czy lepiej szukać coś zachodniego?

Na co zwrócić uwagę przy kupnie siewnika oprócz tego, czy rama nie spawana i redlice nie wytarte? Przepraszam, że pytam ale pierwszy raz będę kupował siewnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1447

Mam poznaniaka6, z tym że na skrzyni olejowej tej starszej, żeliwnej. I szczerze mówiąc sieje jak chce, czasem próba kręcona z tym co na polu pokrywa się w 100%, a czasem nie ma nic wspólnego. Dodatkowo znaczniki urywają się na potęgę- słaby materiał. Także moim zdaniem lepiej zachodni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

oczywiście, w większości starszych zakłada się takie coś 

med2_nakladki_33355_108_106474.jpg


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Podepne się pod temat i chce zapytać,jak taki Nordsten 2.5m radzi sobie na górach? Chodzi mi,czy nie zrobi szachownicy w siewie? Są tam jakieś otwierane szufladki...
Pytam,bo interesuje mnie taki siewnik clg2000 z nowszej wersji z czerwoną pokrywą na skrzyni.
Wszyscy ogólnie chwalą ten typ NN,ale miło mi będzie przeczytać jakieś sugestie.
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Witam ponownie.

Mam pytanie - Znacie może jakieś komisy z używanymi maszynami rolniczymi, gdzie mają jakiś mądry sprzęt w rozsądnych pieniądzach? Szczególnie chodzi mi o południową Polskę. Szukam siewnika i wolałbym zajechać gdzieś, gdzie nie stoi tylko jedna sztuka, tylko jest kilka egzemplarzy do obejrzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    551

Witam szukam siewnika do siania pszenicy i rzepaku rocznie będzie siał do 20 ha z usługami  i chodzi mi o 3m pod ścieżki i chcę wydać na siewnik ok 4-6 tyś i mam pytanie co myślicie o nordstenie z czerwoną klapą lub isari 6000s lub co polecanie za inny siewnik ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Fiona sd977 , duży zbiornik na nasiona ,ścieżki elektryczne , znaczniki łatwo przerobić na elektryczne , bardzo podobny do noderstena .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    551

fiona są fajne jest ich dużo tylko one 3m są trochę duże gabarytowo a mi chodzi żeby miał redlice za kołami już i w miarę nie był stary ale rozważe to propozycje bo musze coś kupić do 15 września był fajny nordsten za 5900 zł ful wypas i jak nowy niby tylko nie miałem czasu jechać oglądać i po 2 dniach sprzedany i teraz cały czas obserwuje olx i jest jeden ale trochę daleko bo aż 650km w jedną stronę  

ten fajny tylko aż 650 km daleko :https://www.olx.pl/oferta/siewnik-do-zboza-nordsten-3m-clb-zbozowy-fiona-amazone-oryginal-transp-CID757-IDvkc4u.html#7346f22b79

ten też nawet niedaleko tylko 300 km tylko malowany i kombinowany https://www.olx.pl/oferta/siewnik-do-zboza-nordsten-3-m-25-redlic-CID757-IDwVL7P.html#7346f22b79

ten już nawet blisko ponad 100km ale już remontowany i nie wiem czy to dobrze czy to zle https://www.olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-3m-CID757-IDvnOIw.html#7346f22b79

ale chodzi mi po głowie jeszcze isaria taka i niewiem wujak ma taki i sobie chwali tylko ciekawe jak on wagowo bo nordsteny są lekkie a ciekawe ile ten waż czy więcej  od poznaniaka czy tyle samo lub mniej bo mi chodzi o lekki i dobry siewnik ? https://www.olx.pl/oferta/siewnik-do-zboza-isaria-3m-CID757-IDvmQbU.html#44d5f0059f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
    • Przez Blusik
      Witam
      sprzedam siewnik konny na drewnianych kołach. Koła uszkodzone, siewnik stoi pod chmurką od roku ale działał do końca. Pewnie po wymianie kół będzie nadal działać .
      cena 300 zł do negocjacji 
      slaskie powiat raciborski 
      kontakt PW lub pod postem
       
      pozdrawiam
    • Przez Paweł18
      Czy posiada ktoś tabelę wysiewu do tego siewnika?

    • Przez flinston
      Witam. potrzebuje pomocy do ustwienia wysiewu owsa w siewniku amazone d7 .Otóż przy ustwieniu skrzyni na maksa wysiewa mi  około 180kg h.Co może być przyczyną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj