S-Piotr

Zamiana pompy hydraulicznej na większej wdajności. [połączone]

Polecane posty

Uziu92    7969

no niestety cena rosnie wprost proporcjonalnie do jakosci wykonania czesci. Na moje potrzeby ciagnik daje na razie rade, ma minusy ale ma i plusy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

No pewnie że ma też plusy ,pracę nim wykonasz ,i częsci tanie ,no a że są jakie są to co zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Dla mnie jedyna wada to brak rewersu, najlepiej takiego z lewej strony fotela, szczegolnie przydal by sie do tura. Z reszty jestem zadowolony.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

Połączone

 

mógł by mi ktoś podpowiedzieć jaki wydatek ma pompa nsz 32 bo chce kupić rozdzielacz i podłączyć go w obieg i nie wiem czy taki co ma 40l przepustowości nie będzie za mały 

 

http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-z-sekcja-plywajaca-40l-i4990754273.html

 

chodzi i ten rozdzielacz tylko nie wiem czy nie będzie zamały do tego ciągnika (mtz 82)

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Już o tym było pisane,wystarczy poszukać.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

mógł byś mi podać link do tamtego tematu bo nic nie moge znaleść

 

a jeśli chodzi o moje pytanie moze być ten rozdzielacz czy musi być większy 60 albo 80l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

wcoant.jpg

Witam, przeczytałem cały temat gdyż założyłem tura i nie jestem zadowolony ze swojej pompy- zrobiłem jej zdjęcie i tam jest wydajność 55,6 l/min w pompie nsz 32- a tu cały czas była mowa o 45 l. mógłby ktoś napisać ile w końcu ona ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Podają różnie 56,8 i 54 litry /min przy obrotach 1920.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

a założenie wydajniejszej tzn nsz50 wiąże się z przerabianiem podobno kolanka i przewodów- skoro są inne pompy do kupienia to czy da się po prostu dokupić takie kolanko jak trzeba?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kiedyś były zestawy pompa nsz- 50 i i przyłącza ale już tego nie widzę. Tyle że z tego co piszą ma ona wydatek przy 1920-tu obrotach coś 60 litrów. Czyli różnica niewielka,


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

Co dokładnie trzeba przerabiać by zamienić pompę na NSZ 50- wiem, że kolanko ale czy trzeba nowe dorabiać czy tylko w starym odciąć i wspawać fragment do mocowania do pompy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pompa ma inne wymiary i kolanko też się różni. Możesz zasilanie pompy wziąć  z innego miejsca lub z tego samego w inny sposób.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    443

Tabelka dobra, ale i tak trzeba sprawdzić parametry pompy, bo potrafią sie różnić zaleznie od producenta, albo znaczenie ma dodatkowy kod literowy.

Np. Nsz32u ma

cisnienie nom 100

Cisnienie max 140

Obr. nom  1500

Obr. max 1920

Nsz32u-2 ma

cisnienie nom 140

Cisnienie max 175

Obr. nom  1920

Obr. max 2400

Nsz50u

Wydajność na obrót 49.1

Ciśnienie nom 140

Ciśnienie max 160

Obroty nom 1920

Obroty max  2400

Nsz50u

Wydajność na obrót 50

Ciśnienie nom 140

Ciśnienie max 175

Obroty nom 1920

Obroty max  2400

Na dokładkę są różni producenci i każdy produkuje kilka wersji.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻemPitek    24

Czy warto wymienić nsz32 na nsz50? Chciałbym poprawić działanie ładowacza czołowego . Ale przy max obrotach ta pompa ma wydatek ok 120 l/min. Czy nie będzie się grzał olej np przy orce? Zważywszy ze rozdzielacz ma przepustowość 70-80 l/min?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kderwisz    5

Słyszałem że niektórzy zmieniają na nsz40 i daje radę 

Dnia 9.02.2020 o 18:52, Alchemik napisał:

Tabelka dobra, ale i tak trzeba sprawdzić parametry pompy, bo potrafią sie różnić zaleznie od producenta, albo znaczenie ma dodatkowy kod literowy.

Np. Nsz32u ma

cisnienie nom 100

Cisnienie max 140

Obr. nom  1500

Obr. max 1920

Nsz32u-2 ma

cisnienie nom 140

Cisnienie max 175

Obr. nom  1920

Obr. max 2400

Nsz50u

Wydajność na obrót 49.1

Ciśnienie nom 140

Ciśnienie max 160

Obroty nom 1920

Obroty max  2400

Nsz50u

Wydajność na obrót 50

Ciśnienie nom 140

Ciśnienie max 175

Obroty nom 1920

Obroty max  2400

Na dokładkę są różni producenci i każdy produkuje kilka wersji.

Dlatego ja kupuje od 1 producenta ukrainska hydrosila i na razie jest wszystko ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrjuew    2

https://sklepdlarolnika.pl/pl/p/Pompa-hydrauliczna-zebata-hydrosila-NSZ50-prawa/11248. Witam jestem nowicjuszem i też poprawiam mojego mtz82 z roku 90-tego nowe rozdzielacze już w drodze. Siłownik mam 120-kę i poczytałem co piszecie. Z uwagą czytałem i to w kilu miejscach u wujka Google również. Podaję link do strony sklepu, gdzie jest odpowiedź na pytanie jak zaadoptować nsz50 z mocowaniem. W akcesoriach do podanej w linku nsz50-ki są originalen króćce, które ułatwiają montaż w układzie przy jednoczesnej wymianie rozdzielaczy. Przy okazji szacunek dla Was wszystkich za dzielenie się wiedzą. Pozdrawiam wszystkich-Nie dajcie się j...... mu chińskiemu wirusowi😉

 

PS. Dzięki waszym podpowiedziom odkryłem, że mtz-et(rusek) nie jest taki zły jak go malują a nawet go lubię coraz bardziej 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj