ROLNIK7

Jaki wybrać prostownik z rozruchem

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Całość wazy około 50 moze 60kg. Prądy jakie otrzymałem to 240 A przy 12V i 320A przy 24V. Koszt takiego przedsiewziecia to 1800zł

Powyżej masz napisane co możesz kupić za kwotę, którą proponujesz. I zauważ, że kolega @jedrysekjarek sam to robił, dlatego zmieścił się w kwocie do 2000zł. Żeby kupić komercyjne urządzenie z tymi parametrami należy tę kwotę podwoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Będzie wyglądało to jako reklama ale zobaczymy co moderator z tym zrobi.

 

Swego czasu miałem kontakt z: http://www.oponski.pl/oferta.html i robił naprawdę fajne konstrukcje, nie wiem jak sytuacja wygląda dziś. Ale gość swego czasu nie bał się udowodnić tego co napisał i sumiennie doradzał (bynajmniej jest takie moje zdanie).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dla ciekawych flaki prostownika z rozruchem class 430. Kilka firm składa takie pod swoja nazwa i podobne trochę mocniejsze. Technologia powala z nóg.

20 lat temu domorośli elektrycy po flaszce żytniej robili lepsze w stodole jeśli mam być szczery.

http://zapodaj.net/b5020a9f1a634.jpg.html

http://zapodaj.net/56ba4031139d5.jpg.html

http://zapodaj.net/5973e66a9acb8.jpg.html


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

90% tych prostowników podanych w tym temacie to szmelc wyglądający tak samo jak ten class.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Witam. Koledzy pomóżcie w wyborze prostownika z rozruchem. Na składnicy części i innych takich dupereli mają w sprzedaży taki i go polecają http://allegro.pl/prostownik-z-rozruchem-rozruch-i4859719599.html ale zastanawiam się nad takim czymś  http://allegro.pl/prostownik-z-rozruchem-class-750-700a-rozruch-gw-i4838204613.html . Czy w ogóle dadzą rade odpalić zetora 7340 w zimę? Który wybrać lub może dacie mi jakieś namiary na swój  sprawdzony sprzęt. Co mi radzicie?

Edytowano przez kamil1616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

200 A to nie za wiele. Mi schermanem który ma niby 400 nie udało się wydoić więcej niż z tego co pamiętam coś koło 300A.  Przy całkowicie padniętych aku nie dał rady. Tan jest jeszcze słabszy.

Za te pieniądze nie ma co doradzić.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2052

najlepszym rozwiązaniem jest dobry akumulator i sprawna reszta układu rozruchu i zapłonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

mam nawet grzałkę ale ostatnio spalił mi się prostownik i chce teraz kupić z rozruchem by w razie czego podpiąć odpalić i do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten temat chyba nigdy nie umrze, zwłaszcza zimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Umrze na wiosnę tylko po to żeby odrodzić się na jesień. Zresztą nie on jeden. Najbardziej rozwala to że wystarczy przeczytać kilka postów żeby znaleźć odpowiedz na każde możliwe pytanie w tym kierunku.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to taka cykliczność. W przyszłym roku będzie powtórka z rozrywki. A co do prostownika z rozrumem, to może Ideal Starter 440 http://www.motointegrator.pl/produkty/1201601-prostownik-z-rozruchem-ideal-starter-440 

 

Podobno dobry i za całkiem nieduże pieniądze. No i dostpeny od ręki - bo na niektóre bardziej wypasione modele to trzeba czekać przez kilka dni aż ściągną z hurtowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli chcecie coś dobrego z rozruchem, to jest jeden sprzęt, który spełnia wszystkie wymagania. Jest to EPS 150. Pozwala na ładowanie i rozładowywanie akumulatorów 12/24V prądem do 150A, rozruch silników prądem 150A i spawanie też do 150A. Rozruch jest w pełni automatyczny, nie uszkodzi żadnej elektroniki w pojeździe. Wystarczy podłączyć urządzenie, ustawić prąd ładowania akumulatora i dokonać normalnego rozruchu. Urządzenie samo wykryje moment rozruchu, przełączy się z funkcji ładowania na rozruch, a po rozruchu wyłączy. Urządzenie wyprodukowano w latach 70 ubiegłego wieku, zarówno wtedy jak i dzisiaj w swojej funkcjonalności wyprzedza wszystkie najnowsze prostowniki mikroprocesorowe. Po niewielkiej modyfikacji elektroniki można zwiększyć prąd wyjściowy do 250A. Sam chętnie zakupiłbym takie urządzenie uszkodzone, ale to graniczy z cudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A coś Ty myślał, że to działa tak jak wynalazki z allegro? 300A prądu rozruchowego przy zasilaniu 230V? Inaczej się nie da. Musi być trójfazowy. Co do ogłoszenia to szukam uszkodzonego za kilkaset zł, bo naprawa elektroniki jest śmiesznie prosta i tania, a ludzie sprzedają bo nie potrafią naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Są i takie 400A przy 12V co daje nam 400A*12V=4800W(4,8kW)/230V=21A poboru z gniazdka

300A przy 24v co daje nam 300A*24V=7200W(7,2kW)/230V=31A poboru z gniazdka , pod uwagę nie brałem strat ale i tak wartości wyszły spore , kto ma zabezpieczone gniazdko 230V bezpiecznikiem większym od 16A ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

fajny taki prostownik ale mi osobiście takie wielkie nie potrzebne. akumulatory w ciagnikach maja być sprawne. a jak nie są kupuję się nowe. niestety realnia ciągników naszpikowanych elekronika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Ja też jestem zwolennikiem sprawnych akumulatorów, a jak już coś potrzeba to za pomocą przewodów ratuję się od drugiej maszyny. A w zimie część akumulatorów stoi w piwnicy więc jest się z czego zasilić.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

dokładnie mamy taki same podejście. a do doladowania akumulatow w piwnicy wystarczy mały prostownik z dobra automatyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak czytaliście wcześniejsze moje posty w tym temacie to też pewnie zauważyliście, że jestem przeciwnikiem urządzeń rozruchowych. O EPS 150 napisałem dlatego, że dużo osób zadaje mi pytania co wybrać żeby było dobre, więc odpowiadam. Bo tak naprawdę nie ma na rynku urządzenia, które jest bezpieczne dla nowych pojazdów, oprócz oczywiście EPS 150. A dla siebie chcę  kupić dlatego, że czasami jadę do klienta robić instalację i nie idzie odpalić ciągnika, bo akumulatory złom, a takie coś bardzo by mi ułatwiło sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dowiadywałem się w firmie produkującej transformatory i transformator 5kW kosztowałby 3000zł brutto, przy jednej sztuce. Przy zamówieniu hurtowym byłoby taniej.  Do tego cała reszta elementów, produkcja obudów  i innych elementów mechanicznych, wszystkie zezwolenia, atesty itp. nikomu nie potrzebne czary, także cena gotowego urządzenia musiałaby wynieść ponad 5000zł skromnie licząc. Zaryzykowałbyś wyprodukowanie np. 10 szt. na próbę? Dodam tylko, że płytka sterująca do tego urządzenia ma wymiary 20x20cm. A płytkarnia przyjmuje zamówienia na minimum dwa metry kwadratowe, czyli od razu trzeba by zrobić 50 takich płytek. Tak więc wystartować z taką produkcją to praktycznie utopienie pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj