Zaloguj się, aby obserwować  
robigal

MF 3095-Zapowietrzanie sprzęgła po dłuższym postoju

Polecane posty

robigal    0

Witam

Posiadam od niedawana MF'a 3095, jak postoi dłużej bez odpalania (ok. dwóch tygodni) to się zapowietrza sprzęgło.

Co może być przyczyną i jak usunąć tą usterkę ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

może masz mało oleju w skrzyni zobacz czy masz dobry stan. Jak byś chciał sprzęgło odpowietrzyć to masz pod kabina taki odpowiecznik chyba na 8 kluczyk odpowieczaj tak jak chamulce :D) np 20 wciśnięć sprzęgła potem wciskasz sprzęgło odkręcasz śrubkę i powietrze wyleci :P i tak pare razy :( Dziś to robiłem bo wymieniałem olej w skrzyni itp. i też odpowietrzałem ;p Gdyby sie długo odpowietrzało to pod maską masz dojście odkręć ten przewód i zobacz jak masz odpalonego MF czy jest dobre bo jak tylko będzie kapać olej z wężą to przez rok tego nie odpowietrzysz! jeżeli tak robi to napewno masz mało oleju ewentualnie pompa lub filter do wymiany ;/ A jak masz ze spomaganiem, przrywa Ci jak kręcisz kierownicą i czy cały czas się tak samo kręci ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

Filtr lub pompa są najczęstszą przyczyną wspomaganie powinno chodzić tak samo na wolnych obrotach jak i na szybkich :P Lub coś nie tak z orbitrolem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matidi    0

Pytam bo mi sie przycinała i wymieniłem filtr i jest ok a chciałem sprawdezic twoją wiedze:P:P:P i wiesz sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
    • Przez zxy
      .
       
    • Przez bandit1945
      Witam.
      MF 3095 mam problem z ehr....
      Na pusto działa wszystko elegancko podnosi opuszcza potencjometry wszystko ok....
      Gdy podczepie coś ciężkiego np agregat to gdy dam przełącznik na podnoszenie podnosi ładnie do ustawionej wysokości ale nie gaśnie kontrolka od podnoszenia i cały czas pompa daje ciśnienie..... Tzn tak jak by ehr nie rozłączył elektrozaworu od od podnoszenia.....
      A gdy minimalnie cofnę potencjometr od wysokości podnoszenia to kontrolka gaśnie i przestaje podawać obciążenie.....
       
      Na pusto wszystko jest ok
       
      Pomocy
    • Przez rival1120
      Witam, mam zamiar wymienić sprzęgło w swoim case ale wiem ze te ciągniki rozjeżdżają się 1 cm i trzeba wyjąć zabezpieczenie i tu moje pytanie gdzie to zabezpieczenie jest i jak go wyjąć, chce się dowiedzieć wcześniej żeby później nie było niespodzianek
    • Przez patrtykk94
      Dzień dobry. Mam problem z lewarkiem. Po powrocie z zagranicy i próbie podniesienia auta okazało się że słabo podnosi i tylko do połowy. Po przegrzebaniu chyba całego internetu nie znalazłem informacji o tym gdzie dokładnie dolać tego oleju i jak odpowietrzyć ten układ. Było kilka opisów, ale w tamtych wątkach nie było zdjęć i dokładniejszych opisów. Podjąłem kilka prób naprawy ale wszystkie zakończone niepowodzeniem. 1 to wiadomo od opuszczania, 2 to jakiś zaworek, wcześniej chyba była tam jakiś czerwony kapturek, 3 - gumowa zaślepka na tłoku, tłoczek od podnoszenia/pompowania jest wysuwany bez żadnych zabezpieczeń, tylko zdjąłem tą rurkę i bez problemu wychodzi. Z góry dziękuję za odpowiedzi.


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj