Zaloguj się, aby obserwować  
lewy

Zetor Forterra 9641 czy Pronar 82 TSA?

Polecane posty

sambao    2

Lukas120 a ty wiesz może co to są za skrzynie biegów w tych pronarach i czy gdzieś jeszcze je montują?. One sie nazywają chyba ZF.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

niewiem pronarem nigdy niejeździłem ale ZF powinna być dobra chociaż w DF tez są skrzynie ZF i są mocno awarykne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

tu wypowiem się tylko raz Pronar produkuje serie za serią a ciągniki nic nie lepsze od MTZ 82 z 95r. na którego mnustwo ludzi narzekało i ja, nowsza seria MTZ 82A jeszcze bardziej awaryjna i tak pokolei tylko naciągają ludzi jak byłem na targach to gosek z Pronaru mówił że to zupełnie inny ciągnik ok. ale fabryka ta sama i nie oczekiwałbym poprawy jakości bo podzespoły mogą być lepsze ale montaż i dokładnoś będzie zaskakiwać z mth/mth, jedna żecz była dobra w tych ciągnikach starszego typu prawdziwie oszczędne silniki pod względem paliwa, a Zetor więcej spali (troche) ale jakość wykonania nie ta... To moje subiektywne zdanie ale obojętne jaki ciągnik tylko nie Pronar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

moj ojciec juz był blisko zakupu nowego pronara, wczesniej 24 lata jezdzil mtz82, stety, niestety kupil 10 letniego zetora 10245 i mowi ze to bylo najlepsze posuniecie jakie zrobil, od tego czasu juz nie patrzy na pronary :(

u mnie w okolicy jezdzi taki paro letni 1025a i chlopaki mowia ze juz 2 nie chca :rolleyes:


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

kup zetora komfort jest jak bedziesz go chciał sprzedac to sprzedasz go bez problemu a pronar niedaleko mnie maja wyją w nich skrzynie i ciekną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

kup zetora tylko nie wiem czy nie byłoby warto troche dołożyć i kupić 110KM zawsze te pare koni więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

A jak mają sie do siebie ceny nowego Zetora 9641 i Pronara 82tsa i najnowszego Pronara podobnej mocy?

Kolega napalił sie na Pronara tsa chyba tylko ze względu na cene, a ja go próbuje wyleczyć z tego pomysłu żeby nie wtopił ciężko zarobionej kasy. Osobiście wolałbym kupić używke do 5 lat dobrej marki (JD, Fendt, MF, Valtra) niż nowego Pronara - kto sie ze mną zgodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Jeżeli miałbym wybierać to wybrał bym zetora, ale najchętniej bym dołożył trochę i kupił SAME explorer bo jest oszczędny i na pewno lepszej jakości niż zetor i pronar.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

same explorer to dobra maszyna ma swietny silnik dobra jakosc i co bardzo wazneza przystepna cene ale trzeba przyznac ze kabina jest malo komfortowa jak na ta klase ale cos za cos ogolnie przyzwoita maszyna za rozsadna cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Też wybrałbym Zetora. Podobno w Pronarach są problemy z przednim mostem (koła się nie kręcą, czy coś) i narzekają też na przecieki. Gdy będzie głośniej o serii P5 i P7 to można się zastanowić, jednak do dzisiaj sprzęt nie jest zanany i kupowanie go to jak kot w worku. Jak dzisiaj to wziąłbym Zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

To samo tyczy się Lamborghini Premium 1050 i 1060. U mojego kumpla też występowały problemy z grzaniem się skrzyni i to na gwarancji, ale problemu nie rozwiązano. Głównie grzeje się podczas transportu. Nie wiem. Może olej nie właściwy, albo występuje jakieś gwałtowne tarcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

też troche dziwne porównanie szczerze żecz biorąc bo 9641 od 82TSA to jest nie przechwalając zetora o kilkanaście lat technicznie zacofany a materiałowo to lepiej nie wspomne sam użytkowałem MTZ 82 i teraz tego 9641 to tak jak ja bym chciał odpowiedzi takiej 9641 czy FENDT 308CI jak nie ważna cena to wiadome co lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

U 7524 nie znam ale jak to nowy URSUS to napewno wogóle nie ma co porównywać parametrów technicznych a szczególnie materiału do Zetora bo już uzasadniam moi dwaj znajomi użytkowali stare ok 15 letnie U 1224 i sam wiem że pomimo braku jakichś super inwersorów hydraulicznych to i tak były za***iste i nie do zdarcia maszyny a teraz kupili na SPO nowe 1224 i z 6t rozrzutnikiem Polskim tandemem zaczep dolny do ziemi się wygioł a serwis powiedział że zapomnieli zachartować stal i non stopa się psują ten jeden to mówi że ta nowa 12 jest mniej dla niego warta kasy niż ta już wysłużona bo tam nic się nie gnie i nie ma awari np sprzęgła co troche lub hamulcy, i to myśle o tym 7524 podobnie a parametry też na bank małe osiągi w Zetorze np jest wydatek pompy 70 litrów i podnośnik 5850, a w tym U ciekawe czy jest połowa ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

pompa 62l.,a podnośnik ok. 4t., w zupełności wystarczy przy tej klasie ciągników! Silnik perkins to będzie miał kopa,ja mam 5314 a sąsiad ma7745 to do mojego niema szans!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
pompa 62l.,a podnośnik ok. 4t., w zupełności wystarczy przy tej klasie ciągników! Silnik perkins to będzie miał kopa,ja mam 5314 a sąsiad ma7745 to do mojego niema szans!

Nie ma szans pod względem czego? Porównujmy ciągniki z podobnych przedziałów wiekowych i jakoś to uzasadniajmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tu i nie ma co nawet o wieku pisać-już widzę tego Ursusika w bezpośrednim starciu z Zetorem starej,niezniszczalnej generacji :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

a ten nowy Ursusik 1224 to całkiem stara konstrukcja dwa biegi pod obciążeniem 5500kg 55l/min i nowy Zetor 12441 5850kg i 73lmin, trzy biegi pod obciążeniem zwrotniejszy i wiele innych aspektów dużo wyżej technicznie zaawansowany to jeszcze lepsze porównanie ,w 7524 wcale 4t podnośnik nie wystarcza w ciągniku który ma pracować ciężko już uzasadniam w MTZ miałem 3,5t i w rozsiewaczu jak było koło 1t to wogóle nie zdawał egzaminu a o innych maszynach to już nie wspomne a w Zetorku masz choćby w 9641 90KM i 5850kg, 70l/min wydatek pompy hydraulicznej tzn. że jak trzeba nasypać na rozsiewacz 1300kg to bez gazu podnosi nie opuszcza i nic nie przeciąrzasz a jak będziesz miał 4t to ma co robić, a co do tego 7745 to nie miałem ale mój znajomy ma kółko rolnicze i użytkuje dwa i jakby inne marki mi dały gwarancje że będzie ich traktor tak wytrzymały i ogólnie niezawodny to zamykam oczy i kupuje bo to strasznie twarde ciągniki (solidnie złożone)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

bierz zetora ja mam 11441 i jest the best a pronar to w krzaki i podpalić :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

No aten ma 100 koni a nie 117 koni jak 1224. A JEGO zetor 1994 czy jakoś tak,ja swoim 5314 podnosze pług 3 kibowy obrotowy na zabezpieczeniach sprężynowych opal 140i agregat 2,7 uprawowo-siewny bierny. Acha inny sasiad mtzetem mojeg pługa niemógł podnieść bo chciał go pożyczyć,a on ma niby większy udzwig od mojego. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Zetor 12441 ma dokładnie 120KM a 1224 ma dokładnie 117KM i nie ma co porównywać, pełen podziwu jestem do 5314 ciekawe czy ktoś jeszcze użytkuje taką maszyne i da rade takie ciężary podnieść i uciągnąć 2,7m bierny chyba jakiś mało ważący bo mój 3m waży ok.1600 bez zboża i o zakład idę że go od ziemi nie oderwiesz, a jeszcze pytanko ile waży taki 5314 bo jak MTZ 82TSA który waży ok 4,5t przyjechał i podniusł mój 3m to przodek szedł w góre ? może da rade ale jakoś nie mam przekonania

 

co do udźwigu to dużo zależy w jakim punkcje jego siła była mierzona to tak jak z mocom ciągnika ja mówię że moja Forterra ma 110KM a ktoś powie wg innej normy i jak się nie myle to ma 100KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj