Zaloguj się, aby obserwować  
lewy

Zetor Forterra 9641 czy Pronar 82 TSA?

Polecane posty

lewy    0

cena do 150 tys. ciagnik glownie do pluga , agregatu itp. zamierzam kupic do ktoregos z nich TURA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za 150 000 to można kupic już 11441; zawsze to parę kucyków więcej a cena niedużo wyższa od 9641

A co do pronara to bałbym się go kupic - jakąś taką nienajlepsza opinnię mają <_<


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

zależy jakie masz ziemie i dokładnie jak ciężko będzie pracował ten traktorek obecnie w promocji są JD 5820 o mocy 88km super traktor tylko jak do ciężkich prac to lekkawy ale w połączeniu z turem to wart polecenia zestawik a co do Zetora to mam 11441 i jestem zadowolonym użytkownikiem średnie zużycie paliwa dobrze zachowójący się silnik "powyżej 1400obr/min" i z 4 obrotkiem na sprężynach po 48cm szerokości żadnego problemu idzie jak marzenie pozdrowionka ale wszystko tylko nie Pronar... :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pronary podobno starsznie ciekna(o olej mi chodzi) podobno podnosnik nie wytrzymuje, u nas w gminie sa 3 no ale tylko o jednym słyszałem ze cos tam mu siada podnosnik, no ale do pluga i agregatu to raczej bym odradzał. Lepiej dmuchac na zimne :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ale duzo mniej pala i na zetory tez narzekaja i pronar jest duzo tanszy!!! :huh:


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Witam narzekaja na oba (choc wydaje mi sie ,że na Zetory dużo mniej ) na twoim miejscu bez wahania wybrałbym Zetora bo wiadomo niska cena Pronara wiąże się z jego jakością . W mojej okolicy jest ich kilka i w kążdym co chwila są jakieś usterki . Gdy rozmawiałem niedawno z jednym z właścicieli właśnie Pronara 82 Tsa to jak spytałem sie (troche dla żartu) czy się nie psuje to tylko machnoł ręką .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

a moze ursus 7524 silnik perkinsa GPS 100km i cena podobno 140 tys zl brutto?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7524?? a moze 7245 a zreszta moze i ty masz racje :huh: Pytam bo jescze o takim nie słyszałem a jesli taki istenije to przepraszam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ma dopiero istniec kiedy to nie wiem :huh: oto dowod istnienia

http://www.agrofoto.pl/Archiwum/2006/Nr_16/C...7&catId=229


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Zetor dużo pali ma dużo mocy. Pronar mniej pali i jest słabszy a i komfort w zetorze jest lepszy niz w pronarach. Mój muja ma pronara 1025a i jak narazie na niego nie nazeka miałem okazje nim jechac i całkie całkie ale i tak bym postawił na zetora.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

a może tego nowego p7 .Fajnie się prezentuje a, cena w granicach chyba 130000 brutto :huh: , silniki iveco , podzespoły napędowe carraro,


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

P 7 jeszcze w oficjalnym obrocie nie ma więc odpada. Jeżeli już to P5 100 KM do wyboru Perkins lub IVECO około 150 tys brutto. Napędy ZF. Jeżeli mam polecać to ZETOR Forterra a dlaczego:

 

- nowocześniejsza konstrukcja niż PRONAR

- bardziej komfortowy

- posiada biegi pod obciążeniem

- EHR standard

- silnik EURO II

- mocny w polu i transporcie

 

Co do Pronara to jak długo będzie produkowany nie wiadomo ponieważ nie spełnia norm spalin przykładem jest P5 oraz P7 które mają całkowicie zastąpić obecnie produkowane modele więc trzeba się zastanowić. Kolejny argument za Zetorem że na rynku wtórnym nie ma problemu ze sprzedażą. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Jeden kolo u nas w okolicy kupił Pronara. Na wiosnę to serwis na pole co 2 dzień przyjeżdzał.

 

Jeśli miałbym się zastanawiać pomiędzy Zetorem a Pronarem to bez wachania postawił bym na Zetora :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Pronar ma nadal stare białoruski silniki, a nowsze modele to składaki. Wybierz zetor'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

Stary nie baw sie w pronary wez czeska maszyne. Pronary sa fatalne kumpel kupil nowego pronara i po kilku tygodniach pierwszy przeciek gdzies z przodu z napedu pozatym ciagle stoi na serwisie ciagle cos sie w nim dzieje. Jeden kolez mial nowego pronara i po 2 latach sprzedal i kupil U1614. Wujaszek ma zetora 11741 i 9641 i nie narzeka. Pronary nowe ktore wychodza z fabryki sa fatalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

moj woj ma pronara po 250mtg silnik zalany olejem i cieknie z mostu przedniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zetory dużo palą ale lepsze od Pronarów

a tak wogule to Pronary nie do tura

bo ci sie jeszcze złamie ten Pronar... :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Przy pracy z ładowaczem podobno najlepiej łamią się Farmery a nie Pronary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laktok    0

pronar p5 100km tez posiada biegi pod obciazeniem w standardzie 82km w opcji dodatkowej sam szukam podobnego ciagnika ale chyba bedzie to zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Z opinią o pronarze 82tsa to bym się zgodził. Ale byłem teraz na targach w Poznaniu i stał zetor koło pronara p5 to jakoś biednie wyglądał ten zetor w porównaniu z pronarem. Ten nowy pronar jest złożony według mnie z lepszych podzespołów niż zetor. Najlepiej jakby się wypowiedział użytkownik tego pronara.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

no nigdy tak nie porównywałem ciekawe iveco+carraro i jeszcze EHR Boscha chyba taki sam jak w Zetorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj