Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ValtraN82    0

Witam!

 

Jak w temacie: jaką Valtrę wybrać na 25ha gospodarstwo? (Dodam, że mam zamiar dorabiać świadcząc usługi tym ciągnikiem.)

 

Proszę powiedzieć, jakie wyposażenie dodatkowe przydałoby się? (10ha łąk, reszta grunty orne)

Ewentualnie jaki inny ciągnik byłby dobry na tyle ha?

 

Z góry, dzięki za wszystkie odpowiedzi!

 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników AF!

:P


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Standardowe pytania.

Ile chcesz wydać?

Z jakimi maszynami ciągnik ma współpracować? Na jakich glebach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fedzio255    1

Takie samo pytanie jak kat co ma robić ile kasy i z czym a tak na moje oko to może Valtra N91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Autor tematu już chyba sam zdecydował jaką Valtre wybrać, wystarczy spojżeć na jego nick :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitti    1

witam. My posiadamy w gospodarstwie n101 hitech z turem. Areał gospodarstwa mam identyczny. I jestem zadowolony z tego zakupu ponieważ ogladaliśmy u jednego gospodarza serie A i przy pracy z turem musi używać balastu, a u mnie jest nie potrzebny. Co bym ci radził jeśli będziesz brał z turem to zamienić obciążniki z przodu na tylne na koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Autor tematu już chyba sam zdecydował jaką Valtre wybrać, wystarczy spojżeć na jego nick :P

a teraz będzie szukał wśród forumowiczów potwierdzenia że dokonał słusznego wyboru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Wybrałem taki nick, bo ten model najbardziej mi się podoba. :P

 

Na ciągnik wraz z osprzętem, czyli pługiem (używanym, ok. 15 tys.) oraz z agregatem uprawowo-siewnym (używanym, 20-30 tys., chcę wydać max. 200-210 tys.

 

Ciągnik pracowałby na glebach 4-5 klasy. Pracowałby z pługiem obrotowym (najlepiej z dużymi odkładnicami), z agregatem uprawowo-siewnym, a później zakupiłbym kosiarkę dyskową (możliwie największą).

Na pewno musi mieć ładowacz czołowy.

 

Jaka Valtra będzie do tego najlepsza?? Czy najmocniejsza Aśka wystarczy?? I ile kosztują poszczególne modele??

 

P.S. Dobrze by było, żeby ciągnik ten miał niskie zużycie paliwa :D

 

Pozdro


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

planujesz mało wydać a dużo kupić!!! 210 netto czy brutto może po tańszych markach luknij np. NH w okolicy 90KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Rozmawiałem niedawno z przedstawicielem Valtry i Valtrę A A82 wycenił mi na ok. 120 tys netto czyli niecałe 150 tys. brutto. Do tego tur, około 20 tys brutto. W tym momencie wychodzi około 170 tys. zł brutto, czyli do dyspozycji mam jeszcze 30-40 tys. Na pewno wziąłbym do tego ciągnika sprzęgło HiShift, ale jeszcze nie wiem, ile to kosztuje. Więc zostaje mi (powiedzmy) 35 tys., więc.... rzeczywiście - mogę się nie zmieścić w cenie :P No... ale mniejsza z tymi maszynami.

Ważne żeby na ciągnik starczyło :D

Chyba jednak postawię na Aśkę, bo jeżeli chodzi o N-kę, to nawet nie wiem ile kosztuje :)

A może ktoś z Was wie?? Bo nie mogę się skontaktować ponownie z tym gościem od Valtry, nie z szefem tylko z doradcą klienta na moim terenie, Zbigniewem Markiewiczem?

A może ktoś zna do niego nr tel??

Będę wdzięczny :)

Pozdrawiam!


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom16    2

Ta najsłabsza z serii N to jak pamiętam to ok 155 tys netto :P na taką powierzchnię jak piszesz to myśle że A85 spokojnie ci wystarczy...

A i wyskrab troche kasy na HI-shifta bo to super sprawa...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Jaki pług byłby najlepszy do Aśki 101 KM??

I za jakie pieniądze?


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

przepraszam, ale TUR za 20 tys brutto do takiego ciągnika... chyba nie chcesz sznurkami ładowacza obsługiwać? Bez obrazy dla użytkowników TURów ale zachodnie ładowacze są bez porównania lepsze, np to wpinanie TURa pod złącza hydrauliki z tyłu ...masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf2551    10

@ValtraN82 myślę że najlepszy by był 4:40 a jeszcze jedno zależy czy chcesz mieć obracalny czy zagonowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja bym do serii A nie kupił pługa większego niż 3 skiby, to zbyt mały ciągnik na 4x40...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Od kiedy Aśka ma 101KM? Tym bardziej A82?

http://www.valtra.com/products/tractors/90.asp

 

Seria A do cztero skibowego pługa to jak na moje mała przesada. Chyba że faktycznie poszukasz jakiegoś bardzo lekkiego.

Cena ładowacza którą podałeś to jest z jakimś wyposażeniem czy goły?

Ile będzie ważyć zestaw uprawowo-siewny? Bo Aśka może mieć problemy z trochę cięższym zestawem :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

@b0gdan to ile będzie kosztował normalny tur do Valtry A, czyli TUR VALTRA 35??

 

@kat sorry, pomyliłem się. Valtra A92 ma 101KM. Nie wiem jaki to tur, tak mi powiedział orientacyjnie dealer Valtry. Może to była cena netto, nie wiem.

Nie wiem, ile będzie ważyć agregat uprawowo-siewny, bo prawdę mówiąc, to jeszcze nie się im nie przyglądałem dokładnie. Sprawdzałem tylko ceny używanych.

 

@mf2551 pług będzie obracany, ale osobiście uważam, że 4 skiby to za dużo. Wolę 3 skibowy obracany, bo takim da się głębiej zaorać.

 

Mam jeszcze takie pytanie: jaką kosiarkę uważacie za godną polecenia?? Lepsza rotacyjna czy dyskowa?? I jaka szerokość będzie najlepsza dla Valtry A92??


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

mogę Ci napisać jaka ofertę otrzymałem ja za ładowacz stoll trzy sekcyjny, z joystickiem, comfort Drive, malowaniem w barwach bojowych ciągnika :P i osprzętem (łycha, ,chwytak do balotów i krokodyl) za 36000 brutto.

Co do agregatu uprawowo siewnego to ta Valtra może mieć kłopoty z podrywaniem przodu, gdyż mało waży, najlżejszy agregat uprawowo siewny z unii będzie ważył lekko ponad 1 tonę. Tak w ogóle to Valtra z serii A średnio się nadaje jako ciągnik główny, do ładowacza owszem. Zamiast Valtry A w tej kasie można kupić Case JXU lub MF 54** ciągniki które ważą dobre kilkaset kg więcej, albo dołożyć kaski i kupić Valtre N która wazy następne parę setek więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

A co byś powiedział o John Deere?? Seria 5020, 6020 lub 6030 tylko żeby nie miał więcej niż 100 KM. No może mieć ewentualnie 101 :P

 

Jaki model JD mogę dostać za 170 tys. brutto z ładowaczem?

 

A może Claas?? Co byście o nim ciekawego mogli powiedzieć??

 

Aha, i jeszcze jedno: jak jest ze spalaniem w tych ciągnikach?? Bo ja potrzebuję czegoś oszczędnego.

 

I może wie ktoś jak jest z dopłatami do maszyn rolniczych? Ile można otrzymać zwrotu z ONW?? I czy mogę projekt napisać na moją żonę? (bo wtedy byłaby jako młody rolnik, a z tego też chyba jakiś dodatkowy zwrot jest: jeśli tak to ile?)

 

Dzięki z góry za wszelkie odp. i pozdrawiam!!


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Seria 5020 z ładowaczem za te pieniądze... może być ciężko. Małe jelonki są świetne do ładowacza, gdyż są krótkie i mają dobry skręt, troszkę gorzej będzie z większymi maszynami zawieszanymi, do tych przeznaczona jest seria 6*30, ale cena będzie już zdecydowanie wyższa.

Co do Claasa... Celtis to stara renówka w zielonych blachach, sam diler ja odradzał ( co innego modele zrobione od podstaw przez claasa, te podobno są dobre, ale to podobno, ja osobiście oprócz placu ich nie spotkałem :P )

Co do spalania, to znajomy ma MF 5435, szwagier ma 5455 (którym ja sporo jeździłem, wrażenia bardzo pozytywne, szczególnie świetna skrzynia dyna 4) ciągniki te uważają za oszczędne, porównując je do pronara, zetora, i 110 konnego jelonka ( takie mieli do porównania) inne porównania to tylko gazetowe testy z top agrar

za onw było 10% więcej zwrotu, za MR następne 10%

po szczegóły dopłat radzę się udać dom odr, lub jakiejś firmy zajmującej się wypełnianiem wniosków, początek doradztwa zawsze za darmo, wniosek można zrobić samemu, ale bardzo często takie firmy mają wtyki w agencjach i potrafią poprawiać już złożone wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Dzisiaj o 15 przyjedzie do mnie przedstawiciel Valtry. Później napiszę na AF co mi takiego ciekawego powiedział i zaoferował.

 

A tak na marginesie, to co sądzicie o biopaliwie B100 w Valtrze N?

 

________________________________________________________________________________

 

Był u mnie ten przedstawiciel i odradzał mi Valtrę serii A, gdyż (jak sam przyznał) ma bardzo ubogie wnętrzne i zdecydowanie za mało elektroniki jak na ciągnik tej klasy. Porównał ciągniki serii A z "małą serią" N i powiedział, że nawet Aśka w najbogatszym wyposażeniu nie jest w stanie dorównać w żaden sposób N-ce. Przyznał też, że Aśka jest stanowczo za droga jak na swoje wyposażenie. Przedstawiciel załatwił mi możliwość przetestowania ciągników serii A i N jeszcze w tym tygodniu, więc swoje wrażenia z jazdy opiszę po powrocie.

 

Pozdrawiam i proszę o opinie posiadaczy Valtry!


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jak cię stać na kupno i późniejszy serwis to bierz, czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj