Zaloguj się, aby obserwować  
sdcrisis

Ursus 1614 wzmocnienie podnośnika?

Polecane posty

sdcrisis    0

cześć a ja mam pytanie czy w Ursusie 1614(rok 92) mozna by bylo zwiększyć udzwig do np 7 ton tak jak np w ursusie 1934??albo wlozyc caly podnosnik z 1934 do 1614? ? zalezy mi na tym bo mam ciezki agregat uprawowo-siewny (rabewerk+ amazone D7) i naprawde ma ciezko i musze wymieniac pompe co 8miesiecy...

JD1052    119

Jeszcze zasłaby??? Ja tez mam do mojej szesnastki agregat upr.-siewny bardzo ciężki Niemeyer+Amazone przód mu dżwiga co chwile, ale robie tym agregatem 4 lata i wszystko chodzi bez problemu. Tylko mój przez 10 lat jeżdził tylko z beczką HTS i podnośnik wogóle nie był używany.

LowRider    33

Najłatwiej by było zwiększyć udźwig podnośnika poprzez wymianę siłowników wspomagających na te o większej średnicy, takich jak są w 1734 i 1934 :P

@sdcrisis ile twój agregat waży ??

Wiadomość z agroFakt.pl

sdcrisis    0

to jest jeden z najciezszych z rodziny RABEWERK wazy okolo 1700kg + siewnik Amazone D7 3m

LowRider    33

Ja planuje na przyszły rok agregat o masie nieco ponad 2t do U-1134 (mocniejszego w przyszłym roku się nie doczekam) i chyba bez założenia siłowników o większej średnicy się nie obędzie aby w miarę to chodziło, a udźwig max. powinien się zwiększyć do ok. 6,5t (orientacyjnie)

No i jeszcze zmiana ogumienia się szykuje być może na rozmiar 520/70R38 i 420/70R24...

@sdcrisis ile na przodzie masz obciążenia, aby na dwóch kołach nie jeździć??

rafal13113    121

dowiedz się gdzie regenerują podnośniki w twoim terenie jest możliwość zmiany roździelacza żeby ciągnik miał 6 ton udzwigu chyba że już taki masz a to że zmieniasz tak często pompę to po prostu szok, tylko jedno pytanie czy traci ona ciśnienie czy wywala w niej oringi lub ją rozsadza.

sdcrisis    0

obciaznikow naprzodzie ma duzo nie wiem ile tego moze byc ale z 900kg to napewno jest...

co do pompy to cisnienie siada... w tym roku mialem dobry przyklad uprawialem samym agregatem pod buraki a, wieczorem chcialem zasiac jeszcze trcohe zboza dlatego z calym zestawem wyjechalem i na polu po pierwszym przjezdzie juz mi ledwo podniosł agregat tylko aby doejchac do domu...

rafal13113    121

a takie pytanie czy ten ciągnik jest twój od nowości i czy filtr od hydrauliki czasami się zabrudza jak nie to radzę odkręcić podstawę i sprawdzić czy między kanałami w skrzyni jest wstawiony korek czy nie ( często spotykane w tych ciągnikach jest to iż niektórzy wybijają korki między kanałami w skrzyni bo filtr się szybko brudzi i ciągnik nie chce podnosić, a w takim przypadku olej idzie poza filtrem i pompa zaciąga opiłki no i po prostu się szybko zużywa), radzę to sprawdzić.

1614    0

witam ja przerobiłem 1614 na 6700 na tyle miało byc mam wymiary tloków ramion moge pomóc juz mi pompa nie nawala co roku a dzwiga ibisa 1550 kg agregat famarol aktywny 2300 ze zbozem wzmacniacz momentu wiem jak wyregulowac i gdzie naprawic podnosnik do seri 385 1634

Edytowano przez milanreal1

A sworznie siłowników wspomagających i ucha wieszaków mają takie same średnice?

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

piotr63a    2

witam

to ramię żeby pasowalo trzeba troszke przerabiać aby pasowalo, tzn trzeba go zwęzić ponieważ wal ktory jest w dwunastkach jest kótszy niz w szesantkach. informacja ta jest penwna bo robilem to w swoim zetorze 12245.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Maciekkkk
      Witam, przy podnoszeniu podnośnikiem pompa strasznie wyje,jak załączam rozdzielacz by uruchomić ladowacz wyje jeszcze głośniej. Nawet jak nic nie jest używane to słychać jak warczy ale ciszej. I strasznie wolno mi opuszcza i w pewnym momencie się potrafi zaciac ale powolutku i jakoś opuści. Pomoże ktoś bo jak już głupieje z tą 9-setką
    • Przez Brytan
      Witam panowie. Znalazłem podobny temat ale nic tam nie było konkretnego a więc założyłem nowy. 
      Otóż mam problem taki że dosyć nisko podnosi ciągnik maszyny. Pompa się wyłącza także nie jest to wina np pompy albo rozdzielacza. Siłownik zewnątrz suchy. Np przy orce jak wypoziomuje pług to przy podnoszeniu mało brakuje aby ostatnia Skiba ryła po ziemi... 
      Dodam że podniosłem na maxa na wieszakach i wiele to nie pomogło a na ramionach wolę nie podnosic na tych frezach... 
      Na końcu mogę jeszcze powiedzieć że skala na rączce od ponoszenia działa tak że jest na mniej więcej 2/3 zakresu a maszyna jest już na maxa podniesiona. Wnerwia mnie to bo ciężko dosyć się tak pracuje. Na czas transportu trzeba mocno skręcac cieglo. Może panowie będą wiedzieli gdzie może tak być. 
      Ciągnik to Ursus 1222 bez siłownia wspomagającego. Jest jeden po prawej. 
      Pozdrawiam serdecznie. 
    • Przez BogumilKolanko
      Witam otoz mój problem polega na tym iz gdy wymienilem pompe hydrauliczna na nowa tur zaczal miec problemy z opuszczaniem, tur jest 2 sekcyjny i nawet gdy chce opuscic widly to ma z tym ma problem a przy podnoszeniu to jest swiatnie tylko przy opuszczaniu jest jakich problem moze sie przewody zapowietrzyly albo cos innego prosze o pomoc!
    • Przez mrursus360
      Jaki polecacie rozdzielacz na linki trzysekcyjny do pompy o wydajności 45l/min do tura?
      Czy coś się stanie jak do takiej pompy zamontuję znacznie większy rozdzielacz o wydajności 80l/min, czy stracę na czułości działania TUR'a?
    • Przez mid7
      Witam
      Mam taki problem w 914,w sobotę wyjechał z garażu z zestawem i bez żadnych problemów mi zarzucił siewnik i podniósł cały zestaw, następnie podjechałem sie potankować i tam juz hydraulika przestała działać wcale a podnośnik na pełnych obrotach przez dwie mnuty jakos podniósł zestaw,nie wiedziliśmy co za przyczyny, więc wyrzuciłem z lewej strony ten włącznik pompy i załączylem ją za pomocą metalowego drązka i wszytko się naprawiło, myślalem ze to było przyczyną więc pojechałam siać zboże po 5 godzinach siewu na jednym koncu pola podniosl bez problemu a na drugim juz stało się to co rano przed wyjazdem z tym że hydraulika jak by lepiej działa bo troche uniósł siewnik ale tak jakby nie mogł go poradzić, a podnośnik tak samo jak rano duze obroty i jakos uniósł,dodam jeszcze że w niedziele rano na zimnym oleju wszystko chodzi dobrze, może ktoś z was miał taki przypadek,
      Co może być przyczyną takich problemów?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj