Skocz do zawartości
garek

Gaśnice w kombajnach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Gaśnice
detom    18

Poczytałem trochę iwidzę że ja naprawdę dmucham na zimne: 6kg przypomoście kierowcy, 2x2kg po obu stronach kombajnu przy tylnych kołach, 12 kg w okolicy silnika( nh8050 jest tam sporo placu). wszystkie gaśnice nabijałem w sklepie z art. ppoż. Sprzedający radził mi aby nie stosować 12 kg bo za ciężka i nieporęczna , w sumie trzeba mu przyznać rację bo ciężko łazić po kombajnie z takim ciężarem, jego zdaniem lepiej mieć 3 x2kg niż jedną 12 kg.

Gaśnica 1 lub 5, najlepiej nie musieć ich używać.

robert983    23

ja mam 3 jedna przy schodkach 6kg i dwie z tyłu po 2kg tak jak kolega @detom żeby nigdy nie były potrzebne dodam że wszystkie proszkowe.

mtracz    71

Nie wiem czy już było tu napisane.

W kombajnie powinny być 2 gaśnice po 6 kg każda jedna proszkowa druga pianowa.

Jedna zamocowana na pomoście operatora a druga z tyłu kombajnu.

Oczywiscie każda kolejna gaśnica mile widziana, np.1-2kg którą można zdusić ogień w zarodku.

Oczywiście baniak z wodą czy szpadel którego wożę ze sobą.

Oby nigdy nie były potrzebne.

A ma do wszystkich pytanie, co zrobić z gaśnicą proszkową przed użyciem zwłaszcza takiej jeżdżącej na kombajnie?

Wiadomość z agroFakt.pl

detom    18

Specjalistą nie jestem ale wydaje mi się że trzeba wstrząsnąć proszek wewnątrz np. poprzez odwrócenie jej do góry dnem i uderzenie o coś.

Dodam że wszystkie gaśnice na kombajnie również mam proszkowe, o ile mnie pamięć nie myli są ABC więc nie wiem po co mi gaśnica pianowa...?

izydor6280    485

te 1kg gasnice to mozna sobie wsadzic wiecie gdzie, tym ciezko byloby zapalke zgasic, nie wiem po co takie sa, az strach pomyslec cobybylo gdyby trzeba samochod gasic, bo takie sa w wiekszosci aut

gasnice pianowe tak, ale nie po silniku, bo sobie nowy blok bedziecie kupowac

12kg to przesada, ale 6kg dosc poreczna i mozna cos zdzialac

W kazdej gaśnicy się proszek przemieszcza no chyba, że ona ma 10 lat.Bardziej zależy to od cisnienia gazu w niej samej.

Zawsze mam 2 lub 3 gaśnice 10 kg takie w TIR kierowcy posiadają.

Co w przypadku gdy pracujecie na usłudze u kogoś i coś się stanke.Czy macie wykupioną polisę od odpowiedzialności cywilnej.Jeśli nie to radzę wykupic.Bo w przypadku spalenia zbioru lub uszkodzenia czegoś cienko widzę rolnoka ktory akurat tego nie posiadał.To indywidualna polisa od odpowiedzialnosci cywilnej.

Pozdrawiam

volvo1150    8

ok gaśnicą to ugasicie łożysko na zewnątrz , okolicach chederu czy w kabinie  a nie w środku bo w środku jak złapie to pozamiatane 5 min i po kombajnie bo jak się kurzy to nie wiadomo czy się pali czy kurzy tzn w nocy a polisa to dobra sprawa bo w przypadku spalenia kombajnu to i pole się pali ostatnio bizon się spalił łożysko złapało (rano wymieniali je ) na wytrząsaczach to 5 ha poszło i po sąsiedzku podkładkę ktoś robił i oborał bo by z 50 ha poszło z dymem wiadomo czym więcej tym lepiej tak samo w ciągniku trzeba mieć

tomekzet    38

Kolega wyżej dobrze pisze, Nam sie spalił kombajn w 2007r, 8 gaśnic nie dało rady, dopiero straż ....

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego
    • Przez lolq1660
      Witam wszystkich mam takie pytanie odnośnie jakości słomy, chodzi mi o to jak to jest gdy słoma przejdzie przez bębny typu aps czy separator w NH i czy nie jest za bardzo pokruszona i połamana? Nie chodzi mi tutaj o samo prasowanie takiej sieczki bo to nie problem, tylko o późniejsze ścielenie itp.
      Dilerzy zapewniają ze słoma jest cud miód ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, miałem możliwość zbierania słomy po tc5070 i csx 7040 słoma po nich była tragedia no i oba miały separator z tym że właściciele kombajnów nie zbierają słomy i być może przez to te bębny są bardziej skręcone(czyt.ciasne) przez co bardziej "memlają" słomę.
      Jak to jest u was, liczę na jakieś podpowiedzi i opinię