garek

Gaśnice w kombajnach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MECHANIZATOR    159

my za OC kombajnu na okres żniw płacimy 50 zł od sztuki - w zasadzie marginalny koszt a zawsze jakieś zabezpieczenie jest

 

co do gaśnic to na każdym kombajnie są po dwie 6 kilogrmowe proszkowe (chociaż słyszałem opinie ze lepsze w przypadku kombajnu były by śniegowe ale niestety nie mozna ich już stosować)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Śniegowych nie wolno stosować? Śniegowa to CO2 powszechnie używana nie pomyliło Ci się z halonem?? <_<


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik7333    1

Nie ma sensu opłacać OC na czas żniw, ja za swojego w PZU zapłaciłem 46 zł za rok ( pełne zniżki), za 3 miesiące stawka była trochę niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Ja mam dwie ponad 10kg (nie pamietam teraz dokadnie) jedna z tylu nad zbiornikiem paliwa a druga przy kabinie. Jednak wątpie ze zdziałałbym nimi coś kiedys jak wujkowi zapaliła sie skoda favoritka to poszły 3 gasnice 1-2kg i dopiero duuuuza ilosc wody pod uchylona maske zagasila.


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam w Claasie 1 nie używaną od nowości miejmy nadzieje że nie bedzie nigdy potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

no miejmy nadzieje bo moze nie zadzialac. Przeciez w samochodzie trzeba wymieniac co roku.

My do kombajnu wymieniamy co 2-3 lata


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Witam. Polecam, mi 6kg ugasiła silnik jak się zapalił, a tak by poszedł kombajn i zboże. Teraz mam 2 po 6kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmkam    0

ja pierwsze co zrobiłem po kupnie kombajnu (zo58) to wstawiłem normalne bezpieczniki bo były zadrutowane, następnie wyrzuciłem stare gasnice jeszcze czyba orginalne i wstawiłem jedna 10kg i drugą 2kg w kabinie, jeszcze w planach jest jedna ktora bedzie zamocowana gdzies w okolicach komory silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Odświeżam. Mam pytanie czy można gdzieś kupić takie "uchwyty" na gaśnice, żeby można przymocować w okolicach silnika i nad schowkiem na narzędzia gaśnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

blisko silnika może odradzał bym ci jej mocowanie bo jak wiemy silnik się nagrzewa i wiesz żeby ci gaśnicy nie rozerwało :) a nie możesz przykręcić takiego uchwytu jak od gaśnicy samochodowej?? albo własnej obejmy jakieś zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Gaśnicą samochodową chyba bym kombajnu nie ugasił. Chce taki uchwyt żeby pasował na dużą gaśnice coś takiego jak jest na pomoście kombajnisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

panowie, pytanie z innej beczki:

jest mozliwosc regeneracji gaśnicy bo uciekło nam ciśnienie :unsure: ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

panowie, pytanie z innej beczki:

jest mozliwosc regeneracji gaśnicy bo uciekło nam ciśnienie :unsure: ?

Zależy jaki typ. Obecne samochodowe są zamykane hermetycznie i po ich użyciu nadają się tylko do wyrzucenia- nie ładuję się ich ponownie. Jeśli miałeś jakąś starą i była to gaśnica halonowa, to w punkcie serwisowym gaśnic powiedzą Ci, że należy wymienić ją na nową (ze względu na szkodliwość halonu dla środowiska).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Taka stara nie jest, ma bodajże 3 lata, a jaki to typ to nie mam pojęcia :unsure:

 

gdzie taki punkt serwisowy gaśnic mozna znalezc?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wejdź do jakiegoś zakładu, urzędu, kościoła w swojej okolicy i jak znajdziesz gaśnicę/hydrant to będzie napisane kto i gdzie ją konserwuje.

 

Serwis gaśnic np. tu w Ciechanowie, ale w każdym mieście coś znajdziesz na pewno : http://www.suppol.pl/promocje.php?ac=s


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Poszukaj sklepu ze sprzętem p.poż. i dostaniesz wszystko co chcesz :D Ja kupiłem w tym roku uchwyt i drugą większą gaśnicę (oby nie była użyta). Uchwyty są mocne, estetyczne i tańsze od tego co na alledrogo :D Teraz mam jedną 2 kg w kabinie, 6 kg koło silnika (oczywiście nie w komorze) i 6 kg niedaleko wytrząsaczy. Życzę, żebyście nigdy nie musieli doceniać co znaczy sprawna gaśnica w kombajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką gaśnicę 6kg zakupić do kombajna? Na allegro są różniące się producentem, ceną i substancją gaśniczą. Czy możecie podać przykład dobrej gaśnicy np. do 100zł?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Kup sobie gaśnicę proszkową. Najlepiej dostosowana do kombajnu, bo poza palącymi się olejami, paliwem czy częściami zgasisz też słomę. Idż do sklepu ze sprzętem pożarniczym i tam kup. Gaśnica to zbyt poważna sprawa, żeby liczyć na zadziałanie tej z allegro. Taka gaśnica 6 kg proszku kosztuje około 120 zł i masz już na niej zrobiony przegląd na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Ja mam jedną 2 kg typu ABC na pomoście, dobra do gaszenia silnika, taka po regeneracji kosztuje ok 30 zł i drugą mam wodno-pianową 12 kg, tego typu jest nalepsza do słomy, ale i tak uważam że na pomoście powinna być bańka z wodą, tak w razie W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj