garek

Gaśnice w kombajnach

Polecane posty

Dokładnie wtedy można pracować spokojnie,w ostatnie żniwa palił się bizon i nie był ubezpieczony właściciel gasił i sam się mocno poparzył.Ja staram się zawsze ubezpieczać lepiej dmuchać na zimne.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

@AdamFarmer95 powiem Ci że jesteś solidnie zabezpieczony i tak POWINNO BYĆ!!oby to nigdy się nie przydało. @nasil90 zbiorniki to wybuchają w amerykańskich filmach ;) poważnie to jest mit(no są przypadki że jak jest prawie pusty zbiornik to wtedy może zassać płomień i wybuchnąć ale to rzadko kiedy) generalnie jest tak że zbiornik sie przepali lub przewody to wyleje się paliwo i się spali a że będzie go dużo to intensywnie. Ale nigdy zbiornik zawierający (powiedzmy te 20%) paliwa nie wybuchnie.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

Miałem już 3 przypadki jak kombajn się zapalił, wystarczyła iskierka z alternatora i cały silnik po chwili był w płomieniach miałem 2 gaśnice ale oczywiście ja kolega tommy66692 wcześniej nadmienił stare i przeterminowane "mądry polak po szkodzie" na szczęście wszystko się dobrze skończyło a gaśnice teraz wszystkie sprawne i z przeglądem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Dziś specjalnie na zajęciach z gaśnicami z taką jedną grupą zmierzyłem czas działania 2 gaśnic 2kg i 6kg... Wg mojego stopera 2 kg działała 6s a 6 kg 10s!!! oczywiście przy stałym podawaniu środka


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No to już 10 sekund troche czasu jest ;) choć jak na 2 kg to też nieźle :P


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Jak w komorze silnika to dasz rade ale jak pójdzie w słomę to raczej już po ptakach ;) proszek nie odbiera ciepła od palącego się materiału więc jak pali się ciało stałe to ono cały czas ma skumulowaną w sobie energię i po chwili płomień pojawia się z powrotem...


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid16    0

A jak jest z tym ubezpieczeniem? Czy musimy okaszac jakies dokumenty typu faktura zakupu badz umowa? Czy ubezpieczenie obejmuje tez wypadki na polu? Słyszalem, ze tylko w miejscu postoju maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Gaśnica w kombajnie potrzebna rzecz, to samo dotyczy prasy do słomy. ;)

 

Ale nie mniej ważne jest dobre ubezpieczenie maszyn, na prawdę to nie kosztuje dużo a może zaoszczędzić Wam wiele niemiłych chwil. I trzeba czytać od czego się ubezpiecza, czy dobrze podpisano umowę.

No a jeśli złe już się stanie to zaciągać pas i nie dać się firmom ubezpieczeniowym bo oni tylko żerują, aby nie wypłacić kasy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

@dawid16 mam zamiar ubezpieczyć prasę na okres żniw więc jak pójdę to się wypytam co i jak z tym ubezpieczeniem


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

@masseyferguson6140 ale to tylko na okres żniw ubezpieczyłeś??i co prasę czy kombajn??


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas TC jest ubezpieczony na sezon, to jest bardzo przydatne jeżeli komuś kombajn w razie awarii wyrządzi szkody. Jak sie nie ma CO na kombajn to w przypadku pożaru jest kłopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ja na swoim mam dwie gaście, jedna dwu kilowa, druga sześcio, miały byc 2x6kg ale zamiast drugiej sześciokilowej gaśnicy będę woził wodę. Aha czy to prawda, że trzeba miec 12kg proszku gaśniczego na kombajnie aby go ubezpieczyc?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metys    0

Ja mam takie samo zestawienie gaśnic jak kolega wyżej. A ty Matey chcesz ubezpieczyć kombajn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Dziś był gość z gaśnicami i mamy teraz dwie nowe gaśnice w kombajnie <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
Ja mam takie samo zestawienie gaśnic jak kolega wyżej. A ty Matey chcesz ubezpieczyć kombajn?

 

Tak, dobrze by było, lepiej chuchać na zimne


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmaciekdd    0

dużo kosztuje ubezpieczyć kombajn?? ja wykupiłem jakieś ubezpieczenie, ale to chyba tylko jak stoi w budynku (płaciłęm 50zł)... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Też chętnie bym się dowiedział ile takie coś kosztuje, jak się nie dowiem to sam bryknę do pzu i dam wam znac <_<


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

My będziemy ubezpieczać to wam powiem ile <_< tylko nie wiem kiedy


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ale jest chyba jakaś różnica, między ubezpieczeniem na nowy a stary kombajn?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ciekawe czy mojego Bizona chcieliby ubezpieczyc <_< jest z 1974r


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ja właśnie sprzeczne opinie słyszałem na ten temat, jedni mówią, że ubezpieczycielom się praktycznie nie opłaca, inni mówią, że nie ma problemu, ralf zapytaj jeśli możesz czy jest jakaś różnica


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to rocznik kombajnu niema znaczenia a wysokosc oplaty za OC zalezy od firmy ubezpieczeniowej 50-100zl. a ubezpieczany jest na numer ramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Koledzy a orientuje się ktoś ile może kosztować ubezpieczenie prasy zwijającej??


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Gaśnice to podstawa ale sprawdzone <_<

My na naszym kombajnie mamy 2x 6kg i jedną 12kg <_< Na razie nie używane i oby tak zostało ;)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj