Ferdek07

Czy polsce i europie grozi hiperinflacja?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

szalone ceny ropy napedzają inflację, czy ak cena baryłki ropy dojdzie do 200 dol to gospodarka światowa się nie załamie? :D oraz ile jeszcze mogą wrosnąć stopy procentowe.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4
szalone ceny ropy napedzają inflację, czy ak cena baryłki ropy dojdzie do 200 dol to gospodarka światowa się nie załamie? :D oraz ile jeszcze mogą wrosnąć stopy procentowe.?

 

stary a o czym pisali w wyborczej??!!! pod koniec roku ON ma kosztować 7 zł a gospodarka ma się zatrzymać ma nastąpić totalna recesja, ludzie będą zwalniani z pracy, to w tym roku a co dalej na pewno wpłynie to na globalny handel, na znaczeniu nabierze lokalny producent i lokalny przetwórca....myślę że zapanuje straszny chaos i myślę że polska ostro się wyłoży na problemie, przecież w paliwie zawarty jest ogromny haracz dla państwa jeżeli popyt spadnie to wpływy do państwowej kasy też spadną... nasze państwo może się załamać popatrzmy jak wielkie znaczenie będą miały stosunki z państwami posiadającymi ropę....zastanawiam się jak wpłynie to na rolnictwo, zastanawiam się czy jesteśmy w sytuacji korzystnej czy tragicznej...któregoś dnia całe dopłaty wydamy tylko i wyłącznie na paliwo....a do tego dochodzi kryzys energii elektrycznej w Polsce... jak to wszystko wpłynie na ceny zbóż, mięsa, mleka, jajek czy żywność to będzie luksus? czy będziemy jedli nasze polskie produkty? a jaka będzie inflacja już nawet nie myślę po pierwszym załamaniu gospodarki na świecie ceny się zatrzymają i spadną ale nigdy do poziomu wyjściowego... ja to wszystko czarno widzę...i jak długo to potrwa jedyny biznes jaki będzie się jeszcze kręcił to taki który nie potrzebuje paliw...ale takich jest bardzo mało... dlaczego nie poszedłem na informatykę?!


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Ja generalnie przyszłośc też czarno widzę, ale nie aż tak czarno jak "Fenol". Gospodarka już zwalnia i jeszcze zwolni ale to nie jest proces, który dzieje się w ciągu kilku miesięcy (na pewno o wiele dłużej). Dobrobyt nie będzie trwał w nieskończonośc, a wiadomo, że jak gospodarka będzie wolniej się rozwijac to pensje przestaną rosnąc a może nawet w wybranych branżach spadną. Częśc ludzi, którzy w tamtym roku kupowali mieszkania w Warszawie po 10 tyś zł/m^2 będą je sprzedawali za 7 tyś zł/m^2 bo będa mieli na karku drogie kredyty.

 

Bez urazy, ale dla mnie Gazeta Wyborcza to jest gazeta Polskiej Masonerii i to co piszą ma jakiś "głębszy" cel (moim zdaniem), a ten cel, to raczej nie jest dobro wspólne Nas wszystkich.

 

W tym wszytkim dla rolników, może byc tylko jedna dobra wiadomośc, ceny ziemi przestaną rosnąc, a moim zdaniem, w niektórych regionach spadną. Skończy się, obecnie panujący szał zakupu ziemi.

 

Natomiast w kwestii ropy naftowej, jedno jest pewne, ceny rosną i rosnąc będą, jest to działalnośc czysto spekulacyjna ale ktoś robi na tym "GRUBE" miliony. Ceny surowców energetycznych rosną o wiele szybciej niż inflacja i specjaliści mówią, że tak już będzie. Warto pamiętac, że ropa naftowa to surowiec energetyczny, który podlega takim samym prawą jak inne surowce enrgetyczne.........hmmm.......chyba powinienem napisac odwrotnie, inne surowce enegrtyczne (gaz, węgiel) podlegają takim samym prawą jak ropa ----> też bedą drożały, więc jedyne co można robic to oszczędzac i inwestowac w rozwiązania oszczędzające energię, bo to będą inwestycje zwracające się najszybciej!!!


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy po 7zł będzie ropa? jeszcze 2 mc-e temu wypisywali że w wakacje benzyna po 8zł będzie, przecież rząd musi jakoś walczyć z inflacją i obniży podatki w paliwie, bo za chiny nie dadzą nam euro, boje się tylko że RPP podniesie niewiadom ile stopy procentowe a euro będzie kosztował 2zł a dolar 1,2zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Kiedyś na pewno będzie po 7 zł ale to jeszcze trochę potrwa. Ja to tak myślę, ze taki pułap ON osiągnie za jakieś trzy (może 4) lata, przy założeniu, że jakiś przewrót nie nastąpi (np. atak USA na państwa arabskie, jakaś inna wojna lub duży atak terrorystyczny ewentualnie katakilzm na dużą skalę).


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a ja mysle że ceny paliw za jakiś rok 2 lata spadną, poprostu na giełdzie podkupują ropę żeby windować ceny a akiedyś jak zaczną to sprzedawać ceny spadną do 100 dol za baryłkę nawet niżej tak samo jak było z produktami mleczarskimi i ze zbożem teraz, pozatym igrzyska w chinach powódz w chinach i ciągłe straszenie że wydobycie spadnie napędzają cene ropy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

A polski rząd z panem Tuskiem na czele nic nie robi w sprawie drożejącej ropy i innych artykułów, a wiecie dlaczego? bo cieszy sie 50% poparciem to po co ma cokolwiek robić.Przydałby sie strajk jak w hiszpani lub włoszech to moze cos by sie zmieniło. Tam to poskutkowało, rząd zaczął działąc. Wprowadzono dopłaty do paliwa dla rybaków, wprowadzono tzw podatek Robin Hooda który płaciły bogate koncerny naftowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4
A polski rząd z panem Tuskiem na czele nic nie robi w sprawie drożejącej ropy i innych artykułów, a wiecie dlaczego? bo cieszy sie 50% poparciem to po co ma cokolwiek robić.Przydałby sie strajk jak w hiszpani lub włoszech to moze cos by sie zmieniło. Tam to poskutkowało, rząd zaczął działąc. Wprowadzono dopłaty do paliwa dla rybaków, wprowadzono tzw podatek Robin Hooda który płaciły bogate koncerny naftowe

 

 

kurde i co ten strajk pomoże Polska sama ropy nie wydobywa tylko ją kupuje a cena na świecie jest jedna a jak podatki spadną to zabraknie na coś innego pewnie że nie od razu ale to grozi strasznymi konsekwencjami.....

 

 

 

a co do gazety wyborczej to jak można mówić że to masoneria jaka masoneria istnieje w Polsce czy Michnik to mason? brakuje jeszcze abyś ich wyzwał od żydów.... bardzo lubię gazetę wyborczą to jena z niewielu gazet gdzie oprócz problemu znajdują się jego analizy i możliwości wyboru zauważ że wyborcza pisze ostatnio tym co robi nasz prezydent który nie chce podpisać traktatu lizbońskiego jak może robić z polaków takich głupców dla ideologii partyjnej przecież jak nie podpiszemy tego traktatu to na własne życzenie znajdziemy sie na marginesie Unii, to elitarny klub dla bogatych i trzeba sie podporządkować zasadom pomyśl co by było gdybyśmy teraz byli po za Unią gdzie byśmy sprzedawali nasze produkty ponad cłami Rosji i UE której nie bylibyśmy członkami, jesteśmy członkami NATO i nie ma rady unia to naturalna konsekwencja zaangażowania w zachodniej cywilizacji i nie ma innej alternatywy nie jesteśmy mocarstwem. Sarkozy sie ostro wkurzył na kaczkę i ma powody a Francja to druga siła w UE i nie ma co się żreć, kurde a co z wspólną polityką zagraniczna po co kaczka pcha sie do Gruzji wkurza UE gra Putinowi na nosie naraża mój kraj na agresje i obojętność ze strony sojuszników jak tak dalej pójdzie nikt nie będzie nas szanował.... staram się być realistą i wiem że UE na swoje dobre i złe strony....sorry za mega odejście od tematu ale wyborczej będę broni zawsze..


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak myślicie w którą stronę pujdzie Rada Polityki Pienięznej, będzie ciągle podnosiła stopy procentowe, czy sie zatrzyma około 7-8%? w końcu dojdzie do recesji na rynku kredytów hipotecznych, milion polaków ma kredyt mieszkaniowy, w usa obniżono o 1,25 stopy a u nas ciągle są podnoszone i to jedne z najwyższych w europie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ale jeśli cena ropy podskoczy do 6,5zł/l a ceny zboża i produktów rolnych sie nie zwiekszą to rolnictwo stanie się dla nas calkowicie nieopłacalne i co wtedy???

A co do ropy to juz teraz mogliby przejśc na wodór ale niestety branza paliwowa rządzi światem i to jeszcze potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Znowu jestem wywołany do odpowiedzi :D

Po pierwsze, ceny ropy rosną i rosnąc będą, mogą byc jakieś niewielkie spadki ceny, ale to będzie symboliczne. Od czasu wojny w Zatoce Perskiej surowce energetyczne cały czas drożeją i nie widac ŻADNYCH oznak, aby to miało ulec zmianie. Moim zdaniem, ceny ON i innych paliw będą stale rosnąc (wolniej lub szybciej). Możliwe są jakieś niewielkie obniżki, ale powtarzam, to będą tylko symboliczne korekty.

 

Po drugie, wszędzie podkreślałem wyraźnie, że to wszystko jest tylko moim prywatnym zdaniem. Jeśli uważa ktoś, że w Polsce nie ma masonerii to Jego sprawa. Ja nie napisałem przecież, że Michnik to mason. Ja mówię o grupie ludzi prezentujących określone stanowisko, a nie o pojedynczym człowieku (a to jest wielka różnica!!!). Polityki Kaczyńskich nie popieram, ale fakty są takie, że to Irlandczycy odrzucili trakat, nie Kaczyński. Prawo mówi, że jeśli jakiś kraj odrzuci traktat, to wszystko jest nieważne, więc pytam, po co prezydent ma podpisywac się pod nieważnym dokumentem ???. Niemcy też wstrzymują się przed podpisaniem traktatu, ale o tym już tak głośno się nie mówi.

Niech Komisja Europejska znajdzie wyjście z tej sytuacji i wtedy Kaczyński będzie mógł podpisac traktat.

Moim zdaniem, trzeba z dystansem podchodzic do tego co pisze prasa, zwłaszcza prasa, która nie jest w polskich rękach.

 

Po trzecie, słyszałem o tych nawozach w Agrobiznesie, to jest jakaś przesada, tym bardziej, że zakład w Policach za 2007 rok wykazał kilku milionowe zyski, więc teraz też będą mieli zyski, ale kilku miliardowe. Uważam, że taki protest o jakim mówili, miałby jakiś sens i chyba trzeba zacząc ludzi do tego namawiac.

 

Pozdrawiam

jarekw


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Co tu dużo pisać dzieje sie żel ropa idzie ostro do góry i będzie rosła a co do nawozu to jusz większość nawozów podchodzi pod 3 tys / tonę ale i tak pójdzie w górę http://www.polifoska.pl/lang-pl-module-Cennik.html a nasze produkty idom w duł mówię o mleku a co do zbóż to wątpię że tegoroczne zbiory będą w cenie


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

Ciekawe o co POLACY walczyli w IRAKU????????? - chyba po to żeby teraz za rope płacić grubą kase!!!!!!!!!!!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

tania ropa = tani rzepak = tania soja = tani żywiec wieprzowy itd itd, każdy rolnik winien przygotować podręczny ładunek wybuchowy i zrobić co do niego należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj