adamk

Kupno Fortschritta E-512

Polecane posty

Kolejorz    3

Zobacz u Samelczaka w Buczu koło Śmigla, nieraz ma tam jakieś kombajny.


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Myśle że za takie pieniądze byś kupił E512 w dość dobrym stanie nawet <_< Sąsiad 2 lata temu kupił E514 dał za niego 30 tyś ale maszynka jest super bardzo dobrze utrzymana i się nie psuje jak do tej pory <_<


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08
Z tymi "okularkami" czy łyżkami jak to nazwałeś to jest dziwna sprawa, bo niektórzy to przerabiają a inni koszą na tym bezawaryjnie. My do swojego kombajnu kupiliśmy nowe okularki + śruba, sprężyna. Zobaczymy, jak w tym sezonie nie pochodzi to przerabiamy

u mnie raz się urawała śruba którą sie to zkręca a może niektórzy niemają tam takich plastikowych wkładeki dlatego sie to sypie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

O jakich platikowych wkładkach mówisz? U mnie chyba nic takiego nie było. Wykosiliśmy na nowych okularkach z 8ha i się zaczęło.. Ojciec się wkurzył, skręcił na amen, chodziło cały dzień, pod wieczór tak to się nagrzało, że 5l wody poszło na gaszenie.. W efekcie puściły nity na tej głowiczce, jak się póżniej okazało na tej głowiczce, jedna kulka była wytarta praktycznie do końca, więc to mógł byc ten problem. W każdym bądź razie żadnego elementu plastikowego tam nie widziałem, mógłbyś mi jakoś pokazac jak to wygląda?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

Tych wkładek ja też niemam tylko je kiedys widziałem u jednego rolnika i mówił ze nic się tam niedzieje. Ja w tym roku miałem zmienioną główke kosy i te okularki na nowe i teraz nawet sie nic niegrzeje. Ogólnie to chodzi super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Moglibyśmy spróbowac jeszcze raz, kupic głowiczkę, nowe okularki i tego czopka, ale wydaje mi się, że to gra nie warta świeczki, co dalej jak to wykosi z 15ha? Nawet ojcu nie bedę mówił, że można jeszcze rok spróbowac tylko będziemy przerabiac.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

E 512 to może i dobra maszyna ale jak ktoś o nią dba . Gościu ze wsi oddalonej o jakieś 5 km przyjechał kosić do sąsiadów to jakbyś szedł za nim i byś podstawił jakąś bańkę pod silnik to może byś ze 3l oleju uzbierał w tej bańce . a ja jak bym już miał stawiać na forschraja to tylko e 514


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Przecież to oczywiste,że o kombajn powiedzmy za 15 tyś trzeba dbać i wszystkiego pilnować. Kupisz kombajn za 15 tysi i w pole na okrągło? Trzeba przed żniwami posiedzieć przy nim parę dni i wszystkiego dopilnować to Cię w polu nie zaskoczy. Są to już maszyny leciwe i ze sporymi przebiegami niema co się cudów spodziewać. ale za takie pieniądze niema szans kupić coś lepszego. Ja mam już chyba trzy sezony i szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

to tez nie ma sie co wzorować rokiem produkcji po można sobie kupic tabliczke znamionową i nabić co sie chce :]

 

jedne są z 1988 i psują sie co 1ha , są z 1982 i koszą cały sezon bez awarii

Moj wujek ma E-514 MDW z 1989 i tak ok co 10ha trzeba coś robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

czytam i czytam ten temat... mam zamiar kupic kombajn na wiosne, bo wkur*** mnie ci, co po okolicy na zarobek jezdżą. wiadomo gospodarka i robota więc pogodzić mi trudno i suchego namłócić:( do skoszenia mam ok 10 ha swojego, do tego 25 u chrzestnej i jakiś zarobek żeby na paliwo i części starczyło. zastanawiam się nad 512 cenowo 10-15 tys, wiem że trzeba go przejrzeć, tego się nie boję, trochę się w mechanice robi:) powiedzcie czego się spodziewać za te pieniądze? kombajn musi mieć sieczkarnię. bizona sobie odpsuszczę choć mi każdy poleca... mam porównanie do roboty jakiej robią te komabjny, bo oba na okolicy młócą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
langedorf    0

witam

do buszmen11-bizon od forszaja ma mniejszą wydajność. Bizon ma mniejszą powierzchnie sit i mniejszą powierzchnie wytrząsaczy.

fortschrity mają wydajność to około 6-7 ha na dzień przy wydajności około 5 ton, oczywiście wszystko zależy od ilości słomy, jak dasz dużo antywylegacza to troszkę podgonisz. E514 mają ten sam silnik , układ omłotowy i sita więc ma tą samą wydajność ( nowsze miały poszerzony któryś podajnik i przy dużej wydajności nie gubiły ziarna). Zatem e512 miały ten sam przerób co 514, różnica praktycznie tkwi tylko w kabinie. 514 ma szczelniejszą i cichszą kabinę, wentylator w 14 też jeż wydajniejszy, 514 ma także lepszy napęd kosy w hederze.

 

Największym problemem fortschritów są części, większość części na rynku polskim to zamienniki które często jakością niedorównaną oryginałom. Jeżeli komuś uda się kupić farszaja jeszcze nie dotkniętego przez mechaników to jest to bardzo bobry kombajn, ale jeżeli już był remontowany to praktycznie każda część wymieniona na nieoryginalną może się zepsuć. Ja osobiście dałem sobie spokój z e512 5 lat temu bo ciężko znaleźć dobrą sztukę, na dzień dzisiejszy mogę śmiało powiedzieć że nawet 514 ładną ciężko znaleźć.

Na temat tego kombajnu mogę powiedzieć dużo sam miałem 2, kuzyn miał dwa i wujek ma jednego.

Pisz co jeszcze chcesz wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

dzięki kolego @langedorf. o wydajności tych maszyn wiem, młóciły oba u mnie więc mam porównanie. plusem forszaja jest młócenie na siedząco, wolniejsza jazda, jak to kolega mówi "z nogi na nogę", mniejsze spalanie, kabina zamiast baldachimu i cena kombajnu :P gdzie warto zajrzeć przed zakupem? jakich producentów stosować pasy? znajomy kupił ostatnio jakieś cudo to 2 godz nie wytrzymał... jak ten kombajn chodzi w sieczkarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Jeśli znajomemu ciągle rwie pasy to przekaz mu ze przyczyna nie lezy w pasach tylko gdzie indziej, jakies wadliwe koła pasowe czy coś w tym rodzaju

 

W sieczkarni kombajn chodzi bez zarzutów, mocy nie brakuje jeśli o to pytasz. Zajrzec to musisz wszedzie, silnik, młocarnia, sprawdzic czy kola pasowe nie maja luzów, pod spód tez warto zajrzec, zobaczyc jak podsiewacz, podajniki, czy nie sa dziurawe, stan sit, jakies peknięcia w ramie, pytaj o naped kosy, jak sie sprawowal, najlepiej to sprawdzic ruszajac kose reka, jesli dasz rade lekko ja ruszyc to napęd powinien byc ok no i wiadomo, obowiazkowo kombajn w ruch na kilka, kilkanascie minut


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

A jaka jest powieszchnia sit i wytrzasaczy (szerokość młocarni)- konkretnie jeśli mówimy już o wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
langedorf    0

sita 3,45 całkowita,

wytrząsacze 5,2

długość wytrząsaczy 4m

a szerokość młocarni chyba 1,28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam zamiar kupić Fortschnita i chcem sie was zapytac co w nim sprawdzic przy zakupie. znalazłem 512 za 33 tys. w super stanie ze skandynawi . a i jeszcze jaki ma pojemnosć zbiornika . dzieki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziom123    0

witam. Mam zamiar kupić forschritt e-512 z czech albo z niemiec. Moglibyście podać strony internetowe albo tel. do handlarzy, z okolic powiatu kłodzkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziom123    0

Witam.Chciałbym zakupić kombajn zbożowy forschritt e-512 z czech lub niemiec. Prosze o strony internetowe z czech lub niemiec albo tel. do handlarzy z okolic powiatu kłodzkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Oj widze kolego ze niechce ci sie samemu poszukac tylko wolisz isc na latwizne. Poszukaj sam na necie a znajdziesz bo takie polecanie przez kogos to wiesz jak wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz_78    2

Witam przymierzam sie do zakupu e-512.Gdzie na Mazowszu(okolice Siedlec) moza taki kombajn zakupic?Czy to prawda ze moga byc problemy z czesciami?Prosze was o pomoc,moze znacie kogos kto sprzedaje takie kombajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas616    9

z czesciami nie ma problemu. jesli chodzi o samą maszyszynę to uważam ze warta swoich pieniedzy. Trupa nie kupuj bo Cię nerwowo wykończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Poszukuje opisu skrzynki bezpieczników w E-514. Który od czego odpowiada i jakie natężenie ma mieć.
      Z góry dziękuje :)
    • Przez KrzysztofL
      Witam mam nietypowy problem .Odebrałem silnik po kapitalnym remoncie ,założony do kombajnu pali , ciśnienie na zimnym 5,5  rozgrzany 4 atmosfery ,ale problem polega na tym że zapala mi się kontrolka zabrudzenia filtra ( ciśnienia oleju ) . Wymieniłem filtr na nowy ,nie pomogło , wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i można powiedzieć że pomogło tylko na odwrót. Przy zgaszonym silniku kontrolka się nie świeci ale gdy odpalę kombajn to kontrolka się zapala . Nadmieniam że ciśnienie pokazuje 5,5 na zimnym . nie mogę docierać silnika bo nie wiem o co chodzi z tą kontrolką . Brak mi pomysłów . Pomocy.
    • Przez pi0tr
      Witam.
      Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.
    • Przez Michael18
      Witam Serdecznie, jak w temacie. Niestety nie wiem co mam zrobić, aby odpowietrzyć wysuw motowideł w kombajnie 514. Proszę o wytłumaczenie co mam dokładnie zrobić. Z góry dziękuję za pomoc! 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      mam problem z fortschrittem e514 dużo słomy wpada na podsiewacz i sita, co później idzie do zbiornika.
      Próbowałem już różnych rozwiązań zmieniłem nawet dolne sita na żaluzjowe, ale myślę że problem może tkwić w odrzutniku lub coś za bębnem jest nie tak. Słoma z bębna powinna raczej wpadać na wytrząsacze a dużo mam jej na sitach i już nwm co mam zrobić.
      Proszę o rady, pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj