przemkus99

pompa do paliwa

Polecane posty

dralo5    27

Witam.

 

Czy ktoś robił z was napęd na pasek, jak tak to od czego pasuje koło napędowe na pompę hydrauliczną od c-330?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ale po co kolego robić na paski klinowe? jeżeli już to mógłbyś spróbować koło pompy od kombajnu Bizon.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Już dobrałem koło pasowe. Ale zrobiłem próbę i pompa jak pochodziła ok 20 sek zaczęła jakby się zacierać

 

@Sadek jaki zrobiłeś połączenie dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Dzięki, fajnie że się podoba :P

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Taki produkt nie może się nie podobać!

Ciekawe rozwiązanie z zaworem zwrotnym ( w moim przypadku jest zbędny gdyż pompę używam tylko do przelewania paliwa z beczek z dołu do beczki 1000 l an gorze, do wszystkich maszyn paliwo idzie opadowo ).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

Ja wykręciłem pompę od oleju z silnika z bizona i podłączyłem pod jakiś silniczek który znalazłem na złomie nie żałuje ciągnie sama ze zbiornika w min/32l przepompuje spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Zrobiłem pompkę z pralki polar ale i tak nie zaciaga ( nawet się nie zdziwiłem bo byłem na 90% pewny ze nie zaciągnie) mam tez zestaw do do pompki z pompy od c-330 ale podejrzewał ze tam będzie również ten sam problem. Macie na to jakąś radę? Bo pozostaje mi smok. A jeżeli zamiast zuzytej dam nową pompę od c-330 to sama pociągnie paliwo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Mam pompę zrobioną z silnika od pralki i starej pompy podnośnika od c-330. Chodzi bez zarzutu od 2 lat. Paliwo sama zaciąga, nigdy jej nie zalewałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Jeżeli od pralki to Ci nie wierzę hehe a jeżeli chodzi o c-330 to jeszcze nie wiem a założyłeś nową pompę czy zużytą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Od pralki jest tylko silniczek ;) pompa leżała u znajomego pod garażem,z przeznaczeniem na złom więc nowa to ona nie była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

SPoko to spróbuje. Bo źle napisałem w pierwszym poscie- bo wyciagnąłem pompkę z pralki izałożyłem węże lecz ona tylko pracuje gdy się ją zaleje i takie ma zadanie w pralce.

Po info od kolegi jestem nastawiony optymistycznie na zrobienie pompki z c-330 a silnik dam od frani.

A Jaco512 powiedz skoro sama zaciąga palio to czy masz jakiś zawór na końcu węża wylotowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Nie mam zaworu. Konstrukcja jest możliwie najprostsza: silniczek, pasek, pompa, 2 węże i włącznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ja myślę dać zawór kulowy lub pistolet kupić ale zobaczy się jak będzie z mocą i wydajnoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Odświeżam temat

Pompa chodzi ładnie i chce założyć na końcu węża zawór kulowy a przy pompie dać zawór przecążeniowy który wyłączy silnik. Jaki bezpiecznik szukać?? Na allegro nie ma wyłączników. Ma to działać na zasadzie wyłącznika w kompresorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

poszukaj w galeri ktoś zrobił tak że miał chyba pistolet na końcu węża ale bez żadnych bespieczników beż niczego tylko jak miał wąż ssący dał tam trujnik i jedno wejście szło do pompy a drugie do węza wylotowego i na wężu wylotowym to samo i miał połączony wąż ssący z wężem wylotowym to zapewniało mu obieg paliwa ( troche żęża ssącego pompa wąż wylotowy ) mi takierozwiązanie bardziej się podobało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja proponował bym zastosować zawór zwrotny, bo z przeciążeniowym to mogą być problemy. http://allegro.pl/dobo-pl-zawor-zwrotny-3-4-cala-mosiezny-kurier24-i1727700644.html --- jest gdzieś w Galerii pompa od C-330 właśnie z takim zaworem, po zakręceniu zaworu na końcu przewodu paliwo cofa się do króćca ssawnego.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Trójnik byłby chyba ok. W wolnym czasu skombinuje dwa trójniki i przykręce do pompy i wężyk ok 20cm a czy to nie zmniejszy ciśninia na wyjściu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrmtz82    0

ja zrobiłem 2 lata temu też pompe do paliwa pompa od hydrauliki c-330 i silnik od wiatki. tankowanie bizona trwa od 10 do 150 min pod zam korek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

To i ja się podzielę swoimi wiadomościami Mam pompkę od 3 lat zrobioną z pompki od smarowania silnika od perkinsa ,napewno nie była nowa i dobrze zasysa , wydajności niesprawdzałem ale nie narzekam silnik jest do frani połączony przewodem gumowym z pompką

Na końcu zamontowałem wyłącznik krańcowy ; jak trzymam to działa

Na zasilaniu wstawiłem filtr EKODAFI od wody sprawdza się świetnie


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ta moc silnika Ci nic nie da oprócz wyższych rachunków za prąd :)

600W w zupełności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gasnica
      problem polega na tym ze ciągnik następnego dnia, czasem sie zapowietrza tzn odpala na kilka sekund normalnie po czym gaśnie. Dodam że filtr paliwa został wymieniony. Miał ktoś taki problem?
    • Przez Damian87
      Witam,
      Doszedłam dlaczego mój JD tak ciężko pali na zimno. Padła pompka w baku Nie wiecie gdzie w rozsądnych pieniądzach mogę dosać taką pompkę? I czy często takie pompki padają?
       
      Dobra, to jednak nie pompka padła. Tzn. pompk nie chodzi bo nie dostaje prądu. Napięcie jakie dochodzi jest w granicy 1,6V. Mechanicy którzy normalnie serwisują mi samochód przeglądnęli elektrykę "tyle o ile" i stwierdzili że to wina słabego akumulatora bo jak już się zaciągnie paliwem i odpali to wtedy pompka paliwa pracuje. Pytam się czy jest to możliwe aby akumulator był na tyle mocny żeby kręcić silnikem i zarazem na tyle słaby żeby nie ruszyć pompki bo wg. mnie to coś jest nie tak.
    • Przez Massey1993
      mój massey ostatnio zapowietrza sie nie mam pojecia co to moze byc wymienilem pompe bo mialem zapasowke nowa popke reczna filtr paliwa oraz przewody smok od zbiornika zostal sprawdzony juz nie mamy pojecia co to moze byc wtryski rok temu robione co o tym sadzicie co moze byc mieliscie taki przypadek?
    • Przez shrek
      mam pytanko o sprzęgło a mianowicie chodzi mi o to że sprzęgło przestało działać w moim MF 3095, nie ma zadnego oporu i nie można wrzucić zadnych biegów - ale zapalić sie da przy wcisniętym sprzęgle. w czy może byc problem ?? mogła sie zepsuć pompka od sprzegła ( jeśli takowa jest - kiedys w zetorze 5211 miałem coś takiego ale to wtedy włąsnie poszła mi uszczelka na pompce od sprzęgła ) czy to raczej może być brak oleju ?? ( jesli jest jakis odzielny zbiorniczek na niego ) z góry dzieki za za wszelkie rady i pomysły
    • Przez dany1234
      Witam wszystkich mam taki problem ,a mianowicie w mojim mf 3060 coś sie stało ze sprzegłem bo gdy go wcisnełem wpadło w podłogie bez żadnego oporu i nie można ruszyć .Pare dni temu było wszystko ok co to może być czy to pompka czy może soś innego prosze o pomoc za pomoc zgóry dzieki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj