przemkus99

pompa do paliwa

Polecane posty

piciaj    31

polecam Ci pompe od hydrauliki od c-330, naprawde, masz mocowanie do podstawy na 4 uszach, no i łatwo sprzegnac tą pompe z silnikiem elektrycznym , bo pasuje na oske od niej, koło pasowe od alternatora fiatowskiego, albo połaczyc jak u mnie tzn oske z silnika z oska pompy polaczylem grubym wezem i zacisnałem opaski na tych wężachi tak chodzi dwa lata ;)


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

może być pompa od C-330, tylko przy sprzęganiu jej z silnikiem nie polecam koła pasowego i paska, ponieważ wtedy powstaje napór na tulejki pompy, a to w znacznym stopniu skraca żywotność. Najlepiej połączyć taka pompę za pomocą sprzęgiełka, tak aby wałek pompy był współosiowo z wałkiem silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Pompa + wiertarka ,to bardzo proste rozwiązanie trzeba tylko przymocować na sztywno do podstawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

ja kupiłem pompe z hydroforu na giełdzie używaną 055kw za 100zł wymieniłem oryngi 10m węża pistolet daje 40 L min niekiedy ma problem z zasaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zales    0

może być pompa od C-330, tylko przy sprzęganiu jej z silnikiem nie polecam koła pasowego i paska, ponieważ wtedy powstaje napór na tulejki pompy, a to w znacznym stopniu skraca żywotność. Najlepiej połączyć taka pompę za pomocą sprzęgiełka, tak aby wałek pompy był współosiowo z wałkiem silnika.

 

Nie do końca bym się z tym zgodził, ponieważ pompy te zazwyczaj pracują na trybach, a przy ciśnieniu które generują (ok 160 at) napór na tulejki jest o wiele większy niż przy napędzie na pasek i ciśnieniu ok 1,6 at - czyli ciśnienie w tej sytuacji jest 100 razy mniejsze. Niezależnie od tego czy to napęd na pasek czy tryb to właśnie generowane ciśnienie określa siłę naporu na tulejki pompy (oczywiście przy racjonalnym naprężeniu paska).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

kolego, pompa pracuje na "trybach" , tyle tylko, że ta zębatka jest jest na dodatkowym wałku, który jest łożyskowany (ZETOR 7245)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja kupiłem gotową pompę za 220 zł.włoską nie chinskie gówno,niby miała 30l.min dawać a jak sie okazało daje ok.60l. do tego na wężu ssącym kosz taki jak w studniach sie zakłada pompe zalałem tylko raz a pare tyś litrów już przepompowała a na końcu pistolet automatyczny piusi koszt w sumie ok.550 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zales    0

No to w Zetorze może jest na dodatkowym wałku, ale w pompie u trola nie ma takiego wałka. (Nie ma słowa "tryb" w języku polskim??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jest TRYB, nie używa się w literaturze technicznej, w języku potocznym - owszem. Znasz powiedzenie - "sypać piasek w tryby", a słowo trybik itp. Sprawdź w słowniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zales    0

No cóż, zaglądam w słownik języka polskiego Słownik języka polskiego i jest słowo tryb w literaturze technicznej. Nie wiem, nie znam się na tym dobrze, w końcu nie jestem z pochodzenia polakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

No widzisz, jest. Skąd zawitałeś na Mazowsze? Jest takie powiedzenie , że ktoś nie zatrybił, co oznacza że nie zaskoczył, załapał - nie zrozumiał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Mam pytanie czy pompa (mam od hydrauliki pompe tlyko ona była wymieniana bo sie nie nadawała do uzytku w ciągniku) czy ta pompa musi być w 100% sprawna czy moze byc taka ktora w ciagniku już nie działa a paliwo bd zasysać i podawać dalej? czy musi jednak być nowka dobra pompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja miałem starą pompę z 385 z napędem na pasek i chodziła parę lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Starą tzn? taka co sie nadawałą na złom czy dobra smigająca pompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Najlepiej kupić gotową pompkę. Ja taką kupiłem moc 370W i 42l/min. Na końcu węża kran kulowy bardzo dobrze pompuje. Kosztowała 270zł + wąż 10m 50zł i kran 11zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zales    0

Zrobiłem ze starej pompy od trolla pompę do paliwa. Napęd na pasek klinowy, silnik 1,5KW. Pompa nie chciała początkowo zasysać, więc zmieniłem obroty w lewą stronę i podniosłem obroty na pompie (ok 2800obr/min). Idzie ok 50 l/min :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja już miałem plan na wykonanie takowej samoróbki. Na szczęście przeglądając oferty na allegro natrafiłem na coś w tym stylu:

http://www.allegro.pl/item1016539153_pompa_do_paliwa_dystrybutor_cpn_2000w_40l_min_bon.html

 

Dałem z ten dystrybutor ok 370 zł + przesyłka i jestem z niego z@jebiście zadowolony. Jak do tej pory ma przepompowane ok 5 000 l. Wcześniej miałem coś w tym stylu:

http://www.allegro.pl/item1011655667_mini_cpn_pompa_stacja_paliwa_dystrybutor_na_korbe.html

 

I złego słowa nie powiem. Jednak napompowanie dwóch baków w Bizonach i w ciągnikach (razem ok 600 l) dawało popalić.

 

Podsumowując, polecam taki dystrybutor. Bardzo dokładny licznik itp. Jedynie polecam chętnym po zakupie zmienić zawór zwrotny z plastikowego na metalowy (koszt ok 8 zł). Aha i nie zważajcie na opisy, że jest niemiecki i cena wygórowana. Prawdopodobnie wszystko jest chińskie, może tabliczki pozamieniane. Za dobrej firmy trzeba zapłacić ponad 2 tys zł. W moim przypadku tankowanie teraz to przyjemność. Podjeżdżam maszynami pod mój CPN (wystawiony mam pistolet przez okienko, a w środku 3 zbiorniki po 1000 l)i aż miło tankuję. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Zapomniałeś dodać że trzeba wymienić węże na gumowe bo te plastiki nadają się tylko do wypełnienia nimi kosza.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Słuchajcie a tak jak by zrobić pompe do paliwa z pompy od dojarki?? Tylko nie trzeba było wpuszcać oleju do pompy bo było by paliwo z olejem..


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d200d    0

sdfsfs32.th.jpg

 

a to moje dzieło na szybkiego :) z ruskiej pompy za 40zł i wiertarki starej.. i wózka z biedronki kupionego za 2 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel14011    0

D200d

Przepłaciłeś niektóre wózki można "kupić" za 1zł :D

Oczywiście żartuję.

Może zainteresuje Was urzadzenie do opróżniania beczek 200l?

http://img80.imageshack.us/img80/8140/pompkaa.jpg

W jaki sposób mogę dodać plik np w pdf lub jpg znajdujący się na moim komputerze w okno odpowiedzi?

Ps.

Zdjęcia lub pdf mogę wysłać zainteresowanym na e-maila

Edytowano przez pawel14011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

wrzuć na jakiś serwer i daj linka.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gasnica
      problem polega na tym ze ciągnik następnego dnia, czasem sie zapowietrza tzn odpala na kilka sekund normalnie po czym gaśnie. Dodam że filtr paliwa został wymieniony. Miał ktoś taki problem?
    • Przez Damian87
      Witam,
      Doszedłam dlaczego mój JD tak ciężko pali na zimno. Padła pompka w baku Nie wiecie gdzie w rozsądnych pieniądzach mogę dosać taką pompkę? I czy często takie pompki padają?
       
      Dobra, to jednak nie pompka padła. Tzn. pompk nie chodzi bo nie dostaje prądu. Napięcie jakie dochodzi jest w granicy 1,6V. Mechanicy którzy normalnie serwisują mi samochód przeglądnęli elektrykę "tyle o ile" i stwierdzili że to wina słabego akumulatora bo jak już się zaciągnie paliwem i odpali to wtedy pompka paliwa pracuje. Pytam się czy jest to możliwe aby akumulator był na tyle mocny żeby kręcić silnikem i zarazem na tyle słaby żeby nie ruszyć pompki bo wg. mnie to coś jest nie tak.
    • Przez Massey1993
      mój massey ostatnio zapowietrza sie nie mam pojecia co to moze byc wymienilem pompe bo mialem zapasowke nowa popke reczna filtr paliwa oraz przewody smok od zbiornika zostal sprawdzony juz nie mamy pojecia co to moze byc wtryski rok temu robione co o tym sadzicie co moze byc mieliscie taki przypadek?
    • Przez shrek
      mam pytanko o sprzęgło a mianowicie chodzi mi o to że sprzęgło przestało działać w moim MF 3095, nie ma zadnego oporu i nie można wrzucić zadnych biegów - ale zapalić sie da przy wcisniętym sprzęgle. w czy może byc problem ?? mogła sie zepsuć pompka od sprzegła ( jeśli takowa jest - kiedys w zetorze 5211 miałem coś takiego ale to wtedy włąsnie poszła mi uszczelka na pompce od sprzęgła ) czy to raczej może być brak oleju ?? ( jesli jest jakis odzielny zbiorniczek na niego ) z góry dzieki za za wszelkie rady i pomysły
    • Przez dany1234
      Witam wszystkich mam taki problem ,a mianowicie w mojim mf 3060 coś sie stało ze sprzegłem bo gdy go wcisnełem wpadło w podłogie bez żadnego oporu i nie można ruszyć .Pare dni temu było wszystko ok co to może być czy to pompka czy może soś innego prosze o pomoc za pomoc zgóry dzieki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj