Zaloguj się, aby obserwować  
strzymek

rolnictwo europejskie

Polecane posty

strzymek    28

kolega wrócił właśnie z niemiec i jego gospodarz do 1ha ekologicznych ziemniaków dostaje 40000 euro dopłaty zbiera 6 ton z hektara i mówił że mógłby wcale nie zbierać ale takie przepisy dotacja jesli pozbierasz w takich warunkach można gospodarzyć

Znacie może jeszcze inne przykłady ? A polaków mamią 200euro i gdzie jest równość europejska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Na zachodzi Europy dopłaty są większe bo oni są dłużej w unii niż my. I gdy te dopłaty wzrastały to oni już mieli więcej dopłaty za ha niż np. Polska, bo my dopiero weszliśmy i nam te dopłaty dopiero zaczynają rosnąć. Ale gdy cena za Euro jest niska to możemy sobie pomarzyć o większych dopłatach. Chyba ze cena za Euro wzrośnie :D


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocki0076    0

gdy francja teraz przejmuje przewodnictwo ue to chce zmniejszyc doplaty dla rolnikow.skandal!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

w zeszłym roku tenże farmer ubezbieczył 12ha sałaty od gradu na kwote 1,2mln euro ta suma niewzieła się z kosmosu tylko tyle jest warta ta produkcja no ale gradu nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

nie no juz skończcie z takimi bzdurami

 

w Polsce obecnie dopłaty t o ile dobrze pamietam jakieś 60% tego co jest w starej Unii

 

co do tego niemieckiego rolnika z ziemniakami to dopłaty do gospodarstw ekologicznych są wyzsze ale nie o 11 500% :D


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polszu    11
nie no juz skończcie z takimi bzdurami

 

w Polsce obecnie dopłaty t o ile dobrze pamiętam jakieś 60% tego co jest w starej Unii

 

co do tego niemieckiego rolnika z ziemniakami to dopłaty do gospodarstw ekologicznych są wyższe ale nie o 11 500% ;)

Mechanizator dałeś się nabrać (podobnie jak większość Polaków) - owszem 60 % ale to się jeszcze mnoży przez tzw plon referencyjny który w Polsce ( w wyniku niezbyt udanych założeń negocjacyjnych ) wynosi ~3 t/ha i to jest mniej niż 50% tego co w Francji czy większości Landów niemieckich.... Jeżeli tylko to uwzględnić ( proste mnożenie) to okazuje się że Polski rolnik otrzymuje nie 60% tylko 30% tego co jego koledzy z krajów tzw "starej UE -12 " a są jeszcze inne czynnik choćby taki że przyjęty w Polsce system tak naprawdę był inny dość innowacyjny hehe :-) oparty o przeliczenie plonu referencyjnego na powierzchnie upraw i przemnożeniu przez 63Euro /tonę....itd. Gdy jednak popatrzeć teraz po reformie w krajach starej UE - to wychodzi nawet mniej około 25% efektywnych płatności na 1 ha. Problem tej asymetrii i niesprawiedliwości wsparcia dodatkowo potęguje fakt że występuje ona także w innych formach wsparcia np wysokość wsparcia w działaniu młody rolnik (u nas aktualnie 50 tys zł) też jest kilkukronir mniejsza od analogicznego działania w krajach tzw starej UE.

 

stosowanie plonów referencyjnych to metoda na utrwalenie i tak istniejących podziałów i zapóźnień historycznych.. trzeba dążyć do jednolitego dotowania każdego typu uprawy w całej UE!!

 

Pozdrawiam rolników i wszystkich uczciwie i ciężko pracujących .

PS. nie dajcie się ogłupić "Podstawowa zasada nikt nikomu za darmo niczego nie daje"


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk    31

Przy okazji zapytam orientuje sie ktoś, jakie dopłaty niemcy dostają do uprawy zbóż ?

 

Kolega ostatnio był w niemczech na gospodarstwie rolnym, opowiadał jak niemiec wykorzystuje gnojowice do produkcji etanu. Zbudował coś w stylu ala silosy, gdzie gromadzi odpady, z tąd w jakiś sposob otrzymuje cenne gazy. Do tego na każdym budynku (garaże, stodoły, nawet dom prywatny), posiada układy solarne. Zachodni sąsiad chwalił się, że z samego odzysku energii dostaje 20 tyś euro miesięcznie ! Więszkośc inwestycji pokryło dofinansowanie UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

słyszałem że w niemczech do każdego starego drzewa na działce za samo to że drzewo stoi jest 1000 euro co roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj