Zaloguj się, aby obserwować  
strzymek

rolnictwo europejskie

Polecane posty

strzymek    28

kolega wrócił właśnie z niemiec i jego gospodarz do 1ha ekologicznych ziemniaków dostaje 40000 euro dopłaty zbiera 6 ton z hektara i mówił że mógłby wcale nie zbierać ale takie przepisy dotacja jesli pozbierasz w takich warunkach można gospodarzyć

Znacie może jeszcze inne przykłady ? A polaków mamią 200euro i gdzie jest równość europejska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Na zachodzi Europy dopłaty są większe bo oni są dłużej w unii niż my. I gdy te dopłaty wzrastały to oni już mieli więcej dopłaty za ha niż np. Polska, bo my dopiero weszliśmy i nam te dopłaty dopiero zaczynają rosnąć. Ale gdy cena za Euro jest niska to możemy sobie pomarzyć o większych dopłatach. Chyba ze cena za Euro wzrośnie :D


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocki0076    0

gdy francja teraz przejmuje przewodnictwo ue to chce zmniejszyc doplaty dla rolnikow.skandal!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

w zeszłym roku tenże farmer ubezbieczył 12ha sałaty od gradu na kwote 1,2mln euro ta suma niewzieła się z kosmosu tylko tyle jest warta ta produkcja no ale gradu nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

nie no juz skończcie z takimi bzdurami

 

w Polsce obecnie dopłaty t o ile dobrze pamietam jakieś 60% tego co jest w starej Unii

 

co do tego niemieckiego rolnika z ziemniakami to dopłaty do gospodarstw ekologicznych są wyzsze ale nie o 11 500% :D


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polszu    11
nie no juz skończcie z takimi bzdurami

 

w Polsce obecnie dopłaty t o ile dobrze pamiętam jakieś 60% tego co jest w starej Unii

 

co do tego niemieckiego rolnika z ziemniakami to dopłaty do gospodarstw ekologicznych są wyższe ale nie o 11 500% ;)

Mechanizator dałeś się nabrać (podobnie jak większość Polaków) - owszem 60 % ale to się jeszcze mnoży przez tzw plon referencyjny który w Polsce ( w wyniku niezbyt udanych założeń negocjacyjnych ) wynosi ~3 t/ha i to jest mniej niż 50% tego co w Francji czy większości Landów niemieckich.... Jeżeli tylko to uwzględnić ( proste mnożenie) to okazuje się że Polski rolnik otrzymuje nie 60% tylko 30% tego co jego koledzy z krajów tzw "starej UE -12 " a są jeszcze inne czynnik choćby taki że przyjęty w Polsce system tak naprawdę był inny dość innowacyjny hehe :-) oparty o przeliczenie plonu referencyjnego na powierzchnie upraw i przemnożeniu przez 63Euro /tonę....itd. Gdy jednak popatrzeć teraz po reformie w krajach starej UE - to wychodzi nawet mniej około 25% efektywnych płatności na 1 ha. Problem tej asymetrii i niesprawiedliwości wsparcia dodatkowo potęguje fakt że występuje ona także w innych formach wsparcia np wysokość wsparcia w działaniu młody rolnik (u nas aktualnie 50 tys zł) też jest kilkukronir mniejsza od analogicznego działania w krajach tzw starej UE.

 

stosowanie plonów referencyjnych to metoda na utrwalenie i tak istniejących podziałów i zapóźnień historycznych.. trzeba dążyć do jednolitego dotowania każdego typu uprawy w całej UE!!

 

Pozdrawiam rolników i wszystkich uczciwie i ciężko pracujących .

PS. nie dajcie się ogłupić "Podstawowa zasada nikt nikomu za darmo niczego nie daje"


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk    31

Przy okazji zapytam orientuje sie ktoś, jakie dopłaty niemcy dostają do uprawy zbóż ?

 

Kolega ostatnio był w niemczech na gospodarstwie rolnym, opowiadał jak niemiec wykorzystuje gnojowice do produkcji etanu. Zbudował coś w stylu ala silosy, gdzie gromadzi odpady, z tąd w jakiś sposob otrzymuje cenne gazy. Do tego na każdym budynku (garaże, stodoły, nawet dom prywatny), posiada układy solarne. Zachodni sąsiad chwalił się, że z samego odzysku energii dostaje 20 tyś euro miesięcznie ! Więszkośc inwestycji pokryło dofinansowanie UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

słyszałem że w niemczech do każdego starego drzewa na działce za samo to że drzewo stoi jest 1000 euro co roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj