GrzybekxD

New Holland T5060

Polecane posty

mariox    4

vicia1223 a możesz podesłać link do tego ogłoszenia, bo szukałem i nic nie znalazłem.

A co to tego odpalania to u mnie chyba z dwa razy też się coś takiego przytrafiło, ale nie mi osobiścia tylko ojcu więc nie wiem co kąkretnie się działo aby wiem że kilka razy przekręcał kluczykiem zaczym odpalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomal20084    43

Jak odpalacz to oczywiscie sprzegło i rewers na luzie musi byc, teraz raz tak mialem ze probuje odpalic i psztyka tylko, a okazalo sie ze rewers mialem do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

dzisiaj byłem w serwisie popytać bo u mnie też zaczął pojawiać sie błąd 14900. w serwisówce posze brak sterownika skrzyni. mechanik zalecił przeczyścić, przynajmniej poruszać kostkami na bloku sprzągłowym przy cewkach i przy pedale sprzęgła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

14900 to chyba nie groźny jest .. Mi świeci się kontrolka od oleju po przekręceniu kluczyka w gaśnie po odpaleniu ciągnika , niby ok ale wg ksiązki jeśli pali się po przekręceniu kluczyka to też coś nie tak . Serwis mówi że jak gaśnie to ok .. I czyja prawda ??

 

Olej jest , na 3/4 poziomu między min a max w skrzyni i w silniku ..

 

Jak wam się domykają drzwi od strony lewej tj od strony zbiornika ?? Moje się zamykają ale tzreba piz..ąć trochę .. Po przeciwnej stronie już nie wymagają takiej energi..


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Co do tej kontrolki- to normalne że ona gaśnie po odpaleniu ciągnika, ponieważ ona wskazuje na brak ciśnienia oleju w silniku no a jak silnik jest wyłączony to ciśnienia nie ma, dopiero po odpaleniu pompa wytwarza ciśnienie i kontrolka gaśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

A ja dziś chciałem zobaczyć jaką mam ustawioną dynamikę ciągnika i jak już wszedłem na te programowanie to na dolnym wyświetlaczu pojawił się napis SOFT a na górnym napis RJ H3 i pod tym napisem zębatka . Coś konkretnego sygnalizuje ten kod ?? Czy tylko zapala się przy tym przestawianiu dynamiki ??

 

Dodam , że ciągnik ma 30 h i delikatnie szarpnie jak rewers wezmę jazda do przodu a do tyłu już nie szarpie .. Po odpaleniu żaden błąd się nie zapala , jest ok ..

 

Mógłby ktoś z posiadaczy sprawdzić u siebie czy coś takiego się pojawia ??

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Vicia@ skrzynia by musiała być skalibrowana jak na SOFT zaczyna szarpać. A jak ruszasz normalnie ze sprzęgła do przodu też szarpie?

 

Co do zamykania drzwi, to otwórz tylnią szybę i wtedy spróbuj zamknąć drzwi :) Zbyt szczelna kabina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Ja mam ustawione na teń pośrodku poziom . mid czy jakoś tak . właśnie najgorzej jest jak ruszam ze sprzęgła , nawet jak bardzo bardzo powoli zwalniam pedał to i tak czuć szarpnięcie . do tyłu tak się nie dzieje i jest ok .

 

 

Chodzi mi o ten skrót na górnym wyświetlaczu gdy wchodze w te programowanie , RJ H3 i ta zębatka.

 

A drzwi to racja z tą szczelną kabiną tylko dlaczego prawe się zamykają elegancko niezależnie od otwarcia jakiejś szyby ??:)

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

Mi się wydaje że to kwestia wykonania kalibracji. jak u nas ją przeporawadziłem to przestał szarpać.

 

A co do drzwi czemu lewe się nie zamykają a prawe tak to jest to rzecz która się fizjonomom nie śniła:)... Niektóre teorie spiskowe głoszą że to kwestia rozmachu z jakim się drzwi zamyka;). Zazwyczaj prawe się uchyla a lewymi się wchodzi i zamyka je się gdy są otworzone pod wiekszym kontem. Ale mimo wszystko próbowałem je najpierw podciągnąć a potem delikatnie jak są blisko zamknąć i nic to nie dało... Trzeba nimi trzasnąć jak u teściowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

"Fizjonomom" dawno już się to przyśniło i wiele razy było na forum wyjaśniane :P aby lewe drzwi zamykały się lekko należy uchylić jakieś okno, wszystko przez ciśnienie wewnątrz kabiny spowodowane jej szczelnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Są trzy poziomy dynamiki, soft, fast, midi. Załączamy rewers do przodu,naciskamy nogą oba hamulce, załączamy zapłon bez uruchamiania silnika. na wyświetlaczu pojawia się aktualny poziom, zamieniamy przyciskiem od ustawiania godziny potem przytrzymujemy do usłyszenia - długie piiii.. puszczamy wyłączamy zapłon. Gotowe.

 

Przy jakiej temperaturze oleju najlepiej wykonać kalibracje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

b0gdan to dlaczego prawe drzwi nie wymagają uchylenia jednej z szyb ?? Chyba jednak nie śnił się te pomysły fizjonomom :D

 

 

Da się jakoś przestawić ręcznie szybkość podnoszenia i opadania bez ehr ?? Strasznie powoli to opada , podnosić jeszcze jak Cię mogę ale w dół to maskara ..


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak masz lift o matic to szybkość opuszczania jest na prawym dolnym ciegle jest takie siwe pokretełko i nim regulujesz szybkosc opuszczania i podnoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454
Napisano (edytowany)

Co do szybkości opadania to u nas jak był nowy to był problem bo praktycznie podnośnik nie chciał opadać. Podczas przeglądu po 50h zostało to wyregulowane wieć to kwestia regulacji. Trzeba było serwisantowi powiedziec na przeglądzie żeby to zrobił

Edytowano przez artursz89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Powiem , bo bd zamawiał serwis właśnie . Ile od Was skroili ??

 

A odnośnie ciągnika to przestał szarpać gdy rewers się brało na jazdę do przodu . Ze sprzęgła jak ruszam to też ok , a było fatalnie , nie wiem skąd się samo naprawiło. ??


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

U mnie jak byli to chyba 900 netto. Co do zaniku szarpania to zauważyłem u siebie jak się mocno rozgrzeje olej to troszkę szarpie, ale zimny jest ok.

 

Co do opuszczania i jego szybkości to jak spojrzysz od tyłu to za prawym wieszakiem będziesz miał taką długą śrubę z linką od liftomatica. wykręć ją albo wkręć i będziesz widział różnicę ( to szare pokrętło jest od wysokości podnoszenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Troszkę szarpie i robiłeś z tym coś ?? Właśnie mój jak się rozgrzał na wiosnę to jadąc powoli do tyłu jak wziąłem do przodu rewers to lekko przód podnosiło :) Zimny teraz ok , i co , serwis nic nie zrobi w takiej sytuacji , ewentualnie przeciągnąć go z 10 km konkretnie niech się nagrzeje.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

A kalibrowałeś go? Bo jak nie to w instrukcji obsługi masz jak kalibrować każdy rodzaj skrzyni i rób zgodnie z instrukcją (temperatura też tak pomiedzy zalecaną ale najlepiej trochę więcej niż średnia przedziału). Powinno pomóc na szarpanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Jesienią go kalibrowałem, więc na lato będzie trzeba mu zapobiegawczo kalibracje zrobić, ale tylko delikatnie szarpie jak jest mocno rozgrzany więc sie nie pali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

mam pytanie: jaki jest maksymalny okres ocekiwania na przyjazd serwisu na zgłoszony przegląd???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

Szczerze to "aż przyjadą" :). Zadzwoń raz, drugi się przypomnij powiedz że masz potem grubszą robotę to może będzie szybciej. Jak to mówił kierownik serwisu- najpierw jadą do tych co mocniej się dobijają :)

 

I z własnego doświadczenia odnośnie spalania: Przedwczoraj przy 12h pracy z sianem tzn roztrząsacz + belowanie + zwożenie z ładowaniem spalił 60 l, czyli 5l/h

Edytowano przez artursz89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

U mnie 5060 na 22 godziny spalił 52 litry. Robiłem posadzkę w wiacie u teścia. Rozsypywanie tłucznia, piachu i układanie podkładów kolejowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Witam . Ile płaciliście za pierwszy przegląd w t5060 ?? Co było zmieniane i za ile bo mi serwis powiedział 1500 brutto...

Czy na fakturze jest wszystko wyszczególnione , tj olej , filtr itp ??

 

Proszę o odp bo we wtorek mają mi go przejrzeć .


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MiniMe
      Witam
      Jest to mój pierwszy post i jeżeli napisałem w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie.
       
      Problem z ciągnikiem new Holland tl 90 mojego wujka, otóż podczas zapiętego przedniego napędu i wyjazdu pod górę bez obciążenia przednie koła szarpią. Traktor rok temu był na serwisie przedniego zawieszenia/napędu jednak większość czasu stał i dopiero niedawno to zauważyliśmy. Cofając pod wzniesienie nie ma tego problemu.
      Dodaje filmik na YT na którym dobrze widać szarpanie kół.
      https://youtu.be/xhUln87HBmg?si=ZtpdkLVKfo0AIcL8
      Pozdrawiam 
      Dawid 
    • Przez _Mechanic
      Szukam schematy elektrycznego do NH TL90, pomoże kto?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Poszukuję katalogu napraw do New Holland L95. Może ktoś posiada lub seri TL. Ponieważ chcę rozebrać przystawkę wom i chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać do tego.
    • Przez _Mechanic
      czy w TL 90 blokada tylnego mostu jest załączona na stałe, a po odpaleniu cewka, elektrozawór rozłącza blokadę czy jest odwrotnie że blokada jest rozłączona a w momencie włączenie przyciskiem elektrozawór zapina blokadę?
      Mam wrażenie że jak ruszam to są ślady od obu kół jakby był załączona blokada. 
    • Przez Karolek1988
      Witam mam ciągnik fiat agri new Holland l85 1996r. W tamtym roku spaliła się instalacja. Została wymieniona na nową. W zimę mam problemy z odpaleniem ciągnika.na wiosnę wymieniony akumulator. Wiosna i lato odpala bez problemu. Zima przyjdzie jest problem. Jak dobrze podladuje Aku to złapie. Ale jak postoi tydzień to kręci ale nie załamuje. Podpompuje pompka paliwo. Z rury wydostaje się dym.jaka może być przyczyną. Dziś kręciłem kręciłem i nie odpalił. Rozrusznik pompa wtryski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj