GrzybekxD

New Holland T5060

Polecane posty

tomek73    576

Przeciętą oponę.

Nawet jest na forum temat że gość wjechał NH TD do sąsiada na łączkę kosić ją, i rozciął przednią oponę, a kołku, korzeniu. Ubezpieczenie kasę mu oddało z ubezpieczenia OC gospodarstwa sąsiada.

Ciągnik miał 5 lat. Sam myślałem że nie mam szans na zwrot a jednak myliłem się.

Dostał kasę na nową.

Kuzyn w przyczepię już dwie opony i felgę zmienił na AC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Sprawa reklamacji tej opony jest w toku ale serwisant zapowiedzial ze raczej wymienia na nowa, obejmie to gwarancja producenta opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anonymou    0

Witam . jakiej firmy macie opony w nh t5060??

albo jakiej powinne być?

 

 

Ja w swoim NH T5060 mam Micheliny z przodu 420/70 a z tyłu 520/70. Tylko chyba mam za mało powietrza napompowanego w kołach. Bo jak ostatnio wjezdzałem (z napedem 4x4) pod dosc stroma góre po śniegu z obciążeniem miałem zaczepione za tylni zaczep ścietą sosne. Ciągnik dziwnie zachowywał sie - skakał tak jakbym na maksymalnych obrotach jechał po bardzo nierównej drodze. wiem ze podłoze po którym jechalem bylo równe. Według mnie w takiej sytuacji koła powinny buksowac. Czy przyczyna podskawiwania ciagnika jest zamałe cisnienie w oponach?. Prawidłowe ciśnienie to 1,7 a ja mam 1,6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jeśli już maksymalne ciśnienie to 1,6 :P optymalnie 1,2, chyba że mamy oponki niskociśnieniowe to możemy zejść do 0,6 bara

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

Mam takie pytanie czy podczas orania ciągniki z serii T5000 brały wam olej? Trochę spóźnione ale teraz mają z serwisu przyjechać wszystkie rzeczy które znaleźliśmy i tak chciałbym dopytać. Olej był często sprawdzany ogólnie jest na stałym poziomie jednak podczas oranai 9ha tylko że z gazem do dechy zeżarł 1 litr oleju. Czy jest to normalne czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pewnie serwis Ci wciska że to normalne-otóż nie-licząc z grubsza że orzesz hektar w godzinę z kawałkiem wychodzi że bierze 100 ml oleju na godzinę pracy-czyli że przy ciężkiej pracy wypije cały olej w jakieś 100 h :D -a od wymiany do wymiany ile masz godzin w NH ?Załóżmy że 250 h-policz sobie i uzbrojony w tą wiedzę powiedz serwisowi co myślisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

A w instrukcji obsługi nie ma norm zużycia oleju?

Np. Forterra HSX 3B ma maksymalne zużycie oleju po 100 mtg okresu docierania 0,5 g/kWh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

Te 9 ha było jesienią a ciagnik jest od kwietnia. Miał 400 motogodzin na liczniku. I Ogólnie oleju nie brał tylko właśnie podczas orania ten litr poszedł. I teraz jak w serwisie tłumaczyć? Ja im powiem że zeżarł litr oleju i jak ich zmusić żeby go sprawdzili gruntownie? Żeby mnie kosztami nie obciążyli za nieuzasadnione koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Każdy silnik wysokoprężny jeśli będzie ciężko pracowac będzie miał ubytki oleju. U nas także ubywa trochę oleju w ciągu 300 mtg. Jak robimy wymiany zalewamy 3/4 stanu . Po 300 mtg stan na bagnecie utrzymuje się na 1/2 skali.


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

A w instrukcji obsługi nie ma norm zużycia oleju?

Np. Forterra HSX 3B ma maksymalne zużycie oleju po 100 mtg okresu docierania 0,5 g/kWh

to przeliczając na ilość litrów na ilość mtg ,jak to się będzie miało bo nie bardzo kumam


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Walkol bardzo prosto

 

Moc twojego silnika określona w kilowatach nie koniach mechaniczncych x 0.5 g na jedną motogodzinę

 

Przykładowo

Ciągnik o mocy 136 KM ma 100 kw x 0,5 g = 50 gram na 1 mtg

 

Rasumując 50 gram x około 0,88 = około 44 ml na 1 mtg

 

Wyliczenie ma zastosowanie oczywiście w przypadku wykorzystywania mocy w 100 %.


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

@Baarth - Twoje obliczenia poprawne są przy założeniu że ciągnik będzie pracował przez 100 godzin na 2200obr. przy mocy maksymalnej, co raczej mija się z rzeczywistością ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

[ale może pracować 150 h w normalnej pracy, lub nawet 200 h na obrotach jałowych, wszystko zależy od wykresu mocy silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Witam. Zauwżyłem w moim ciągniku, że przy odpalaniu zimnego silnika pryska cos na scianę. za chwile jak sie tłumik nagrzeje juz nie pryska Płynu nie ubywa, oleju raczej też. Czy to normalne w zimie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Para wodna może się skraplać w tłumiku i zamiast wyparowywać może wylatywać jeszcze jako ciecz, a jaki kolor cieczy? Jaka gęstość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

ciecz czrna, jak przystawie reke to czrne krople lekko wodniste jak by zmieszał wode z czrnym olejem. Może to jest wilgoć w tłumiku ale ciągnik w garażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Czyli to chyba normalne. U mnie bardziej na błotniku jak wyschło to tez tak wygląda.

Edytowano przez kris31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Najprawdopodobniej jest to właśnie woda wraz ze sadzą z tłumika. Nie powinno to być nic groźnego. Zapewne w układzie wydechowym a dokładniej w tłumiku nie ma nigdzie otworu którym by woda mogła odpływać (tak jak np w Ursusach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Witam . Jestem świeżym posiadaczem t5060 , zrobiłem 5 godzin na 20 l diesla kursując z przyczepą obornika ok 5 ton, 1 km w jedną stronę i powrót w sumie 18 kursów . Jak wg Was spalanie?? Ciągnik ma 15 godzin ..


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mi T 5060 na 600 godzin średnio spalił 4,9l/h, ale trza jeszcze odjąć z tego 10% bo okazało się że licznik oszukuję.

A licznik to mam zwykły wodomierz.

Pługa, agregatu uprawowego i siewnego to on nie widział.

Przeważnie opryskiwacz, nawozy, transport, ale z 6 i 12 tonową przyczepą, robota z turem, nie kiedy ciężka.talerzowanie.Raczej średnie roboty.

W talerzowaniu spalił 18 l/h ale robił 3 ha/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MiniMe
      Witam
      Jest to mój pierwszy post i jeżeli napisałem w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie.
       
      Problem z ciągnikiem new Holland tl 90 mojego wujka, otóż podczas zapiętego przedniego napędu i wyjazdu pod górę bez obciążenia przednie koła szarpią. Traktor rok temu był na serwisie przedniego zawieszenia/napędu jednak większość czasu stał i dopiero niedawno to zauważyliśmy. Cofając pod wzniesienie nie ma tego problemu.
      Dodaje filmik na YT na którym dobrze widać szarpanie kół.
      https://youtu.be/xhUln87HBmg?si=ZtpdkLVKfo0AIcL8
      Pozdrawiam 
      Dawid 
    • Przez _Mechanic
      Szukam schematy elektrycznego do NH TL90, pomoże kto?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Poszukuję katalogu napraw do New Holland L95. Może ktoś posiada lub seri TL. Ponieważ chcę rozebrać przystawkę wom i chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać do tego.
    • Przez _Mechanic
      czy w TL 90 blokada tylnego mostu jest załączona na stałe, a po odpaleniu cewka, elektrozawór rozłącza blokadę czy jest odwrotnie że blokada jest rozłączona a w momencie włączenie przyciskiem elektrozawór zapina blokadę?
      Mam wrażenie że jak ruszam to są ślady od obu kół jakby był załączona blokada. 
    • Przez Karolek1988
      Witam mam ciągnik fiat agri new Holland l85 1996r. W tamtym roku spaliła się instalacja. Została wymieniona na nową. W zimę mam problemy z odpaleniem ciągnika.na wiosnę wymieniony akumulator. Wiosna i lato odpala bez problemu. Zima przyjdzie jest problem. Jak dobrze podladuje Aku to złapie. Ale jak postoi tydzień to kręci ale nie załamuje. Podpompuje pompka paliwo. Z rury wydostaje się dym.jaka może być przyczyną. Dziś kręciłem kręciłem i nie odpalił. Rozrusznik pompa wtryski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj