Skocz do zawartości
GrzybekxD

New Holland T5060

Polecane posty

tomek73    189

MI tam nie przeszkadza, ale żona na to zwróciła uwagę i tak się zainteresowałem.Ale zdaje mi się że na początku mniej wyła.

Wiadomość z agroFakt.pl

witam w marcu bede włascicielem nowego NH T5060 i zamierzam do niego kupic agregat uprawowo-siewny talerzowy z wałem packera 2,7m oraz plug zagonowy 4*40 i do tego chce dołaczyc wał crossillowski czy myslicie ze to bedzie optymalny zestaw do niego aby sie za bardzo nie meczyl ale tez rowniez nie marnowal jego mocy bo bedzie mu za lekko??

Maniek    5

W optymalnych warunkach (czyt. w dość lekkiej glebie) poradzi sobie bez problemu chyba że masz extra ciężkie ziemie.

tomek73    189

JA mam z przodu 420 a z tyłu 520. Teleborgi ładnie się prezentuję. Widziałem 5040 na oponach 480 z tyłu to całkiem inny wygląd ciągnika.

timasz    52

ja tez bym polecal 420 i 520 bo nie dosc ze swietnie sie prezentuja to jeszcze i daja bardzo dobry uciag, a co do t 5040 to wiadomo jesli ciagnik ma robic wszystko lacznie z opryskami to tak jak u nas zamowic 480 z tylu i jest uniwersalnie

Wiceroj    0

Czy mieliscie tak ze diler newhollanda nie dotrzymal terminu dostawy ciągnika zapisanej w umowie

kris31    1

Pierwsza zima z ciągnikem. Jak postępujecie z ciągnikiem po odpaleniu przy większych mrozach -15 i więcej, długo trzeba czekać zanim zaczniemy jazdę?

tytusT1    0

ja tak sobie wymyslilem ze zaczynam pracowac jak z nawiwu zaczy leciec cieple powie no i tak 3 zime i jest ok a odpalam codziennie rano do zaladunku paszo woz

danielhaker    823

"długo trzeba czekać zanim zaczniemy jazdę? "

Każdym ciągnikiem od razu po zapaleniu możesz jechać tylko nie można zimnego ciągnika gazować i przeciążać

ozon87    29

Ja też zawsze myślałem że lepiej troche poczekać po odpaleniu ciągnika czy samochodu żeby się rozgrzał ale kiedyś oglądałem program galileo i tam powiedzieli że jest to błędne przekonanie i lepiej dla maszyny jest zaraz po odpaleniu jechać ale na niskich obrotach. Od tamtej pory tak robie i nic się nie dzieje z ciągnikami i samochodami :D Myśle że w takim programie jak galileo głupot by nie mówili :P

kris14    259

Zaleca się rozgrzewać skrzynię przed jazdą jeżeli ma sprzęgła wielotarczowe mokre [włącznie z rewersem] ponieważ zimny olej jest gęstszy i nie dociera na czas tam gdzie powinien, przez co co jakiś czas konieczna jest kalibracja sprzęgieł.

tytusT1    0

no w instrukcj tez raczej glupot nie pisza wiec kolega kris ma racje a ty bardziej jak ciagnik z turem pracuje i jeszcze wycinak na dokladke (w moim przypa)

bialy2005    193

Mozna zamówic grzałke w NH do t5000 chcieli 870zł netto grzałka silnika. Ale powiem wam ze te silniki pala jak marzenie zagrzeje swiece pól obrotu i chodzi przy -15 :)

Mariusz90    8

Jak już jest mróz poniżej (-10) to trzeba po odpaleniu ustwić obroty tak na 1300 i potrzymać 5 min.Ja dzisiaj odpalałem T5040 to tak na 1100 ustawiłem bo czuć po pracy że olej gęsty.Kiedyś TL-ki nie rozgrzałem to z byka ruszył heh.W książce jest opisane też jak uruchamiać w niskich warunkach.Jak narazie nie mailem problemu z odpalaniem.W zeszłym roku przy (-30) paliły smerfy bez zażutu i oby tak dalej.Wiadomo akumulator z czasem traci na mocy.

Edytowano przez Mariusz90

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pajej
      Witam koledzy mam na oku New hollanda TL 80 i chciałem zasięgnąć języka czy to jest sprzęt godny uwagi?
    • Przez Hardy67
      Witam , posiadam New Hollanda t5  z roku 2017 , i mam pytanie , aczkolwiek chodzi mi o radio w ciągniku (jest oryginalne NH) radio działa tylko po włączeniu zapłonu w ciągniku , czy jest sposób przerobienia tego żebym mógł włączyć radio bez zapłonu ? , ponieważ nie chce włączać zapłonu żeby przez nawet kilka godzin dziennie radio grało i chuczały te pompki itp. 
      pomoże ktoś ?? 
    • Przez kris14
      Koncern CNH szykuje nową wersję serii T5 spełniającą normę TIER 4B, wiadomo że będzie wyposażona w system SCR a nie DOC+DPF jak to było w przypadku wersji TIER 4A i amortyzację przedniej osi.

Kilka fotek:

• Przez Mario35
      Witam wszystkich. Kupiłem ciagnik NH t5050 6 mies temu. Byl na serwisie bo brakowalo mu mocy. Na serwisie powiedzieli ze wszystko jest ok. Jednak ja dalej nie czuje tej mocy a przeciez ma prawie 100 km. Przy rozrzutniku warfamy 6t zaladowanym na asfalcie ledwo dajerade na lekkim wzniesieniu na najwyrzszycz biegach. Coto moze byc pomocy.
    • Przez ferguson235
      wasze opinie, doświadczenia związane z tym ciagnikiem ?
      jakie są podstawowe dane technicze o tym ciągniku ?