Skocz do zawartości
GrzybekxD

New Holland T5060

Polecane posty

Mariusz90    8

no to zobaczmy: mamy na 2 zakresie na 2 biegu.no chcemy niby tym zakresem zmienić na 3.no to będzie taka zmiana ze 3 zakres 2 bieg;/ przecież to nie proporcionalna zmiana,nie ma to sensu.To tak jakbym jechał 2 i na 4 wsadził;p Chyba ze puszczać kierownice no zarazem zakres i bieg zmieniać :lol:

Piterr    0

Ja TD5020 ciągnąłem pare razy ładunek 22ton brutto i nie miał najmniejszych problemów z ruszeniem z 3 zakresu a nawet bez problemu się bujał do 40km/h tak więc myślę że 106km ciągnik z jednym półbiegiem spokojnie se da radę z ładunkiem 25 ton.

Wiadomość z agroFakt.pl

mój T5060 porwał się kiedyś na 36 ton masy całkowitej ciągniętych przyczep, ciężko było się bujnąć jak i wyhamować tym składem, lecz nie miał problemu z ruszaniem na 1 biegu III zakresu... a zakresy jeden znajomy próbował zmieniać bez zatrzymania no i skończyło się to tym że teraz nawet przy zatrzymaniu zgrzytają mu jak cholera....

boruch    0

ten ciagnik w połączeniu z tym agregatem to nie wypali na 100% taki agregat to u mnie na pusto podrywa case 140 maxxuma z kompletem obciazników

ares-txl-male.jpg

Witam. Proponuje inne zestawienie ciągnika z wersją pół zawieszaną 3m Unii. Agregat ma dyszel i sprzęg do siewnika, a także równą ilość talerzy co wersja TL. Moc 106 KM powinna wystarczyć, ale nie mam pojęcia ile takie zestawienie by kosztowało, jeżeli ktoś się orientuje to proszę o kontakt.

bialy2005    193

10ty za dyszel i szprzeg tego typu :( i to jest zestaw na duze pola jak masz ciasno i małe kawałki to mi to sie nie podoba. Myslałem o tym ale za drogo i nie praktycznie jak dla mnie.

boruch    0
Napisano (edytowany)

OK. Czegoś takiego właśnie szukałem, tylko nigdzie w ofercie handlowej nie zamieścili opcji zestawienia Aresa TL ze sprzęgiem na kołach do siewnika i dyszlem. Dopiero w wyższych modelach Aresa były oferowane takie zestawienia. Mam jeszcze pytanie o prace tego zestawu, otóż rozumiem że na równym śmiga bez problemu, a jak sobie zestaw radzi na gliniastych górkach? Czy masz jakieś doświadczenie w takiej uprawie.

Edytowano przez boruch

bialy2005    193

TXL to oznacza ze bedzie miał talerze 560mm a to tylko plus ja ma 510mm w agro-maszu a to był jeden z powodów zakupu agromasza a nie unii bo w zawieszanym były tylko 460mm

boruch    0

Wersja Aresa TXL, różni się od TL nie tylko większą średnicą talerzy. Rama, mocowania z ciągnikiem oraz z wałem są inne, wystąpił również zgarniacz pomiędzy talerzami a wałem. Całość waży przeszło 1,3 t i ma większe zapotrzebowanie na moc. Do siewu zaleca się raczej mniejszą średnice gęściej ułożonych talerzy, natomiast na ściernisko im większe talerze tym lepiej.

boruch    0

Zgadza się. Tylko że jeżeli mówimy o NH t5060 to ani agregat z Unii który jest lżejszy, ani ten z Agro-Maszu w uprawie z siewnikiem nie pójdzie. Ciągnik jest po prosu za bardzo "kompaktowy". Rozwiązaniem było by założenie wózka, tylko że oferta Agro-Maszu nie obejmuje takiej opcji wyposażenia.

limousine    4

ile razy musisz póżniej przejechac w poprzek ?

Trzy cztery razy w poprzek trzeba jeździć.

Ogólnie to ten pierwszy to jest TL z wałem rurowym to sobie dobrze radzi, nawet w świeżej orce czy na piachu.

Tu z kolei jest z TXL z wałem zębatym i musze powiedzieć że stawia opór szczególnie na piachu. http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/266624-nh-t5060/

bialy2005    193

wiem o czym mówimy tylko ja pisałem o róznicy miedzy tl a txl i packer włąsnie stawia duze opory na piachu bo pcha przed soba duzo ziemi.

marcin862    0

czyli ten packer jest nie praktyczny na słabszych glebach?ja mam taki zamówiony i teraz sie tym zmartwiłem.

limousine    4

Na słabe ziemie najlepszy jest rurowy, przed packerem ziemia się pcha, a czasami nawet nie chce się kręcić i trzeba go lekko podnieś na podnośniku lub na wózku.

bialy2005    193

ja mam wiekszosc IV i miejscami glina ił to tam packer robi super robote ale mma tez kilka kawałków V i VI to tam musiałem płycej ustawiac bo sie pchało na talerach a packer i tak wypychał spod siebnie zimie na boki ale stawac nie stawał.

limousine    4

Nie wiem jaki agregat chcesz wziąć, ale jak jest możliwość to lepiej z jakimś uniwersalnym wałem np. spiralny gumowy itp. Chyba że masz nie dużo tych piachów to może być i packer.

marcin862    0

dzięki limousine.nie wiem teraz co zrobić,już mam zamówione i zaliczkowane.myślałem że ten packer będzie lepszy od pozostałych.dealer też tak mówił.

boruch    0

Orientuje się może ktoś ile kosztuje przedni TUZ, bez Wom-u? Czy można zamontować we własnym zakresie nie oryginalny przedni podnośnik bez utraty gwarancji?

bialy2005    193

zuidberg 7500 ale to praktycznie po kosztach jakbys brał z ciagnikiem a tak noprmalnie cenia koło 8-9tys netto. sprawy gwarancji musisz uzgadniac z delerem.

opoka    0

Przedni TUZ to wydatek ok. 8 tyś. niestety nie będzie to NH tylko innej firmy. Tak mi dealer oferował jak chciałem kupić do 12045.

Co do gwarancji to jak będziesz brał ciągnik i przedni TUZ z innej firmy tylko sprzedany przez dealera i zamontowany przez serwis to powinno być wszystko ok. tak mi się wydaje po rozmowach z dealerem bo taki zestaw wchodził w grę. Jeżeli chodzi o T5060 i agregat talerzowy z hydropakiem to raczej bym zapomniał bo se nie poradzi lub będzie miał bardzo bardzo ciężko. Mam jeszcze pytanko co do T5030 i jego praca z turem. Ma ktoś może taki zestaw i jak on się spisuje. Czy może lepiej wziąć TD5030 zawsze to mniej elektroniki i bardziej mechaniczny i trochę tańszy. Pozdrawiam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pajej
      Witam koledzy mam na oku New hollanda TL 80 i chciałem zasięgnąć języka czy to jest sprzęt godny uwagi?
    • Przez Hardy67
      Witam , posiadam New Hollanda t5  z roku 2017 , i mam pytanie , aczkolwiek chodzi mi o radio w ciągniku (jest oryginalne NH) radio działa tylko po włączeniu zapłonu w ciągniku , czy jest sposób przerobienia tego żebym mógł włączyć radio bez zapłonu ? , ponieważ nie chce włączać zapłonu żeby przez nawet kilka godzin dziennie radio grało i chuczały te pompki itp. 
      pomoże ktoś ?? 
    • Przez kris14
      Koncern CNH szykuje nową wersję serii T5 spełniającą normę TIER 4B, wiadomo że będzie wyposażona w system SCR a nie DOC+DPF jak to było w przypadku wersji TIER 4A i amortyzację przedniej osi.

Kilka fotek:

• Przez Mario35
      Witam wszystkich. Kupiłem ciagnik NH t5050 6 mies temu. Byl na serwisie bo brakowalo mu mocy. Na serwisie powiedzieli ze wszystko jest ok. Jednak ja dalej nie czuje tej mocy a przeciez ma prawie 100 km. Przy rozrzutniku warfamy 6t zaladowanym na asfalcie ledwo dajerade na lekkim wzniesieniu na najwyrzszycz biegach. Coto moze byc pomocy.
    • Przez ferguson235
      wasze opinie, doświadczenia związane z tym ciagnikiem ?
      jakie są podstawowe dane technicze o tym ciągniku ?