GrzybekxD

New Holland T5060

Polecane posty

bialy2005    581

a ja wogóle nie uzywam tego tylko kilka dni na poczatku uzywałem. Nozne jest precyzyjniejsze.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby się dowiedzieć czy to nie jest tylko jakiś chwyt żeby dopłacać za coś co jest w standardzie. Kabina też tam jest jako opcja :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

panowie!

broszura faktycznie tak podaje,ze PC jest jako opcja do skrzyni DC,dlatego warto tego przypilnować i zabezpieczyć się przed niespodzianką,tym bardziej,że w momencie zamawiania ciągnika dostajemy ogólny zarys pakietowego wyposażenia,a tam nic nie jest napisane o standardowym PC w DC.

Już pisał ktoś na forum,ze bywało tak,gdy odbierał ciągnik i brakowało kilku elementów z wypoosażenia,a dealer w tym momecie umywał ręce.

Ja akurat czekam na ciągnik,który ma wejść na taśmę produkcyjną w sierpniu i mam czas na dopracowanie elementów wyposażenia i nie chciałbym,żeby coś umknęło mojej uwadze,a sam nie wiem jak to zabezpieczyć...da się dopracować szczegółową umowę z dealerem,by wszystko było na piśmie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iras229    0

Witam ja od nie tak dawna bo od miesiąca posiadam takie cacko full opcja (oprócz elektrycznie sterowanej hudrauliki) posiadam także prase new holland BR6090 i miejsca na sterownik od prasy nie ma w ciągniku jednak sam zrobiłem zamocowanie i przeciągnięty został przewód pod kabiną. :)

Co do ciągnika to podoba mi się okropnie przepracował ponad 100 h niby nie wiele ale już co nie co mogę powiedzieć, dealer to Warpol-Agro Broszków niedaleko Siedlec a dokładniej zamawiałem w Łukowie, obsługa kapitalna co chciałem otrzymałem mam skrzynie biegów DC z PC, fotel pneumatyczny. (jedyne co mnie wkurza ale pewnie i wszystkich posiadaczy takiej maszyny to dźwignia kierunkowskazów która zawadza często o kolano, ale to drobnostka) Ci co zamówili to nie pożałują wyboru, a ci co nie zamówili to już nie zamówią bo rusza produkcja ciągników serii T5 które zastąpią T5000 tak bynajmniej mówił serwisant. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mnie jeszcze wkurza że jest głośny jak się jedzie na nożnym gazie. Jak da się ręczny to jest cicho w kabinie.

Kierunkowskazy i wycieraczki są w beznadziejnym miejscu i jeszcze kierunkowskazy same się nie wyłączają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Co to za perpetum mobile ze na recznym jest cichszy :) ? Co do kierunków i nie wyłaczania sie to sie zgodze. Mi zdarzyło sie kilka razy wrzucic wsteczny dzwinia rewersu zamiast kierunku :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49
Napisano (edytowany)

Witam ja od nie tak dawna bo od miesiąca posiadam takie cacko full opcja (oprócz elektrycznie sterowanej hudrauliki) posiadam także prase new holland BR6090 i miejsca na sterownik od prasy nie ma w ciągniku jednak sam zrobiłem zamocowanie i przeciągnięty został przewód pod kabiną.

Co do ciągnika to podoba mi się okropnie przepracował ponad 100 h niby nie wiele ale już co nie co mogę powiedzieć, dealer to Warpol-Agro Broszków niedaleko Siedlec a dokładniej zamawiałem w Łukowie, obsługa kapitalna co chciałem otrzymałem mam skrzynie biegów DC z PC, fotel pneumatyczny. (jedyne co mnie wkurza ale pewnie i wszystkich posiadaczy takiej maszyny to dźwignia kierunkowskazów która zawadza często o kolano, ale to drobnostka) Ci co zamówili to nie pożałują wyboru, a ci co nie zamówili to już nie zamówią bo rusza produkcja ciągników serii T5 które zastąpią T5000 tak bynajmniej mówił serwisant. :rolleyes:

 

Sterownik ktoś tak umieścił

 

http://www.youtube.com/watch?v=HC3h5G7xvQ0&list=UUBuUucb-Nsbls1cbWgpVtqg&index=3&feature=plcp

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iras229    0
Napisano (edytowany)

Pali całkiem elegancko tyle że nie obliczałem tego...

Ale w agregacie 4,2 m Agromaszu 5 ha obrobiłem wieczorem na początku Maja pod QQ to było całkiem przyzwoicie ze spalaniem był pełen bak i jak skończyłem to ledwie wskazówka opadła troszkę, ja jestem w przekonaniu że spala tyle co mój stary zetor 7341 albo i mniej xD

W sąsiedztwie jest sporo zielonych i narzekają sobie na spalanie jeleni ja na niebieskiego jak na razie (odpukać) nie narzekam :)

 

Co do sterownika to ustawiłem go tak żebym nie musiał się rozglądać na boki jest umocowany po prawej stronie blisko przedniej szyby zrobi się kilka zdjęć to powrzucam na AF :)

Edytowano przez Iras229

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Iras229 skąd mniej więcej jesteś . Ja jestem z okolic łosic , też zaliczkowałem w broszkowie t5060.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaskier    0

Pali całkiem elegancko tyle że nie obliczałem tego...

Ale w agregacie 4,2 m Agromaszu 5 ha obrobiłem wieczorem na początku Maja pod QQ to było całkiem przyzwoicie ze spalaniem był pełen bak i jak skończyłem to ledwie wskazówka opadła troszkę, ja jestem w przekonaniu że spala tyle co mój stary zetor 7341 albo i mniej xD

W sąsiedztwie jest sporo zielonych i narzekają sobie na spalanie jeleni ja na niebieskiego jak na razie (odpukać) nie narzekam :)

 

Co do sterownika to ustawiłem go tak żebym nie musiał się rozglądać na boki jest umocowany po prawej stronie blisko przedniej szyby zrobi się kilka zdjęć to powrzucam na AF :)

 

Nie patrz na wskazania ilości paliwa w zbiorniku on nigdy ci prawdy nie powie.

Wója ma 5030 i ze spalaniem jest średnio. Na zaoranie 4ha jakims polskim pługiem o szerokości roboczej 90 centymetrów, głębokośc ok 25-29, gleba klasa 4, orka wiosenna ,prędkości 8.5 - 10 km/h, bieg na początku II 3 bieg na zającu , a pózniej III 1 bieg i połówka to już różnie, obroty max 2 tyś przeważnie 1800 z dojazdem do pola zjadł 75l paliwa. Dodam ze c360 3p tym samym pługiem na 3 biegu przy głębokości ok 18 - 20 cm potrzebował 45l paliwa.W agregacie uprawowo - siewnym 3m jest tak samo, potrzebuje ok 10-12l na godzinę obroty max 2tyś bieg II 3bieg i połówka to zależy od obciązenia. Może mały przebieg tak winduje spalanie? Nie wiem jak ktoś może obliczac spalanie na podstawie wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iras229    0

Nie wiem jak ktoś może obliczac spalanie na podstawie wskazówki.

 

Pisałem, że nie obliczałem tego chłopie czytaj ze zrozumieniem!

 

Jestem z okolic Trzebieszowa do Łosic kawałek drogi jest ode mnie :)

Tyle że ja brałem go z Łukowa i tam się dogadywałem z ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaskier    0
Napisano (edytowany)

Chodzi o to ze wskaźnik poziomu paliwa jest bardzo niedokładny w tym NH , pokazuje jak chce. Poza tym fajnie ze edytowałeś swój post .

Edytowano przez jaskier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iras229    0

A co do tej wskazówki to masz racje że jest strasznie omylna pokazuje rezerwę a ja jeszcze kilka kilosów na niej zrobić potrafię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

iras 229- a jak ci się ta prasa sprawuje bo dla mnie to ona jest wielką porażką robi kapcie a nie bele ,też czekam na t5060 ale jak on będzie tak chodził jak ta prasa to juz się nie mogie doczekac.Sory że może nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Czego ty chcesz od tej prasy ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

czego ja chcę ? a no tego żeby bele były zbite a nie spadały z owijarki i zgniot 70 80 % a tego w sokółce nie było . Serwis ma ją reanimowac bo chiba jest z nią coś nie tak skoro 85 km z 7 nożami tylko pyka do 80% zgniotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

no to koles nie patrz na kompa tylko rób na 100% W czym problem. Wyglada na to ze masz zle skalibrowany sterownik i czujniki odchyłki klapy. U mnie na 80% bez nozy to wałek juz puszczał ale juz go podreciłem i teraz juz nie pauszcza a robie ciagnikiem 140km :) Nie jest to wina prasy tylko regulacji :) Jak ci zrobia co trzeba to bedziesz zadowolony.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iras229    0

Ja z prasy jestem bardzo zadowolony miałem wcześniej (jeszcze mam) też new hollanda prasę 841 i była świetna w tej nowej belki są twarde jak głaz (przy 70% zgniotu i 8 nożach) i symetryczne nie mam żadnych problemów zrobiłem już ponad 200 belek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MiniMe
      Witam
      Jest to mój pierwszy post i jeżeli napisałem w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie.
       
      Problem z ciągnikiem new Holland tl 90 mojego wujka, otóż podczas zapiętego przedniego napędu i wyjazdu pod górę bez obciążenia przednie koła szarpią. Traktor rok temu był na serwisie przedniego zawieszenia/napędu jednak większość czasu stał i dopiero niedawno to zauważyliśmy. Cofając pod wzniesienie nie ma tego problemu.
      Dodaje filmik na YT na którym dobrze widać szarpanie kół.
      https://youtu.be/xhUln87HBmg?si=ZtpdkLVKfo0AIcL8
      Pozdrawiam 
      Dawid 
    • Przez _Mechanic
      Szukam schematy elektrycznego do NH TL90, pomoże kto?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Poszukuję katalogu napraw do New Holland L95. Może ktoś posiada lub seri TL. Ponieważ chcę rozebrać przystawkę wom i chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać do tego.
    • Przez _Mechanic
      czy w TL 90 blokada tylnego mostu jest załączona na stałe, a po odpaleniu cewka, elektrozawór rozłącza blokadę czy jest odwrotnie że blokada jest rozłączona a w momencie włączenie przyciskiem elektrozawór zapina blokadę?
      Mam wrażenie że jak ruszam to są ślady od obu kół jakby był załączona blokada. 
    • Przez Karolek1988
      Witam mam ciągnik fiat agri new Holland l85 1996r. W tamtym roku spaliła się instalacja. Została wymieniona na nową. W zimę mam problemy z odpaleniem ciągnika.na wiosnę wymieniony akumulator. Wiosna i lato odpala bez problemu. Zima przyjdzie jest problem. Jak dobrze podladuje Aku to złapie. Ale jak postoi tydzień to kręci ale nie załamuje. Podpompuje pompka paliwo. Z rury wydostaje się dym.jaka może być przyczyną. Dziś kręciłem kręciłem i nie odpalił. Rozrusznik pompa wtryski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj