GrzybekxD

New Holland T5060

Polecane posty

boruch    0

To już nawet nie chodzi o tą "elektronikę" ale o eh rewers, który przy pracy z ładowaczem czołowym to podstawa. Do tego dochodzi skrzynia w której nie trzeba używać sprzęgła aby zmienić kierunek oraz 60 stopniowy skręt. Seria T5000 moim zdaniem jest stworzona pod TURa.

Edytowano przez boruch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Jaka moc ciągnika jest podana w homolgacji, bo delaer mówił że cos chyba zmienili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch    0

Mam testy ciągników 100 konnych z Top Agrar. NH T5060 moc nominalna zmierzona na wałku przy 2300/obr to 87 KM. Producenci podają swoje wartości mierzone wg różnych norm ISO, także porównywanie ich z innymi markami może być złudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Z testu w top technika 1/2010 wynika że ma 97KM. Mi jednak chodzi o homolgacje

(ewantualnie to ile jest napisane w dowodzie rej.) bo we wniosku mam wpisane do 105KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

najbardziej chodzi o moc znamionowa. Pod prow jesli w homologacji jest wiecej to biezesz oswiadczenie dilera ze wynika ona z innej nornmy i tyle.

 

Znamionowa jest najbardziej miarodajna w systemie ECE 24


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch    0

Z testu w top technika 1/2010 wynika że ma 97KM. Mi jednak chodzi o homolgacje

(ewantualnie to ile jest napisane w dowodzie rej.) bo we wniosku mam wpisane do 105KM

 

Test ciągników z 1/09 robiony wg jednolitej procedury zgodnej z OECD wykazał na hamowni moc nominalną (znamionową) dla NH T5060 wartość 87 KM. Dla porównania Zetor Proxima Plus 10541 miał 86,2 KM, a wg danych katalogowych dysponuje mocą 74 KW / 101 KM przy 2200/obr. Wszystko zależy więc jaką normę pomiaru mocy weźmiemy akurat pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch    0

Dokładnie tak. W swojej pierwszej odpowiedzi napisałem że moc w teście była mierzona na hamowni na wałku. Dane producenta 106 KM dotyczą mocy zmierzonej w fabryce bezpośrednio na silniku, co jak wiadomo jest wartością nieco zawyżoną gdyż ciągnik nie osiąga faktycznie takiej mocy. Dlatego podczas testów, bądź też zestawienia modeli ciągników stosuje się miarodajny jednolity pomiar mocy na wałku WOM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin862    0

zgadzam się z Toba,dlatego uważam że moca katalogową za bardzo nie ma się co sugerować.jak wszystko dobrze pójdzie to w kwietniu powinien wjechać taki na moje podwórko.mam nadzieje że decyzja o wyborze tego ciągnika byla słuszna.a może ma ktoś taki model to może się wypowie jak się sprawuje?jak spalanie,awaryjność i komfort pracy?z góry dzięki.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch    0

Kolego poczytaj sobie temat od pierwszej strony, znajdziesz tam wszystkie informacje o spalaniu, komforcie itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin862    0

czytałem już,ale sporo czasu minęlo od tych opini a moglo coś się zmienić lub też ktoś ma od niedawna ten ciągnik i może coś na jego temat napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla rozwiania Twoich wątpliwości u mnie nic się nie zmieniło, awarii zero, spalanie bardzo dobre a co do komfortu no to nie jest to fendt z TLS itp... :) za te pieniądze raczej nie znajdziesz nic rozsądniejszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Który wybrać? t5050 czy t5060, 9 KM różnicy. Chodzi mi czy mocnieszy będzie dużo więcej palił. Prace po częśći lekkie: kosiarka, ładowacz czołowy, uprawa przedsiewna, orka, belarka. Cena t5050 to 160tys. t5060- 170tys i w tym są opony szerokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin862    0

dzięki Dajmond.a co do dylematu krisa31 to też sie zastanawiałem nad tym slabszym,ale doszedlem do wniosku że T5060 będzie miał to samo spalanie co T5050 mając te same maszyny a i będzie sobie lepiej radził w polu,nie będzie przeciązony.takie jest moje zdanie,może jestem w błedzie.10 tyś to też nie jest kosmiczna kwota.druga sprawa jest taka,na jakim areale mialby pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

własnych mam 28 plus 15 dzierżaw. własne to prawie same pagórki i tam moc by się przydała. Mysle, że to będzie T5060. A jakiej firmy do teg ciągnika zakładają opony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin862    0

no to lepiej ten mocniejszy.a opony są firmy continental,ale nie mam pewności.

Edytowano przez marcin862

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bynio    0

Witam. Panowie do tura lepszy będzie NH T5060 czy case JXU 95??? z góry dzięki zapomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Przecież to jedno i to samo, tylko inna moc :blink:

Chociaż nie wiem czy czasem w Case maska nie schodzi niżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

wydaje mi ise ze maski beda podobnie ułopzone kabiny tez te same róznia sie tylko samym dachem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus11    1

Co do przedniego tuz'u to można kupić polskiej produkcji w cenie ok 5 tys zł bez WOM

Mam takiego 3 lata w ts'ie pcham wał wgłębny i jestem z niego bardzo zadowolony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Czy ktoś ostatnio odbierał ciągnik. Jak długo czekaliscie od zamówienia do odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MiniMe
      Witam
      Jest to mój pierwszy post i jeżeli napisałem w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie.
       
      Problem z ciągnikiem new Holland tl 90 mojego wujka, otóż podczas zapiętego przedniego napędu i wyjazdu pod górę bez obciążenia przednie koła szarpią. Traktor rok temu był na serwisie przedniego zawieszenia/napędu jednak większość czasu stał i dopiero niedawno to zauważyliśmy. Cofając pod wzniesienie nie ma tego problemu.
      Dodaje filmik na YT na którym dobrze widać szarpanie kół.
      https://youtu.be/xhUln87HBmg?si=ZtpdkLVKfo0AIcL8
      Pozdrawiam 
      Dawid 
    • Przez _Mechanic
      Szukam schematy elektrycznego do NH TL90, pomoże kto?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Poszukuję katalogu napraw do New Holland L95. Może ktoś posiada lub seri TL. Ponieważ chcę rozebrać przystawkę wom i chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać do tego.
    • Przez _Mechanic
      czy w TL 90 blokada tylnego mostu jest załączona na stałe, a po odpaleniu cewka, elektrozawór rozłącza blokadę czy jest odwrotnie że blokada jest rozłączona a w momencie włączenie przyciskiem elektrozawór zapina blokadę?
      Mam wrażenie że jak ruszam to są ślady od obu kół jakby był załączona blokada. 
    • Przez Karolek1988
      Witam mam ciągnik fiat agri new Holland l85 1996r. W tamtym roku spaliła się instalacja. Została wymieniona na nową. W zimę mam problemy z odpaleniem ciągnika.na wiosnę wymieniony akumulator. Wiosna i lato odpala bez problemu. Zima przyjdzie jest problem. Jak dobrze podladuje Aku to złapie. Ale jak postoi tydzień to kręci ale nie załamuje. Podpompuje pompka paliwo. Z rury wydostaje się dym.jaka może być przyczyną. Dziś kręciłem kręciłem i nie odpalił. Rozrusznik pompa wtryski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj