GrzybekxD

New Holland T5060

Polecane posty

Mariusz90    10

no to zobaczmy: mamy na 2 zakresie na 2 biegu.no chcemy niby tym zakresem zmienić na 3.no to będzie taka zmiana ze 3 zakres 2 bieg;/ przecież to nie proporcionalna zmiana,nie ma to sensu.To tak jakbym jechał 2 i na 4 wsadził;p Chyba ze puszczać kierownice no zarazem zakres i bieg zmieniać :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Ja TD5020 ciągnąłem pare razy ładunek 22ton brutto i nie miał najmniejszych problemów z ruszeniem z 3 zakresu a nawet bez problemu się bujał do 40km/h tak więc myślę że 106km ciągnik z jednym półbiegiem spokojnie se da radę z ładunkiem 25 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój T5060 porwał się kiedyś na 36 ton masy całkowitej ciągniętych przyczep, ciężko było się bujnąć jak i wyhamować tym składem, lecz nie miał problemu z ruszaniem na 1 biegu III zakresu... a zakresy jeden znajomy próbował zmieniać bez zatrzymania no i skończyło się to tym że teraz nawet przy zatrzymaniu zgrzytają mu jak cholera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch    0

ten ciagnik w połączeniu z tym agregatem to nie wypali na 100% taki agregat to u mnie na pusto podrywa case 140 maxxuma z kompletem obciazników

ares-txl-male.jpg

 

Witam. Proponuje inne zestawienie ciągnika z wersją pół zawieszaną 3m Unii. Agregat ma dyszel i sprzęg do siewnika, a także równą ilość talerzy co wersja TL. Moc 106 KM powinna wystarczyć, ale nie mam pojęcia ile takie zestawienie by kosztowało, jeżeli ktoś się orientuje to proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

10ty za dyszel i szprzeg tego typu :( i to jest zestaw na duze pola jak masz ciasno i małe kawałki to mi to sie nie podoba. Myslałem o tym ale za drogo i nie praktycznie jak dla mnie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ile razy musisz póżniej przejechac w poprzek ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch    0
Napisano (edytowany)

OK. Czegoś takiego właśnie szukałem, tylko nigdzie w ofercie handlowej nie zamieścili opcji zestawienia Aresa TL ze sprzęgiem na kołach do siewnika i dyszlem. Dopiero w wyższych modelach Aresa były oferowane takie zestawienia. Mam jeszcze pytanie o prace tego zestawu, otóż rozumiem że na równym śmiga bez problemu, a jak sobie zestaw radzi na gliniastych górkach? Czy masz jakieś doświadczenie w takiej uprawie.

Edytowano przez boruch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

TXL to oznacza ze bedzie miał talerze 560mm a to tylko plus ja ma 510mm w agro-maszu a to był jeden z powodów zakupu agromasza a nie unii bo w zawieszanym były tylko 460mm


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch    0

Wersja Aresa TXL, różni się od TL nie tylko większą średnicą talerzy. Rama, mocowania z ciągnikiem oraz z wałem są inne, wystąpił również zgarniacz pomiędzy talerzami a wałem. Całość waży przeszło 1,3 t i ma większe zapotrzebowanie na moc. Do siewu zaleca się raczej mniejszą średnice gęściej ułożonych talerzy, natomiast na ściernisko im większe talerze tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

to powiem ci ze agro-masz wazy 1300kg zawieszany z packerem


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch    0

Zgadza się. Tylko że jeżeli mówimy o NH t5060 to ani agregat z Unii który jest lżejszy, ani ten z Agro-Maszu w uprawie z siewnikiem nie pójdzie. Ciągnik jest po prosu za bardzo "kompaktowy". Rozwiązaniem było by założenie wózka, tylko że oferta Agro-Maszu nie obejmuje takiej opcji wyposażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

ile razy musisz póżniej przejechac w poprzek ?

Trzy cztery razy w poprzek trzeba jeździć.

Ogólnie to ten pierwszy to jest TL z wałem rurowym to sobie dobrze radzi, nawet w świeżej orce czy na piachu.

Tu z kolei jest z TXL z wałem zębatym i musze powiedzieć że stawia opór szczególnie na piachu. http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/266624-nh-t5060/


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

wiem o czym mówimy tylko ja pisałem o róznicy miedzy tl a txl i packer włąsnie stawia duze opory na piachu bo pcha przed soba duzo ziemi.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin862    0

czyli ten packer jest nie praktyczny na słabszych glebach?ja mam taki zamówiony i teraz sie tym zmartwiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Na słabe ziemie najlepszy jest rurowy, przed packerem ziemia się pcha, a czasami nawet nie chce się kręcić i trzeba go lekko podnieś na podnośniku lub na wózku.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja mam wiekszosc IV i miejscami glina ił to tam packer robi super robote ale mma tez kilka kawałków V i VI to tam musiałem płycej ustawiac bo sie pchało na talerach a packer i tak wypychał spod siebnie zimie na boki ale stawac nie stawał.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Nie wiem jaki agregat chcesz wziąć, ale jak jest możliwość to lepiej z jakimś uniwersalnym wałem np. spiralny gumowy itp. Chyba że masz nie dużo tych piachów to może być i packer.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin862    0

dzięki limousine.nie wiem teraz co zrobić,już mam zamówione i zaliczkowane.myślałem że ten packer będzie lepszy od pozostałych.dealer też tak mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Proszę powrócić do tematu i nie robić OT!


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch    0

Orientuje się może ktoś ile kosztuje przedni TUZ, bez Wom-u? Czy można zamontować we własnym zakresie nie oryginalny przedni podnośnik bez utraty gwarancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

zuidberg 7500 ale to praktycznie po kosztach jakbys brał z ciagnikiem a tak noprmalnie cenia koło 8-9tys netto. sprawy gwarancji musisz uzgadniac z delerem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opoka    0

Przedni TUZ to wydatek ok. 8 tyś. niestety nie będzie to NH tylko innej firmy. Tak mi dealer oferował jak chciałem kupić do 12045.

Co do gwarancji to jak będziesz brał ciągnik i przedni TUZ z innej firmy tylko sprzedany przez dealera i zamontowany przez serwis to powinno być wszystko ok. tak mi się wydaje po rozmowach z dealerem bo taki zestaw wchodził w grę. Jeżeli chodzi o T5060 i agregat talerzowy z hydropakiem to raczej bym zapomniał bo se nie poradzi lub będzie miał bardzo bardzo ciężko. Mam jeszcze pytanko co do T5030 i jego praca z turem. Ma ktoś może taki zestaw i jak on się spisuje. Czy może lepiej wziąć TD5030 zawsze to mniej elektroniki i bardziej mechaniczny i trochę tańszy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MiniMe
      Witam
      Jest to mój pierwszy post i jeżeli napisałem w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie.
       
      Problem z ciągnikiem new Holland tl 90 mojego wujka, otóż podczas zapiętego przedniego napędu i wyjazdu pod górę bez obciążenia przednie koła szarpią. Traktor rok temu był na serwisie przedniego zawieszenia/napędu jednak większość czasu stał i dopiero niedawno to zauważyliśmy. Cofając pod wzniesienie nie ma tego problemu.
      Dodaje filmik na YT na którym dobrze widać szarpanie kół.
      https://youtu.be/xhUln87HBmg?si=ZtpdkLVKfo0AIcL8
      Pozdrawiam 
      Dawid 
    • Przez _Mechanic
      Szukam schematy elektrycznego do NH TL90, pomoże kto?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Poszukuję katalogu napraw do New Holland L95. Może ktoś posiada lub seri TL. Ponieważ chcę rozebrać przystawkę wom i chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać do tego.
    • Przez _Mechanic
      czy w TL 90 blokada tylnego mostu jest załączona na stałe, a po odpaleniu cewka, elektrozawór rozłącza blokadę czy jest odwrotnie że blokada jest rozłączona a w momencie włączenie przyciskiem elektrozawór zapina blokadę?
      Mam wrażenie że jak ruszam to są ślady od obu kół jakby był załączona blokada. 
    • Przez Karolek1988
      Witam mam ciągnik fiat agri new Holland l85 1996r. W tamtym roku spaliła się instalacja. Została wymieniona na nową. W zimę mam problemy z odpaleniem ciągnika.na wiosnę wymieniony akumulator. Wiosna i lato odpala bez problemu. Zima przyjdzie jest problem. Jak dobrze podladuje Aku to złapie. Ale jak postoi tydzień to kręci ale nie załamuje. Podpompuje pompka paliwo. Z rury wydostaje się dym.jaka może być przyczyną. Dziś kręciłem kręciłem i nie odpalił. Rozrusznik pompa wtryski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj