GrzybekxD

New Holland T5060

Polecane posty

PatrykGY    4

Wg mnie jeśli masz kasę to kup potem drugiego do ładowacza paszo-wozu itp.

Bo jak to mówią co do wszystkiego to do niczego ;)

A co do głównego traktorka to co 6 to 6 ;) Zawsze dłuższa cięższa :o

Pozdrawiam Patryk GY ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Do ładowacza to najlepiej MF z obniżoną maską i obniżonym dachem specjalna wersja. Nie pamiętam jaki to typ cos 5000 coś tam. NH T6000 w wersji delta ma tez obniżoną kabinę chyba ale tam jest hydraulika słaba tylko 63litry na minutę i podnośnik słaby więc w polu żadna rewelacja, w porównaniu do wersji Plus czy RC/PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

czego niby do łądowacza ten MF taki naj. ;) chyba tylko przez ta maske :o 63 l do łądowacza to wcale nie jest mało ;) ja mam 40l i jest dobrze ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

no zalezy w czym miałby chodzic wydaje mi sie ze w pługu czy agregacie by wystrczyło ;) Cóz takiego robisz hydraulika w polu poza obracaniem pługa czy podniesieniem siewnika w upr-siew ? wiadomo ze moze troche wolniej ale tez zrobisz. ja mam 113l/min i praktycznie w kazdej maszynie musze dławic przepływ do minimum.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzadras    0

Koledzy chce zakupić NH T5060 jako ciągnik główny na 40 ha. Chce do niego dokupić pług 4 Skiby obrotowy i mam agregat uprawowo siewny 3 m unii grudziąc z pakerem +siewnik famarol i ciągam go ciągnikiem 80 km (Pronar 82a). NH da sobie z tymi maszynami rade? Proszę o pomoc :blink: rolleyes.gif Bo z tego co wyczytałem to do agregatu są podzielone opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezary1232    1

Jeżeli agregat ciągasz obecnie Pronarem to pytanie czy T5060 da radę jest raczej retoryczne. Odnośnie pługa obrotowego 4 to powiem tak że ja do swojego T5050 planuje zakupić POTTINGERA servo 35 3 skiby, uważam że 4 była by zdecydowanie za ciężka, co prawda ja potrzebuje z non stop zabezpieczeniem bo innym nie da się robić na moich polach. Kolejnym argumentem za tym pługiem jest to że na korpus może zabierać 54cm co daje 162cm czyli to samo co 4x40 a masa mniejsza, hydraulika mniej dostaje, mniej elementów roboczych do wymiany, no i cena zdecydowanie niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

podniesc podniesie na 100% tylko jak bedzie ze stabilnoscia to nie mam pojecia. ogólnie ta seria do najlzejszych nie nalezy. t5060 wazy bodajrze 4100 do tego obcianiki. wiem ze srednia waga tych ciagnikó to około 4600-4800 w zaleznosci od wyposazenia. Ja zamówiłęm t5040 ale jako pomocnika z łądowaczem :blink:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

biały za ile wyrwałeś tego t5040 bo i w AGROS WROŃSCY chcą go oddać za 125 netto w dobrym wypasie ale bez ehr-jak myślisz mają jeszcze z czego spóścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ja tez brałem fuill opcje poza EHR bo to jest ciagnik teraz w promocji maja na niego duze rabaty. Jak chcesz znac cene to pisz na PW.

 

.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tyle że EHR to podstawa...no chyba że rzadko z podnośnika korzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Pisałem ze pomocnik czy w rozsiewaczu lub opryskiwaczy tak potrzebny jest EHR bo po mojemu nie. Co innego jak ciagnik głowny to tez nie wyobrazam sobie go bez ehr.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No ja akurat przy opryskiwaczu używam EHR-u ale spoko-u mnie tak się składa że właśnie głównym wykonuję opryski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

EHR to 3,5t tylko z tego co wiem jak sie zamówi ehr to traci sie rabat 5,5tys bo wtedy ten ciagnik staje sie innym nie flagowym na który jest rabat. wiec suma sumarum ten EHR kosztuje wtedy 9tys


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

witam. ja rowniez planuje kupic t 5060. pytanie do kolegi dzadras-jaki masz agregat z unii do tego siewnika? ja tak mysle zeby wziazc brone kompaktowa unia ares tl 3 metry i oprócz siewu uzywac tego do uprawy scierniska zamiast grubera. ale diler twierdzial ze takiego zestawu nie pociagnie. dodam ze bede mial przedni tuz i na niego zalozylbym obciazniki. co do pluga do tego ciagnika to bylem zdecydowany na unia LS 3+1 na resorze ale kazdy diler odradza ten sprzet. z polskich to polecaja akpila, ale akpil nie robi na resorze a ja chce "non stop". takze teraz mam oferte na akpil 180 km hydro 3x48 i na kuhn master 102 NSH tez hydraulik 4x40 ale jest duzo drozszy od akpila. sam juz nie wiem co wybrac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    118

Kolego diler miał racje ze ten ciągnik nie poradzi sobie z tymi maszynami co wymieniłes.Co z tego ze masz przedni TUZ i go dociążysz.Nawet jesli to podniesie to praca tymi zestawami bedzie na granicy wytrzymałosci tego ciagnika.Agregat który wymieniłes w połączeniu z siewnikiem bedzie bardzo długi,co wiarze sie z kiepska stabilnoscia po drugie zapotrzebowanie mocy one maja spore.Pług 4 obrotowy na resorze i to jeszcze Polskiej produkcji to bez 6 cyl to nawet nie podjezdżaj pod niego.W Twoim wypadku to jedynie 3 oborotowa na resorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Kolega ma 4 obrotową ibis na resorze 4*45 i śmiga aż miło Forterrą 110km i po co tu 6 chyba że z NH musi być 6 bo nie pociągnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

forterra jest ciezsza to po pierwsze po drugie mocnijsza od t5060 po trzecie jest dłuższa. A do agregatu to zapomnij o tym połączniu ;) bo u mie taki agregat talerzowy tylko z agro maszu z packerem + siewnik demeter ( spójrz w galerie) i case 140 na pusto podrzuca :P musiałem dołozyc 450kg na oryginalne obciazniki to sie troche poprawiło. Kolega ma aresa TL z wałem rurowym to forterra + tuz + 500kg dopiero to w miare chodzi, a drugi ma case 5140 ale z turem i tez w miare. A co do pługa top lepiej pomysli do duzej 3 i napewno zaoszczedzisz na póznijszych kosztach napraw ciagnika bo podnosnik nie jest niezniszczalny ;) ja 140 ciagam 4x48 vogel&noot i wcale nie jest lekko a ziemie mam srednie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzadras    0

kakus19 mam agregat uprawowy unii grudziąc ares L/S 3m dwu rzędowy z pakerem + siewnik famarol 3 m (ciągam go ciągnikiem pronar 82 a, przyznam, że ma problem go podnieść). Odradzają pługi unii grudziąc ale teraz sa nowe odkładnice. nie wiem co ci kolego powiedzieć co do pługa bo sam sie rozgladam i mam ten sam problem ;/ koledzy a co sądzicie o ciągniku Pronar 1025 a II? bo rozgladam się za ciągnikiem około 105 km i wpadł mi w oko NH t5060 ale dealer też poleca pronara bo jest cięzki waży 5115 kg. wypowiedźcie się na ten temat. Z góry dziękuję ;rolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

nie porównuj pronara z NH :P maja tylko podobnuy kolor ;) T5000 to seria srednia pasujaca głownie jako ciagnik pomocniczy, łądowacz lub uniwersalny do nie welkiego gospodarstwa. JAk potrezbujesz czegos do ciezkier roboty i ciezkiego sprzetu to seria t6000 bedzie odpowiednia. A jak kierujesz sie cena to pewnie pronar bedzie duzo tanszy. Ja do pronara mam wstret po doswiadczeniach kolegów z ta marka ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzadras    0

Ja mam Pronara 82a i nie mam z nim żadnych problemów. a ten 1025a II jest już nowocześniejszy: zmieniona pompa i hydraulika. Naprawde juz sam nie wiem ;/ NH seri T6000 to jest już za drogi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki24    2

Ja przed zakupem swojego ciagnika byłem u faceta który ma T5060 z przednim TUZ, ciągnik chodzi mu bez problemu z pługiem Ibis L 4 (3+1), z czego 4 skiby ma cały czas.Ziemie średnio-cięzkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja już jakiś czas użytkuję T5060 i zastanawiam się czy dał by sobie radę z Wieltonenm PRR-2 9 ton ładowności no i 4 swojej masy to w sumie 13 ale jest na skorupowej skrzyni a taki mnie interesuje wczesniej myślałem o Tytanie Premium ale cena wyższa koła mniejsze przy czym i toczność no i nie ma nadstawek objetościowych nawet w opcji... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

zabezpieczenie w tym pługu jest kołkowe.plug z symbolem LS jest na resorze a LH - hydraulicze zabezpiczenia.

 

co do rozrzutnika to tez chcialem tego tytana ale diler polecił mi Metal Fach n267 8 tonowy,ze niby lepszy.a ile kosztuje ten wielton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MiniMe
      Witam
      Jest to mój pierwszy post i jeżeli napisałem w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie.
       
      Problem z ciągnikiem new Holland tl 90 mojego wujka, otóż podczas zapiętego przedniego napędu i wyjazdu pod górę bez obciążenia przednie koła szarpią. Traktor rok temu był na serwisie przedniego zawieszenia/napędu jednak większość czasu stał i dopiero niedawno to zauważyliśmy. Cofając pod wzniesienie nie ma tego problemu.
      Dodaje filmik na YT na którym dobrze widać szarpanie kół.
      https://youtu.be/xhUln87HBmg?si=ZtpdkLVKfo0AIcL8
      Pozdrawiam 
      Dawid 
    • Przez _Mechanic
      Szukam schematy elektrycznego do NH TL90, pomoże kto?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Poszukuję katalogu napraw do New Holland L95. Może ktoś posiada lub seri TL. Ponieważ chcę rozebrać przystawkę wom i chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać do tego.
    • Przez _Mechanic
      czy w TL 90 blokada tylnego mostu jest załączona na stałe, a po odpaleniu cewka, elektrozawór rozłącza blokadę czy jest odwrotnie że blokada jest rozłączona a w momencie włączenie przyciskiem elektrozawór zapina blokadę?
      Mam wrażenie że jak ruszam to są ślady od obu kół jakby był załączona blokada. 
    • Przez Karolek1988
      Witam mam ciągnik fiat agri new Holland l85 1996r. W tamtym roku spaliła się instalacja. Została wymieniona na nową. W zimę mam problemy z odpaleniem ciągnika.na wiosnę wymieniony akumulator. Wiosna i lato odpala bez problemu. Zima przyjdzie jest problem. Jak dobrze podladuje Aku to złapie. Ale jak postoi tydzień to kręci ale nie załamuje. Podpompuje pompka paliwo. Z rury wydostaje się dym.jaka może być przyczyną. Dziś kręciłem kręciłem i nie odpalił. Rozrusznik pompa wtryski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj