GrzybekxD

New Holland T5060

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
limousine    38

Obr. 1000-1500 z ładowaczem, opryskiwaczem, rozsiewaczem.

Ostatnio w orce z pługiem 4x40 na 3 ha lekkiej ziemi, na 3 II biegu z przyspieszaczem predkość 9-9,5 km/h , obroty 1800-1900, to spalił niecałe 30 l w 2,5godz, czyli ok 11 l/h.

Jakie miłeś obr. jak miałeś gaz do oporu z prasą? 2500? Mi sie wydaje, że z prasą to nie zbyt dużego obciążenia to wystarczą 1600-1800. Jak masz duże obciążenie to do 2000, później już moc spada, moment jest niski, a apetyt na paliwo rośnie.

Mój ma takie samo obuwie tylko firmy kleber i takie samo wyp, od marca zeszłego roku 500 godz.

Pozdrawiam.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj na manewrach polowych NH firmy Agros Wrońscy dowiedziałem się, że od czerwca nowego roku będzie na rynku modernizowana seria T5000 między innymi wyposażona w bezstopniową skrzynię biegów oraz wszystkie rodzaje przednich osi oferowanych przez NH :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszCh    0

Nie jestem do konca pewny, czy rzeczywiscie skrzynia bezstopniowa ma byc dostepna w przyszlym roku w serii T5000.

Nigdzie o tym nie pisza, ani na stronach angielskich ani na naszych. Skoro mialaby byc na zachodzie od stycznia to juz powinny byc jakies przecieki w necie na ten temat. Moim zdaniem od stycznia nie bedzie skrzyni bezstopniowej w tym modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin862    0

no właśnie dlatego sie zastanawiam czy poczekać na bezstopniową czy brać ze zwykłą NHT5060.a wi ktoś może jakie oznaczenie ma NH 112KM?Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro12    0

Witam mam dylemat kto mi doradzi czy mam wybrać ciągnik Newholland T5070? czy Deutz Far Agrotron k610 Profiline? Prosze o odpis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

byłem u dilera tylko case i jak mu wspomniałem o tej bezstopniówce to wywalił oczy i powiedział że nie mają jeszcze żadnej informacji w sieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jaka bezstopniowka?:unsure:

 

ktos ladna scieme ktos pusciul


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam jeżeli ta bezstopniówka dopiero wchodzi no to w polsce bedzie na samym koncu bo tak szczerze to u nas zawsze są te nowinki na koncu.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepino    0

Mam pytanie do posiadaczy T5060. Czy ciągnik ten poradzi sobie z pługiem pottinger Servo 25 3+1 ( 1050 kg. odległość pomiędzy korpusami 102 cm) na lekkich glebach , oraz czy nie będzie potrzebne dodatkowe obciążenie przodu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Poradzi sobie i nawet bez żadnych obciążników na przodzie by poradził.

Mam agregat kombi 4.2 ok 1200 kg i bez obciążników chodzi. Ale lepiej założyć wtedy jest stabilniejszy.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Mam NH 5060 i kupiłem Kvernelanda 150B , 4 skiby do 21",rozstaw 100cm, waga 1050 kg. Po założeniu na utwardzonym placu ciagnik bardzo dobrze radził sobie z podnoszeniem, jednak podczas próby obrotu

pługa zauważyłem, że jest strasznie niestabilny. Uważam że ciągnik pomimo fabrycznie obciążonego przodu jest zbyt lekki na ten ciężar przy takim wysunięciu do tyłu. Postanowiliśmy nie podczepiać tego pługa do T 5060. Obecnie przeznaczamy do niego Kvernelanda zawieszanego zagonowego 4 AB100 który jest kilkaset kilo lżejszy. W prospekcie pottingera wymieniony przez Ciebie pług waży 986 kg i zawsze można odkręcić czwartą skibę. Z samą orką pewnie nie bedzie kłopotu jednak utrudnione manipulacje pługiem mogą mieć wpływ na elementy zawieszenia ciagnika i Twój komfort pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

rozmawiałęm z przedstawicielem rolmaxu i pytałem kiedy wejdzie szyberdach szklany do t5000 i bezstopniówka. Powiedził ze juz moge zamiawiac ta skrzynie bo od stycznia wchodzi na rynek polski ten model a szyber dach jest w fazie testów i narazie nie wiadomo kiedy bedzie. Dodał ze bezstopniówka jest strasznie droga ( kosmicznie).


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To chyba nie dziwne, że jest taka duża dopłata. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam tylko zależy co przedstawiciel miał na myśli mówiąc kosmiczna ??

Ile ten ciągnik będzie kosztować 250 tyś 300 tyś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie dopytywałem bo mnie on nie interesował. jak bede rozmawiał to dopytam sie jak nie zapomne.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeczl    1

Witam. Zamierzam kupić nh t5060 lu 5070 i jeśli by kto dysponował jakimiś cennikami za co ile dopłacić to bym był wdzięczny bo tak gołego to mi się nie widzi kupić. mam ursusa 1134 96KM i ciągnie pług 5x40 agregat 4.2 ale przód idzie w górę chociaż obciążniki ma i szersze ogumienie na przodzie, poza ty beczkowóz hts 100 z tych największych maszyn do niego to myślę ze ten NH to da sobie radę chociaż z 1 t lżejszy jest. A ta skrzynia bezstopniowa to super sprawa, kuzyn ma fendta 716vario to jest bajka jeśli chodzi o przyśpieszenie i komfort pracy w polu i transporcie ciągnik sam się dopasowuje nie da się przeciążyć ani silnika ani przekładni. warta jest nawet dużej dopłaty bo i spalanie też jest mniejsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli chcesz zamienic 1134 to mysl o seri T6000 !!! B) Bo t5000 jeszcze z bestopniówka to bedzie drozszy od t6000 i to pewnie grubo.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Dobrze kolega mówi - T5000 trochę za mały na ciągnik główny do dużych maszyn - lekki jest i nie ma mocnego podnośnika. Lepiej wziąć T6000 na skrzynie power command - sprawdzona skrzynia - i jak włączysz automat to też sam się dopasowuje do obciążenia, można ustawić graniczne obroty itp. Nie jest to bezstopniówka ale to jedna z lepszych skrzyń w wygodzie obsługi w porównaniu do DF czy JD power quad. Fendt i jego vario to jest wogle legenda i klasa sama w sobie ale też i cena jest odpowiednia ( nie dla nas:D).

Seria NH T6000 - modele 4 cyl 6010 i 6020 jest coś 400 czy 500 kg cięższa od T5060 więc spora różnica i rozstaw osi nieco większy.

Najlepiej to T6030 bo to 6 cylindrów, ale 4ka też da radę jak 1134 sobie radziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeczl    1

dzięki koledzy. to T6030 to też nie głupia myśl tylko ze zapomniałem dodać że wolałbym niższy ciągnik bo mam wąskie wjazdy w oborach (2,7m) a w przyszłości chciałbym wyposażyć ten ciągnik w ładowacz czołowy. no i obecnie ciągałby jeszcze paszowóz bo teraz to sześćdziesiątka chodzi przy nim ale sprzęgło co pół roku mi wysiada (seko samurai 9m3) a ta 11-stka to nie wjedzie bo za wysoka (2,9m)ale może i lepiej kupić najpierw większego a potem pomyśleć o wymianie mniejszego.do wiosny mam czas na rozmyślania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MiniMe
      Witam
      Jest to mój pierwszy post i jeżeli napisałem w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie.
       
      Problem z ciągnikiem new Holland tl 90 mojego wujka, otóż podczas zapiętego przedniego napędu i wyjazdu pod górę bez obciążenia przednie koła szarpią. Traktor rok temu był na serwisie przedniego zawieszenia/napędu jednak większość czasu stał i dopiero niedawno to zauważyliśmy. Cofając pod wzniesienie nie ma tego problemu.
      Dodaje filmik na YT na którym dobrze widać szarpanie kół.
      https://youtu.be/xhUln87HBmg?si=ZtpdkLVKfo0AIcL8
      Pozdrawiam 
      Dawid 
    • Przez _Mechanic
      Szukam schematy elektrycznego do NH TL90, pomoże kto?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Poszukuję katalogu napraw do New Holland L95. Może ktoś posiada lub seri TL. Ponieważ chcę rozebrać przystawkę wom i chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać do tego.
    • Przez _Mechanic
      czy w TL 90 blokada tylnego mostu jest załączona na stałe, a po odpaleniu cewka, elektrozawór rozłącza blokadę czy jest odwrotnie że blokada jest rozłączona a w momencie włączenie przyciskiem elektrozawór zapina blokadę?
      Mam wrażenie że jak ruszam to są ślady od obu kół jakby był załączona blokada. 
    • Przez Karolek1988
      Witam mam ciągnik fiat agri new Holland l85 1996r. W tamtym roku spaliła się instalacja. Została wymieniona na nową. W zimę mam problemy z odpaleniem ciągnika.na wiosnę wymieniony akumulator. Wiosna i lato odpala bez problemu. Zima przyjdzie jest problem. Jak dobrze podladuje Aku to złapie. Ale jak postoi tydzień to kręci ale nie załamuje. Podpompuje pompka paliwo. Z rury wydostaje się dym.jaka może być przyczyną. Dziś kręciłem kręciłem i nie odpalił. Rozrusznik pompa wtryski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj