GrzybekxD

New Holland T5060

Polecane posty

yarecki12    2

dobrze gadasz,T6000 to już prawdziwe maszyny bo T5000 to jeszcze zabawki są, lepiej poczekać i mieć porządny sprzęt na lata, bo tego T5060 to szybko wykończysz jak będziesz go przeciążać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak niemasz kasy to uzbieraj i kup t6000 delta :) trochę tańszy jest niż plus.Takiego T6010 delta 101km trochę słabsza moc ale gabaryty większe i na jedno wyjdzie :) I nawet w kabinie wygodniej :) A spójrz na to że tam musisz spędzać wiele czasu :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Czy t5060 podola z 3metrowym agregatem unii grudziądz i siewnikiem amazone d7 typ 30 standatd, 3 metrowym gruberem pom żukowo na bezpiecznikach i pługu kverneland 4x35 zagonowym?Z agregatem upr-siewnym ma pracować na ok30-45ha, z gruberem na 38-50ha i z pługiem na 38-50ha.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

niewielkie problemy mogą ewentualnie być z gruberem, ale jeśli masz piaski, to powinien dać radę. Z pługiem to będziesz fruwać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mój T 5060 pracuje m.in. z agregatem uprawowo-siewnym z famarolu (agregat 3 rzędowy z wałem pakera + siewnik famarol), agregatem podorywkowym 2,6m. UG na sprężynach i pługiem obrotowym 4 skibowym Kuhn 4x40 z zabezpieczeniami hydraulicznymi.

do pracy z agregatem uprawowo-siewnym musiałem dorzucić ok 240 kg. obciążników na przód.

jeśli chodzi o grubera to sam rozważałem czy nie kupić 3metowego i z perspektywy czasu sam nie wiem czy dobrze zrobiłem kupując 2,6m. Ziemie mam średnie i ciężkie, ale jeśli Ty masz ziemie lżejsze i średnie to T5060 w 3metrowym będzie śmigać aż miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil94    0

A co oznacza symbol "dr" który czasem pojawia się na wyświetlaczu położenia ramion podnośnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adasko    0

Ten symbol oznacza że prawidłowo pracuje podnośnik, ale powinien wyświetlać się cały czas i kontrolki od ruchu ramion powinny mrugać na zmiane - tak pracuje poprawnie EHR. Jeżeli tak nie jest to musisz ustwić sobie na suwaku od podnośnika 0 a wtedy głębokość regulujesz sobie dużym pokrętłem ze skalą 0-10 wszystko to pod warunkiem że masz EHR. Pozdrawiam


Na zdjęciach nasze gospodarstwo i nie tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxlukas93xx    6

marcin3514 jesli myslisz o zetorze i ma on byc najwiekszym ciagnikiem w gospodarstwie i ma robic wszystkie glowne prace w polu to sobie to jak najszybciej wybij z glowy! zetory to zlmy! same chinskie lozyska i uszczeliki polowa czesci w srodku jest chinska! moi znajomi zlapali sie na to... zetory byly tanie to brali a teraz co chwile w serwisie bo albo cos cieknie albo cos sie urwalo i tak ciagle :/ wiec radze sie zastanowic i jednak lepiej by bylo wziac t6000 bo jesli ty tego t5000 bedziesz przeciazal to bedzie sie mocno meczyl a wiesz jakie beda tego skutki :rolleyes:

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

komplet wszystkich filtrów do ciągnika kosztuje jakieś 1000 zł, a olej można kupić zamiennik tańszy ja tak robię i wszystko chodzi jak należy, nawet te zamienniki mają lepsze parametry niż te oryginalne oleje NH-da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

a orientujecie sie ile kosztuja filtry do DF i JD?? i ile mniej wiecej moze wziac serwis za wymiane tych filtrow i olejow?? no samjuz nie wiem co kupic... wniosek bede pisal na Fendta 309 Vario ale to tylko zeby dostac kase na dobrze wypasionego NH lub DF. NH mi odradzaja ze wzgledu na drogie czesci i serwis, ale ja jednak chyba bym wolal tego NH niz DF agrofarma, co myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Serwis, czyli materiały eksploatacyjne, robocizna, dojazdy będą w JD, NH, DF, MF porównywalne, różnice mogą być w zależności od wyposażenia ciągnika, bardziej skomplikowana skrzynia biegów, to więcej filtrów, lepszy olej, czyli wyższa cena przeglądów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

a czy serwis liczy sobie tez cos za dojazd?? DF cenowo wychodzi lepiej od NH ale do DF nie moge wziac EHR-u. DF bym dostal juz za ponad 145 tys zl brutto a za NH w dobrym wyposazeniu musze dac ok. 15 tys zl wiecej :D NH ma udzwig 4800 kg, nie wiem jak DF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maro1    0

Za pierwszy przegląd NH T5040 po 50 mth płaciliśmy 920zł netto.

Za dojazd liczyli 2,20zł za km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a co jak nie wymiana filtrów paliwa, hydrauliki, oleju silnikowego, oleju w silniku, w przednim moście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

kolega zapewne podał cenę kompletnej faktury z tymi składowymi które ja podałem, czyli z filtrami. W MF 5435 cena była by bardzo podobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maro1    0

Dokładnie tak jak @bOgdan napisał jest to cena kompletnej faktury.

Dla przykładu podam cenę filtrów i oleju:

- filtr do silnika 88zł

- filtr hydrauliki 176zł

- olej 13,7zł/l

To są ceny brutto.

 

NH jest u nas krótko ma przepracowane dopiero 120mth , awarii nie było miał tylko regulowany podnośnik, bo za wolno opuszczał ramiona i regulowane było sprzęgło , bo troche szarpało.

 

Z tych ciągników co użytkujemy z napędem 4WD new holland ma najlepszy skręt (jest najzwrotniejszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shadow    0

Wiatam

Jestem zainteresowany kupnem ciągnika NH T5040 86km.

Mam pytanie w jakiej jest on cenie i jakie ma wyposażenie w standardzie ?

Obecnie mam uzgodnioną porximę power 95 z dodatkami za 145 000 zł ale jeśli ten nie był by dużo droższy to zmienił bym

decyzje na niego...

Proszę o podanie jak najbardziej aktualnej ceny tego traktora.

z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Wiatam

Jestem zainteresowany kupnem ciągnika NH T5040 86km.

Mam pytanie w jakiej jest on cenie i jakie ma wyposażenie w standardzie ?

Obecnie mam uzgodnioną porximę power 95 z dodatkami za 145 000 zł ale jeśli ten nie był by dużo droższy to zmienił bym

decyzje na niego...

Proszę o podanie jak najbardziej aktualnej ceny tego traktora.

z góry dzięki

 

Za kilka dni odbieram takiego zklimą, elektrohydrauliczny rewers, 2 półbiegi ,obciążniki i tp zadatkowany w grudniu na 160tyś, ale teraz conajmniej 5tyśdrożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MiniMe
      Witam
      Jest to mój pierwszy post i jeżeli napisałem w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie.
       
      Problem z ciągnikiem new Holland tl 90 mojego wujka, otóż podczas zapiętego przedniego napędu i wyjazdu pod górę bez obciążenia przednie koła szarpią. Traktor rok temu był na serwisie przedniego zawieszenia/napędu jednak większość czasu stał i dopiero niedawno to zauważyliśmy. Cofając pod wzniesienie nie ma tego problemu.
      Dodaje filmik na YT na którym dobrze widać szarpanie kół.
      https://youtu.be/xhUln87HBmg?si=ZtpdkLVKfo0AIcL8
      Pozdrawiam 
      Dawid 
    • Przez _Mechanic
      Szukam schematy elektrycznego do NH TL90, pomoże kto?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Poszukuję katalogu napraw do New Holland L95. Może ktoś posiada lub seri TL. Ponieważ chcę rozebrać przystawkę wom i chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać do tego.
    • Przez _Mechanic
      czy w TL 90 blokada tylnego mostu jest załączona na stałe, a po odpaleniu cewka, elektrozawór rozłącza blokadę czy jest odwrotnie że blokada jest rozłączona a w momencie włączenie przyciskiem elektrozawór zapina blokadę?
      Mam wrażenie że jak ruszam to są ślady od obu kół jakby był załączona blokada. 
    • Przez Karolek1988
      Witam mam ciągnik fiat agri new Holland l85 1996r. W tamtym roku spaliła się instalacja. Została wymieniona na nową. W zimę mam problemy z odpaleniem ciągnika.na wiosnę wymieniony akumulator. Wiosna i lato odpala bez problemu. Zima przyjdzie jest problem. Jak dobrze podladuje Aku to złapie. Ale jak postoi tydzień to kręci ale nie załamuje. Podpompuje pompka paliwo. Z rury wydostaje się dym.jaka może być przyczyną. Dziś kręciłem kręciłem i nie odpalił. Rozrusznik pompa wtryski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj