GrzybekxD

New Holland T5060

Polecane posty

mikic360    56

wracając do tych biegów pod obciążeniem.

 

przecież 3grupy 4biegi i 2 stopnie przełączane pod obciążeniem to daje 24 biegi więc musi mieć 2

 

jak przełączasz dwa szybciej do przodu to i musisz 2 wolniej. tak ja to rozumiem.

 

jeżeli się mylę to niech mnie ktoś oświeci.

 

najlepiej jak by wypowiedział się jakiś użytkownik tego NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo wypowiedź użytkownika <_< :

 

skrzynia jest 12x12 tyle że każdy bieg ma jeden półbieg bez sprzęgłowy pod obciążeniem zarówno w przód jak i w tył daltego liczy się 24x24 dajmy na to jedziemy na największym biegu czyli 3 grupa i 4 przełożenie jeśli jest nam za wolno wtedy wciskamy pół bieg przyśpieszający, ale jeśli jest za szybko to nie ma półbiegu zwalniającego przełożenie, wtedy trzeba zredukować na 3 przełożenie i włączyć półbieg pod obciążeniem.... :)

dosyć zawiłe najlepiej niech się kolega przejedzie u najbliższego dealera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

czyli jak przyśpieszysz na półbiegu to już nie możesz zredukować półbiegiem w dół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

czyli jest jeden do góry i jeden w dół? można przyśpieszyć i zwolnić na każdym biegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

dzięki za link. <_<

 

można się tu dużo dowiedzieć.

 

wstaw zdjęcia swojego T5060

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy w tej broszurce jest napisane, że ciągniki te mają pojedynczy przedni obciążnik.... widział kiedyś ktoś T5000 z czymś takim? ja dotychczas wszystkie ciągniki tej serii oglądałem ze zwykłymi obciążnikami płytowymi... i teraz nasuwa się pytanie: czy może ktoś przetłumaczył broszurę z języka obcego na polski i nie dopatrzył się, że na polski rynek dostarczane są inne obciążniki, czy po prostu w trakcie produkcji wprowadzono zmianę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olejniczek    3

... dziękuje za odpowiedz i teraz przynajmniej wiem ze jednak skusił bym się na T6000... jestem troszeczkę rozczarowany ze T5000 ma tylko pół bieg 1. myślę że te 2 to minimum... ciągniki tej serii bardzo mi się podobają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paradam    0

Witam

posiadam od niedawna t5060 full opcja (niestety nie na oponach 600 i bez przedniego tuz iwom) i mam pytanie do dotychczasowych posiadaczy czy ktoś może użytkuje takie 106 koników z agregatem uprawowo sienym talerzowym (stalmech, agro-masz lub unia grudziądz 3metry) i z zapiętym siewnikiem. Zastanawiam się czy ten silnik poradzi sobie z tym ociążeniem i czy waga tego ciągnika nie jest zbyt mała. Mam złożony wniosek na prow na drugi ciągnik i nie wiem czy brać t6000 czy drugiego t5060. T6000 ze względu na swoją wagę musiały mieć co najmniej 130 kucyków żeby i siebie pociągnąć (no i wtedy cena idzie znacząco w górę)

Jeśli ktoś pracuje w/w zestawem proszę napisać z jakimi prędkościami śmiga po plu (ewntualnie jakie inne maszyny do tego ciągnika) u mnie jest ziemia 4,5,6 ale na pagórkach i są kamienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3514    0

no prosze koolega ''paradam'' zadal pytanie idealne na ktore tez poszzukuje odpowiedzi i mam nadzieje ze dowiemy sie razem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paradam    0

Witam!

no to jest nas dwóch

Jeśli posiadasz taki ciągniczek napisz z jakimi agregatujesz go maszynami i jak wrażenia z jazdy?

 

Ja narazie śmigam z pługiem Kvernelad AB100 3*50cm zab resor - na prostym polu 10km/h nie stanowi wielkiego problemu przy 1800obr/min

Zapięty mam ładowacz czołowy Stoll Robust FZ+30 z amortyzacją gazową (cacko)

I pracuję z prasą br7060 Pasówka 150cm siekacz no i tutaj nie ma już szału. Praca przy zbieraniu żyta w okresie kwitnienia po koszeniu pokosówką z 4 metrowego hederu z włączonym siekaczem to jakieś 6 km/h przy 1800-1900 obr/min, pod górkę trzeba włączyć żółwia, zgniot na prasie 150 atm. Więcej nie chciałem go obciążać do topiero zrobił 50mth.

Bardzo miło byłem zaskoczony jeśli chodzi o spalanie. Zrobiłem ok 170 belek tym zestawem, zwiozłem je z odległości 3 km i kładłem na owijarkę i później przewoziłem- średnio na jedną mth - 4,5 l

 

1. Posta piszemy w oknie "białym"

2. Nie cytuj posta wyżej

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper    0
Bardzo miło byłem zaskoczony jeśli chodzi o spalanie. Zrobiłem ok 170 belek tym zestawem, zwiozłem je z odległości 3 km i kładłem na owijarkę i później przewoziłem- średnio na jedną mth - 4,5 l

 

A to ciekawe :D mój TD80D nie mieści sie w 4.5L na Mth w lekkich pracach :) mimo że jest słabszy ma mniejszą pojemność silnikaa i teoretycznie powinien mniej spalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3514    0

mam w planach prow nh 5060 i zastanawia mie jego praca z agregatem uprawowo sienym talerzowym (stalmech, agro-masz lub unia grudziądz 3metry) i z zapiętym siewnikiem. jak sobje radzi i co sie dzieje z przodkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper    0

Jeśli masa całego zestawu gotowego do pracy nie przekroczy 1400kg to przodu nie powinno podnosić aż tak bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

marcin3514, do uprawowo siewnego lepsza jednak będzie forterra, cięższa jest i ma lepszy podnośnik, bo w innym temacie zastanawiasz się nad forterrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3514    0

caly czas mysle nh czy zetor i mam metlik chce agregat 3m talezowy z siewnikiem i niewiem co robic mam troche czasu i szukam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

najlepiej wziąć NH z serii T6000 ale tyle kasy z tego co pamiętam to nie masz niestety. T6000 to już są maszyny konkretne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

miałem t5060 na testach i niestety do mojego agregatu ares+polonez(masa zestawu 2 t) ma za lekki przód, z uciągiem nie miał problemu ale żeby normalnie jeździć to conajmniej 800-1000 kg trzeba by mu zarzucić na przód, albo najlepiej ładowacz czołowy z łyżką pełną ziemi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper    0

na wykonanie inwestycji z prowu masz 2 lata poczekaj dozbieraj i kup NH z serii T6000 czasem warto trochę poczekać i kupić lepszy sprzęt na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MiniMe
      Witam
      Jest to mój pierwszy post i jeżeli napisałem w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie.
       
      Problem z ciągnikiem new Holland tl 90 mojego wujka, otóż podczas zapiętego przedniego napędu i wyjazdu pod górę bez obciążenia przednie koła szarpią. Traktor rok temu był na serwisie przedniego zawieszenia/napędu jednak większość czasu stał i dopiero niedawno to zauważyliśmy. Cofając pod wzniesienie nie ma tego problemu.
      Dodaje filmik na YT na którym dobrze widać szarpanie kół.
      https://youtu.be/xhUln87HBmg?si=ZtpdkLVKfo0AIcL8
      Pozdrawiam 
      Dawid 
    • Przez _Mechanic
      Szukam schematy elektrycznego do NH TL90, pomoże kto?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Poszukuję katalogu napraw do New Holland L95. Może ktoś posiada lub seri TL. Ponieważ chcę rozebrać przystawkę wom i chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać do tego.
    • Przez _Mechanic
      czy w TL 90 blokada tylnego mostu jest załączona na stałe, a po odpaleniu cewka, elektrozawór rozłącza blokadę czy jest odwrotnie że blokada jest rozłączona a w momencie włączenie przyciskiem elektrozawór zapina blokadę?
      Mam wrażenie że jak ruszam to są ślady od obu kół jakby był załączona blokada. 
    • Przez Karolek1988
      Witam mam ciągnik fiat agri new Holland l85 1996r. W tamtym roku spaliła się instalacja. Została wymieniona na nową. W zimę mam problemy z odpaleniem ciągnika.na wiosnę wymieniony akumulator. Wiosna i lato odpala bez problemu. Zima przyjdzie jest problem. Jak dobrze podladuje Aku to złapie. Ale jak postoi tydzień to kręci ale nie załamuje. Podpompuje pompka paliwo. Z rury wydostaje się dym.jaka może być przyczyną. Dziś kręciłem kręciłem i nie odpalił. Rozrusznik pompa wtryski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj