GrzybekxD

New Holland T5060

Polecane posty

bialy2005    582

a komtrolka gasnie jak puszczas pedła hamulca i tylko mechanicznie naped trzyma czy kontrolka nie gaśnie do 20km/h. Bo tam tez jest cos z ta predkosca ale w blokadzie automatycznej ze powyzej 20 nie dziłą a do 20km/ha jak koła prosto to blokada sie załącza tak mam  w maxumie. ale do przedniego napedy to chyba sie nie tyczy - poczytaj w instrukcji.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kontrolka gasnie jak poszcze padal, naped trzyma, jak puszcza przy 18¨'20 km-h i to z hukiem, na sile.

Mam ewidetnie problem z oponami, cisnieniem regulowalem i nic cienkie kola sa wyzsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dokłądnie to wina rozmiaru opon duza róznica predkosci i trzyma. MAm to samo w zetorze gdzie z tyłu mam juz łyse a przód 50% I JAK ROZŁACZY TO MOCNE WALNIECIE MAM. W NH mam przód 13,6 R24 i tył 16,9 R34 to łądnie jest chodz przód ma juz z 50% a tył jak nowy i łądnie rozłacza..


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

a nie r34 na tyle jesli faktycznie R30 to cos jest nie tak.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

po pracy z brona talerzową zagrzał się tylny most w moim T5060 (zorientowałem się dopiero przy odczepianiu)

czym możne być to spowodowane?

dodam że obecnie mam już 1070 mth i planowana wymianę oleju w skrzyni

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie czym zalewacie chłodnice w swoich T5060 (zalewacie mieszaninę wody z AMBRĄ AGRIFLU jak jest zalecane czy przeliście na coś innego?) i czy przepłukujecie układ tak jak zalecają w książce roztworem sody?

 

jaka jest pojemność układu chłodzącego bo w książce nigdzie nie mogę znaleźć

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja tam na dolewki czy wymiany używam najtańszych koncentratów lub gotowych na bazie glikolu nie patrze na kolor bo to wszytko jedna chwała czy to kuler, glixol  petrygo itd. patrzecie na  skład wszedzie glikol etylenowego jak dobrze pamietam  nazwe. :) Ostatnie 2 lata kupuje jesienia  koncentrat na allegro zazwyczaj biore 2 banki po 30kg jedna idzie do opryskiwacza druga rozcięczam i mam do ciezarówek i ciagnikow :)   

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5848669791&snapshot=MjAxNi0xMC0xM1QxNzowOToyM1o7YnV5ZXI7NzI3YjQ4N2ExNjcxOGVjZTI0MTIzNDNkMTYxYjE2MGIxZWIwOTZlZGU1ZTY1ODI0ZmU1NGM3OWZlM2RhMGY0Nw==


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

jaka jest pojemność układu chłodniczego bo nie wiem ile zakupić?

 

płuczesz układ roztworem sody po spuszczaniu płynu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11
Napisano (edytowany)

Witam. Koledzy Nh ma 1200 h i dość spory ubytek oleju w silniku poprzez tzw bijak powietrza . Myślicie że zdechła sprężarka ? Jak odpali i stoi w miejscu to pod bijakiem  jest plamka oleju juz po chwili ..

 

Jedna felga posiada burchle na lakierze , przyczyna??

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Co wg ciebie jest  dużym ubytkiem oleju ???  U nas  przez  300 h  nie dolewamy nic.  Po wymianie  robię  3/4 stanu  i po  300 godzinach mam  1/4 powyżej minimum.  No chyba że  dostaje  ostro po piz.....  to  wezmie  więcej oleju


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu1379    0

Witam. Kupiłem niedawno NH 5060 i mam problem ponieważ nie podnosi na maksymalna wysokość tylnych ramion (TUZ), na wyświetlaczu pokazuje 78% wysokości gdy pokrętłem mam ustawione  max 99%  
W instrukcji jest cos o ograniczniku wysokości podnoszenia ramion ustawianej śrubą ale ta wersja chyba tego nie ma bo nie mogę się dopatrzeć gdzie ta śruba jest.
Oczekuje jakieś porady z waszej strony i z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

A podnosi   wg  ciebie    odpowiednio wysoko ?? Może  kalibracja podnośnika jest skopana i  źle procenty pokazuje a  w  rzeczywistości   dźwiga ok


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu1379    0

Wysokość podnoszenia jest raczej dobra tylko wyświetlacz źle pokazuje. Na wyświetlaczu pokazuje max 78% poziomu tylnych ramion gdy sa uniesione na maksa a najmniej pokazuje 7 % wysokości tylnych ramion :/ Coś jest skopane? A jak z tą kalibracją idzie to jakoś ustawić?

 

Edytowano przez krychu1379

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie mam problem

mianowicie w moim NH "głośno" (słychać ją) działa pompa w skrzyni

najbardziej słychać ją tak pomiędzy 10 a 15 tys obr

ostatnio wymieniłem olej i filtry hydrauliki i niestety praca dalej jest "głośna" jak na moje ucho

dodam ze ciśnienie przed zmiana i po zmianie oleju w porządku i wszystko działa normalnie jedynie tylko ten dźwięk mnie martwi

 

proszę o jakieś opinie i wskazówki

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

PONAWIAM

 

Panowie mam problem

mianowicie w moim NH "głośno" (słychać ją) działa pompa w skrzyni

najbardziej słychać ją tak pomiędzy 10 a 15 tys obr

ostatnio wymieniłem olej i filtry hydrauliki i niestety praca dalej jest "głośna" jak na moje ucho

dodam ze ciśnienie przed zmiana i po zmianie oleju w porządku i wszystko działa normalnie jedynie tylko ten dźwięk mnie martwi

 

proszę o jakieś opinie i wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie ostatnio u mnie by serwis i wymienili mi przy okazji płyn w chłodnicy. Standardowo miałem Ambrę Agrifl a zmieniłem na Petrygo Plus G12+ (mieszalny z płynami w standardzie G11 i G12). Niby do układu chłodzącego w T5060 wchodzi 16 l ale po spuszczeniu płynu (z kabiny też) nowego płynu weszło ok 10,5 l. Czy Serwis coś spartolił? czy nie da się spuścić 100% płynu z układu? Wie ktoś jakiej klasy płynem jest Ambra Agriflu? i czy się nie zgryzie z Petrygo Plus G12+

 

http://www.orlenoil.pl/PL/NaszaOferta/Produkty/Strony/produkt.aspx?produkt=PETRYGO-PLUS-G12.aspx

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seemat    0

Witam. Koledzy Nh ma 1200 h i dość spory ubytek oleju w silniku poprzez tzw bijak powietrza . Myślicie że zdechła sprężarka ? Jak odpali i stoi w miejscu to pod bijakiem  jest plamka oleju juz po chwili ..

 

Jedna felga posiada burchle na lakierze , przyczyna??

Mam taki sam problem w swoim NH czy udało Ci się to naprawić jeśli tak to w jaki sposób,  może ktoś miał również to samo więc prosiłbym o pomoc  co należy z tym zrobić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio22    945

Mam problem z hamulcami w t5060 a mianowicie potrafią ,,zniknąć,, tzn pedał hamulca robi się miękki i ciągnik nie hamuje, a jak już uda się zahamować to hamulec nie puszcza, dopiero po jakimś czasie uda się je odblokować. Ręczny działa normalnie, ciągnik ma 1750mth 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

zdjąłem pasek od sprężarki i problem znikł razem z pneumatyką , mało kiedy używam a olej przynajmniej stoi . Zdechła sprężarka i tyle . Hamulce są także możesz zdjąć pasek i po problemie , może ciut mocniejszy jest teraz :)


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Ma ktoś wąskie koła ? Jeśli tak to jaki rozmiar i ewentualnie jakby mógł napisać jaki jest na takich kołach rozstaw do środka opony . Chcę przestawić w siewniku ścieżki .  Z góry dzięki za pomoc 


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Po wymianie filtrów paliwa ,ropa znika z plastikowego filterka , czyżby pompka zasilająca padła czy może nieszczelność na przewodach przed wymianą wszystko było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Po mojemu nieszczelnosc na zasilaniu


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MiniMe
      Witam
      Jest to mój pierwszy post i jeżeli napisałem w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie.
       
      Problem z ciągnikiem new Holland tl 90 mojego wujka, otóż podczas zapiętego przedniego napędu i wyjazdu pod górę bez obciążenia przednie koła szarpią. Traktor rok temu był na serwisie przedniego zawieszenia/napędu jednak większość czasu stał i dopiero niedawno to zauważyliśmy. Cofając pod wzniesienie nie ma tego problemu.
      Dodaje filmik na YT na którym dobrze widać szarpanie kół.
      https://youtu.be/xhUln87HBmg?si=ZtpdkLVKfo0AIcL8
      Pozdrawiam 
      Dawid 
    • Przez _Mechanic
      Szukam schematy elektrycznego do NH TL90, pomoże kto?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Poszukuję katalogu napraw do New Holland L95. Może ktoś posiada lub seri TL. Ponieważ chcę rozebrać przystawkę wom i chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać do tego.
    • Przez _Mechanic
      czy w TL 90 blokada tylnego mostu jest załączona na stałe, a po odpaleniu cewka, elektrozawór rozłącza blokadę czy jest odwrotnie że blokada jest rozłączona a w momencie włączenie przyciskiem elektrozawór zapina blokadę?
      Mam wrażenie że jak ruszam to są ślady od obu kół jakby był załączona blokada. 
    • Przez Karolek1988
      Witam mam ciągnik fiat agri new Holland l85 1996r. W tamtym roku spaliła się instalacja. Została wymieniona na nową. W zimę mam problemy z odpaleniem ciągnika.na wiosnę wymieniony akumulator. Wiosna i lato odpala bez problemu. Zima przyjdzie jest problem. Jak dobrze podladuje Aku to złapie. Ale jak postoi tydzień to kręci ale nie załamuje. Podpompuje pompka paliwo. Z rury wydostaje się dym.jaka może być przyczyną. Dziś kręciłem kręciłem i nie odpalił. Rozrusznik pompa wtryski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj