GrzybekxD

New Holland T5060

Polecane posty

bartek88    2

Mi też parę razy wyskoczył. Ostatnio jak stał w nocy na dworze przy dużej wilgotności powietrza. Z tego co się orientowałem to błąd ten dotyczy potencjometru rewersu, a dokładniej gdy coś jest nie tak między połączeniem między rewersem a centralą. Domyślam się że wyskakuje wam ten błąd na sekundę lub dwie przy odpaleniu w wilgotne i mroźne dni i tylko w sezonie zimowym? Pogoda taka, jak teraz powoduje że sygnał od rewersu jest opóźniony i dlatego wyskakuje ten błąd na chwilę i jest wszystko OK. Z tego co mówili w serwisie to się nie ma czym przejmować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

14900 nie jest od rewersu , dzwoniłem dziś do serwisu , ale podawałem 3 błędy i zapomniałem od czego ten 14900 :P To jakaś bzdura jest bo nie przejąłem się tym zbytnio , tak jak kolega wyżej pisze , wilgoć , mróz to powoduje ..


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

instrukcja podaje 14900-brak MCM, myśle że jest to związane z niskim napięciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Z tego co przeryłem w necie, to głównie tego dotyczyło. Całkiem możliwe że jest to jakiś chwilowy spadek napięcia po przekręceniu kluczyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

Ja mam to samo w swoim gdy jest zimniej i kręci ciut dłużej to wyskoczy 14900 ale też nie ma w tym jakiejś regularności raz wyskoczy a raz nie, i to prawda że jest to nie groźne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Może wystarczy podładować aku ;) bo zimą dochodzi do spadków napięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Orientuje się ktoś albo ma dostęp do informacji jakie marki opon zakład fabryka w ciągnikach tego modelu ??

 

Mnie bardzo zastanawiają moje opony BKT , coś mi tu śmierdzi z tą marką . Niby dealer nie ma wpływy ale podejrzewam go o zamianę :/

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

zakładaja takie jakie maja na stanie :) Z kuzynem zamawialismy 2 identyczne ciagniki jednego dnia t5040 i ja mam na trelleborgach, a on na continetalach :) JAk sie czyta to NH czesto sa na trelleborgach, ale inne marki tez sie zdarzaja micheliny, firestony


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Jak się trafi , ale continental czy firestone to nie ten badziewny BKT.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

ja mam micheliny kolega ma na continentalu a jak odbierałem swoj to obok stały dwa na treleborgu mowa o t 5060.. Co do BKT to pewnie NH zaczol oszczędzac

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz90    10

ja do obu smerfów zalewam ambre do przekładni,a co ile godzin wymieniacie olej w silniku? w instrukcji jest napisane co 600 ale od nowosci wymieniam co 300 i się zastanawiam czy jest sens....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja tez wyminiam co 300 i jest sens :) Jak zapewne czytałes te ich przebiegi miedzy wymianami sa mozliwe gdy ciagnik pracuje w idealnych laboratoryjnych warunkach :) W duzej mierze zależy to od zawartosci siarki w paliwie. JA sprawdzałem to konkretniej i paliwo któe jest dostepne w PL nie miesci sie w tych normach i trzeba zminac olej czesciej. Wystrczy spojrzec jak wyglada olej po 300 gogz to wyobraz sobie zeby chodził 600 :( Mysle ze do 400 można wyciagnac ale cóz to za oszczednośc ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz90    10

Też tak sądzę ,na takim czymś nie oszczędzi się.Jedynie z filtrami hydrauliki można pomyśleć. Główny hydrauliki zalecany jest co 300 wymienic,tak samo power shuttle.ostatnio jak serwis wymieniał.to pow ze jak na moje utrzymanie ciągników to te filtry można co 600 h wymieniać.Na takie coś chyba można sobie pozwolić,o ile nie miesza się olei i dba o czystość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja tylko co 300 i myślę czy to nie za dużo.Raczej na 200 przejdę. Na razie Ambre ale o czyś lepszym myślę. Po 600 to by się smołę spuszczało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Tak najlepiej co 100 zmieniaj jak masz tak dużo pieniędzy. A tak nawiasem mówiąc to nie są motogodziny tylko godziny to tak szybko leci a silnik nie jest zawsze obciążony zwłaszcza jak ktoś dużo pracuje ładowaczem.


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

Ja bym zbankrutował przy takich wymianach ;) ja wymieniam raz w roku na wiosnę czyli mniej więcej 500h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja rocznie robię ponad 400 godzin, więc co 200 spokojnie możne zmienić.

mam dużo kolegów mechaników co robią silniki i przyprowadzają z Niemiec samochody, i też twierdzą że auta niekiedy biorą z serwisu to silnik siedzi, Przeważnie coś z wałem, wałkiem rozrządu, turbem, a jednym w 3 letnim Nisanie miał zatarty wał bo było zapchane smołą sitko na smoku, przy 170 tyś km.Auto z firmy serwisowane.

Więc wybaczcie, ale kiedyś zalecali zmianę co 200 godzin,10 lat temu co 300, a od 5 lat gdzieś co 500-600.

A co się zmieniło w jakościach olejów mineralnych, nic, tylko pełne syntetyki to podskoczyła jakość, ale nie mineralne.

 

lolq1660 na ciągnik stać cię a na oleje nie, trochę śmieszne, nie sądzisz. Wymiana kosztuję z 200 zł netto.To dosłownie parę piw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

tylko, że kiedyś te 200 to było mth, a teraz liczą godziny zegarowe :P Ja w moim MF wymieniam co 400 h, a gdybym przeliczył to na mth, to może by 250 wyszło. Odnośnie jakości paliwa, to nie wiem gdzie wy kupujecie to paliwo, że tyle siarki posiada :P Paliwo z Białorusi, czy też z Lotosu i Orlenu, od kilku ładnych lat spełnia normy dla paliwa o niskiej zawartości siarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz90    10

*Kristaps a czy ja npisalem mtg??

*b0gdan ja biore z orlenu heh ale zosatne przy 300 h,now iadomo nie raz się przeciagnie te 50-100 h

no ale nic nie mówicie o hydraulice,filtrach i oleju... to jak u was jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Mariusz nie odnosiłem się do ciebie tylko ogólnie, dokładnie tak jak pisze bogdan 400 h to może z 250-300 mth zależy co kto robi.


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariox    4

Witam. Czy zakładał ktoś może siedzonko pomocnika w tych modelach, a jeżeli tak to jakie i czy nie przeszkadza w wysiadaniu z ciągnika? Myśle tak założyc takie jak są w wiekszych modelach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Na allegro ktoś ogłasza że ma do sprzedania własnej produkcji za 230zł ..

 

A odnośnie ciągnika , mam pytanie jak Wam odpala NH ?? Bo mój po przekręceniu zapłonu kontrolki zgasną itd , coś prztyknie w okolicy rozrusznika i nie kręci , kilkakrotnie tak powtórzę i dopiero załapie. Nie zawsze tak jest , przeważnie za raz odpala ale wczoraj musiałem z 10 razy przekręcać kluczyk żeby odpalić .

 

Czy on ma jakiś sekret że zapłon jest blokowany poprzez jakąś dźwigienkę albo coś w tym stylu ?? Ciągnik ma 25 godzin

 

Dzięki za odp ..

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MiniMe
      Witam
      Jest to mój pierwszy post i jeżeli napisałem w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie.
       
      Problem z ciągnikiem new Holland tl 90 mojego wujka, otóż podczas zapiętego przedniego napędu i wyjazdu pod górę bez obciążenia przednie koła szarpią. Traktor rok temu był na serwisie przedniego zawieszenia/napędu jednak większość czasu stał i dopiero niedawno to zauważyliśmy. Cofając pod wzniesienie nie ma tego problemu.
      Dodaje filmik na YT na którym dobrze widać szarpanie kół.
      https://youtu.be/xhUln87HBmg?si=ZtpdkLVKfo0AIcL8
      Pozdrawiam 
      Dawid 
    • Przez _Mechanic
      Szukam schematy elektrycznego do NH TL90, pomoże kto?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Poszukuję katalogu napraw do New Holland L95. Może ktoś posiada lub seri TL. Ponieważ chcę rozebrać przystawkę wom i chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać do tego.
    • Przez _Mechanic
      czy w TL 90 blokada tylnego mostu jest załączona na stałe, a po odpaleniu cewka, elektrozawór rozłącza blokadę czy jest odwrotnie że blokada jest rozłączona a w momencie włączenie przyciskiem elektrozawór zapina blokadę?
      Mam wrażenie że jak ruszam to są ślady od obu kół jakby był załączona blokada. 
    • Przez Karolek1988
      Witam mam ciągnik fiat agri new Holland l85 1996r. W tamtym roku spaliła się instalacja. Została wymieniona na nową. W zimę mam problemy z odpaleniem ciągnika.na wiosnę wymieniony akumulator. Wiosna i lato odpala bez problemu. Zima przyjdzie jest problem. Jak dobrze podladuje Aku to złapie. Ale jak postoi tydzień to kręci ale nie załamuje. Podpompuje pompka paliwo. Z rury wydostaje się dym.jaka może być przyczyną. Dziś kręciłem kręciłem i nie odpalił. Rozrusznik pompa wtryski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj