MECHANIZATOR

karta pamięci SD - problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MECHANIZATOR    159

witam

 

mam mały problemik z kartą pamięci typu SD do aparatu fotogrficznego

 

w sobote zgrałe zniej fotki i do soboty było wszystko OK - ale po ponownym włożeniu jej do aparatu wyswietlił się komunikat ze karta nie moze byc zapisana - z kartą chyba jest wszystko w porządku bo jak włoze ją do czytnika w kompe to mozna z niej zgrywać fotki i nagrywać fotki więc raczej jest OK - macie jakiś pomysł co z tym fantem zrobic ??

 

pozdrawiam


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Przeczyść styki na karcie, i przy okazji jak nie masz na niej potrzebnych rzeczy to ja sformatuj. Powinno pomóc :D


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Niestety nie pomogło

 

nie jest to tez wina aparatu bo druga karta działa bez problemu

 

tylko ze ta która działa ma 16MB pojemnosci i wejdzie na nią co najwyzej 15 fotek :/ - a tamta niedziałajaca ma 256 MB więc sami rozumiecie ze by mi zalezało zeby była na chodzie :D

 

ma ktoś jeszcze jakis pomysł :/ ??


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sneak    0

Pożycz od kogoś czytnik kart( jeśli nie masz), ew wsadź w aparat i podłącz aparat do PC. Pod windą fotmata jej strzel. Jeśli windows nie pokazuje ci nowego urządzenia jako dysk wymienny to przy wyjęciu karty, bez bezpiecznego usunięcia sprzętu można spalić kartę, ew pendriva. Spróbuj w drugim czytniku sprawdzić kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

pisałem wczesniej ze karta z kompem współpracuje bez zarzutów (komp ma swoj czytnik) problem jest jak włoze ją do aparatu


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Jeszcze mam jedna opcje. Z boku karty jest taki jak by suwaczek. Powinien on być ustawiony do góry patrząc na kartę tak żeby to ścięcie rogu znajdowało się również u góry. U siebie sprawdzałem w aparacie przesunąłem ten suwaczek na dół i karta została zablokowana, nie dało się wykonać żadnej fotki.

 

Moja wiedza jest na tyle znikoma, że mogę się mylić po raz kolejny :D Na czytniku z zablokowanej karty można tylko fotki zgrać, zapisać to już nie :D


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

to jż tez przerabiałem z tym suwakiem i nic

 

a odnosnie czytnika to na mojej karcie mozna i zapisywac i zgrywać fotki


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przedmuchaj powietrzem miejsce gdzie siedzi karta w aparacie, i poszukaj w opcjach aparatu, i mam pytanie jaki to aparat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

Ostatnio był u mnie kumpel i u niego sytuacja wygląda identycznie tylko posiada kartę typu xD.

 

A może jest to związane z systemem plików?

Jeżeli masz opcje formatowania w aparacie to spróbuj jej użyć może to coś da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

aparacik Nikon Coolpix3700

 

w aparacie jest opcja formatowania karty pamięci tylko ze jak włoze tę wadliwą i chce wybrać formatowanie to poprostu nie idzie go włączyc - suwak przeskakuje przez ten "przycisk" i nie da się w ten sposób formatować

 

przedmuchiwałem juz chyba z 10 razy aparat i nic to nie dało


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radar    0

Może w aparacie tam gdzie kartę wkładasz sie te ząbki pokrzywiły i coś nie łączy... bo może kiedyś źle kartę wkładałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

hmm raczej nie bo gdyby tak było to druga karta by też nie działała prawidłowo a działa


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matias89    2

czytając wcześniejsze wasze wypowiedzi dochodze do wniosku iż jeśli zgrywałeś zdjęcia z karty na kompa i na odwrót to może przypadkiem wgdałeś jakiegoś wirusa bądz inne świnstwa. Kolejna rzecz jaka sie mogła stac to żywotnośc karty (po prostu zdechła) miałem taki przypadek z kartą do telefonu !!! Patrząc po rynku kart pamięci to karty SD są w przystępnych cenach więc może nastał czas na drobne zakupy !!


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

dzieki za odpowiedzi ale w zeszła sobotę kupiłem sobie 1GB kartę i tyle ;) zostawiam temat moze sie kiedys przyda


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez heniek111111
      Witam, kupiłem opryskiwacz berthoud racer komputer berthoud bercontrol nie wiem jak go ustawić do oprysku. Może ktoś posiada instrukcję do tego komputera jeśli tak to prosiłbym o udostępnienie lub poradę jak go ustawić. 
    • Przez Ml987789
      Witam serdecznie, mam problem z ustawieniem anaspraya w ug300. Nie wiem jak skalibrować sterownik ażeby dobrze pokazywał ilość cieczy w zbiorniku. Pozdrawiam
    • Przez ENDURAK91
      Szukam urządzenia do oznaczania azotu w roślinach coś podobnego do yara n-tester tylko w nizszej cenie?
    • Przez yooo
      Witam serdecznie , poszukuje sposobu na zaznaczenie konkretnego miejsca poboru próbek gleby , słupka granicznego , wylotu zbieracza i tym podobnych. Znacie może jakaś przydatna aplikacje ? Czy do tego potrzebne są konkretniejsze sprzęty?
    • Przez bartek112
      Witam szukam fajnego ,prostego  (najlepiej darmowego) programu do montażu filmów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj