BOKSKOZLOW

Trąby powietrzne w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maniek96    0

U nas kilka lat temy w żniwa przeszła taka mała trąba powietrzna...

Wydawało sie że ona nic nie zrobi, ale wzięła słome z pola i zostawiła ją na linkach energetycznych... :angry:

W ten sam dzień w nocy słoma na tych linkach zaczęła sie palić, ale naszczęście ugasili, dobrze żę nie zaczęło sie palić całe pole... :(

 

W niedziele przez podwórek przeszła też taka trąba, to z 40-stki zwaliło dach:) ;)

 

Takie trąby są coraz częstrze, oby nie doszło do tego że będą u nas tornada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Oby ale to oby jest nie realne, bo wczoraj coś podobnego widziałem koło domu jak chmury się kręciły, szły na dół i się cofły i tak się kłębiły, a mojego brata trafiło gradobicie, dziury w scianie w styropianie, potłuczony parapet, zbite lampy w samochodzie urwane tablice rej. Dziś widziałem rolnika, był w sklepie z tamtąd własnie to miał łzy w oczach, i mówił że on i cała wieś ma już po żniwach, juz pozachaczali pługi, talerzówki i jadą bo nie ma co zbierać, grad wielkości rzodkiewek, sypał 15 minut


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

u mnie na podwórku jest rozsypana słoma i dzisiaj przed burzą wiał taki wiatr że z tej słomy robiła się trąba powietrzna na wysokość obory a pózniej była ulewa i grad ale na szczęscie krótko i nie ma strat na polach


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

@UrsusCzesio

Nad jakim jeziorem i na jakie miasto poszła opisana przez Ciebie trąba???? ( w ubiegłym roku byłem kilka razy w okolicach Więcborka)

 

Z opowiadań taty słyszałem o trąbie powietrznej która przeszła przez pół wioski w Dolinie Noteci w 1977 roku (okolica Osieka n/Notecią) ;). Siła wiatru była tak duża że rozrzutnik obornika przeniosło z jednej strony drogi na drugą :( .


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Aha, nad moim jeziorem, czyli Lutowskim

EDIT

No i już mamy trąby w tym roku, nieźle narobiło a upałów ostatnio nie bylo i takie coś przyszło :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413

w tamtego roczne żniwa ja podjechałem pod kombajn a brat stał z drugiej strony to kilkadziesiąt metrów za kombajnem mówił że zrobil się wir/trąba było gorąco a potem przyszło ochłodzenie pewnie dlatego powstał .Ja i kombajnista go nie widzieliśmy tylko brat ale mówił że miał kilka metrów wysokości taki mini ;) no ale to prawda bo to było przy lini elektrycznej i na drutach została słoma :):)

To był niejaki Dust Devil.Często go ludzie mylą z tornadem. On potrafi robić takie figle, a co dziwne powstaje wtedy, kiedy nie ma wiatru i jest słonecznie. Tu macie ukazanego Dust Devil-a

.

Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Takie małe trąby to mnie już nie dziwią. Za dużo się ich widziało na polu. Wiele razy na polu rozwalały pokosy słomy lub siana. Kiedys tak zawiało ze cały ciągnik i prasa była w słomie...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413

A kto z was widział może Funnel Cloud. Zjawisko jest bardzo ciekawe.Innymi słowy mówiąc to jest trąba powietrzna niedotykająca ziemi. ;):)


Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413

To ty może Fractusa widziałeś. Oni mogą dotykać ziemi. Nie którzy mylą czasami te dwa zjawiska. Można je rozróżnić po tym, że Fractus nie ma rotacji. Trąby powietrzne występują najczęściej latem w godzinach popołudniowych. Choć wyczytałem w internecie, że był taki przypadek, że trąba powietrzna wystąpiła rano. ;):)


Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413

A czy ten klin był taki postrzępiony? :P


Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2    11

Hmm dokładnie to już nie pamiętam bo to w zeszłym roku było i wtedy to mnie to za specjalnie nie interesowało co to było, wiem że wyglądało to jak tworząca się trąba ale po kilku sekundach się rozwiało, ojciec też to widział i jeszcze do mnie mówi widziałeś to? czy jakoś tak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

Takie małe trąby to mnie już nie dziwią. Za dużo się ich widziało na polu. Wiele razy na polu rozwalały pokosy słomy lub siana. Kiedys tak zawiało ze cały ciągnik i prasa była w słomie...

 

nom mnie tez juz to nie zdziwi ile razy to juz isę poprawiało lusy przed prasa ty sobie spokojnie prasujesz a tu cmyk i ni ma lusu ale coś w zeszym roku nie było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj