BOKSKOZLOW

Trąby powietrzne w Polsce

Polecane posty

BOKSKOZLOW    0

dlamnie jest to nie do pomyślenia że w polsce są tąby powietrzne przecierz takie coś morze zdarzyć się wszędzie może przejść nad moją lub czyjąś wsiom lub miastem któregoś agrofotowicza a nie daj borze rzeby zniszczyło takie piękne maszynki jak @kata @chipsa @fokmena lub innych użytkowników galeri i nie tylko

JA myśle że jest to wina zmiany klimatu jakie wy macie zdanie na ten temat i czy obawiacie się tornad wystąpienia tornad w waszych miejscowościach

 

 

A oto pare linków z trąb powietrznych w polsce

 

 

dobrze że tornada są małe ale mogą urosnąć do takich rozmiarów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Mi tez tak sie wydaje ze to wina klimatu klimat sie zmienia i moze tak byc w polsce ze bedzie tak duzo tornad jak w USA ale tak sie moze stac dopiero za sto lat a moze i później mam nadzieje ze klimat bedzie taki jak byl ale raczej to jest nierealne takie jest moje zdanie.

Edytowano przez Balzak
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

Ja mówię w temacie o tornadach a tam o wichurze i stratach

Edytowano przez Balzak
Ortografia i literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

w tamtego roczne żniwa ja podjechałem pod kombajn a brat stał z drugiej strony to kilkadziesiąt metrów za kombajnem mówił że zrobil się wir/trąba było gorąco a potem przyszło ochłodzenie pewnie dlatego powstał .Ja i kombajnista go nie widzieliśmy tylko brat ale mówił że miał kilka metrów wysokości taki mini :D no ale to prawda bo to było przy lini elektrycznej i na drutach została słoma :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

jak dla mnie ten temat powinien zzostać bo wichury były zawsze są i bedą, ale traby powietrzne to jest coś nowego u nas chociaż ja jestem jednym z nielicznych agrofotowiczów którzy takie coś przeżyli na własnej skórze.

15 lipca 2001 niedziela jak każda upalny dzień w słońcu 45 stopni w domu majster kladl kafelki brat przyjechał z dziewczyna i przyszłymi szwagrami rowerami, 12. zjedliśmy obiad, poszlismy na daleki spacer nad stary młyn potem na plaze godz15 zbiera się na burze tata nas szuka polonezem znajduje na plaży jedziemy do domu chcemy robić grilla, ale zaczyna kropić, 15:30 robimy kawe robi się ciemno jak w nocy zapalamy światła zaczyna się burza zasiadamy do stołu 15:45 coraz ciemniej wycie okropne drzwi wejsciowe zaczyna szarpać jak by ktoś chciał się włamać coraz głosniejsze wycie dom zaczyna się trżąść mój drugi brat z tatą trzymali drzwi ja podszedłem do okna to to co widziałem przechodzi ludzkie pojęcie 2 trąby wychodzą zza lasu znad jeziora i łączą się razem trzecia poszła na miasto. w domu od razu przez sufit zaczeła woda lecieć patrzymy przez okno nie ma stodoły ale co tam tata wychodzi na dwór kawalek na podworku bo dalej nie szło przejsć. Odwraca się i widzi tylko komin niee było juz dachu ani szczytów tata z braćmi poszli wybierać szyby w chlewie bo świnie zaczely gryźć z 3 brat poleciał do sąsiada dzwonic po pomoc. Jedna belka z domy byla tak oparta o dom i się zsuneła i prosto przez okno w kuchni wylądowalo. Wtedy mam nas wzieła i do garażu uciekaliśmy. potem tylko ogladanie strat wywieźli mnie do bratowej ale ja tam nie chciałem zostać i po 3 dniach wrociłem na miejsce zdarzenia podworko jescze nie było uprzatniete tylko zaczeli rozbierać komin potem a inni wynosili wszystko z domu, potem zaczeli zwalać sufity ale to juz bez litości mlotami wszystko rozwalali, ściany rozpływały się jak to w 100letnim domu, w srodku z gliny, a dom jescze był po remoncie nowe tapety sufity i wszystko szlak trafił. Co najlepsze w tym wszystkim że C-360 ktora stała za stodołą nie ucierpiała wogole. Odbudowa domu trwala 2 misiące


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Wlasnie co wam przeszkadza ten temat niech zostanie beda tu pisane ciekawe wydarzenia jakie mialy miejsca zwiazane z traba powietrzna np; @ursusczesio opisal ciekawe wydarzenie dla mnie bomba temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Bardzo dobrze ktoś zrobił zakładając ten temat zwykłe wichury to nie to samo


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

Ale macie temat...będzie tak lamentować nad tornadami to wywołacie wilka z lasu :D buehehe


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

No po obiedzie zwłaszcza :D


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Zetor ale masz poczucie humru :D :D Taki poważny temat a ty o wiatrach po obiedzie najgorsze wiatry są w niedzielne przed kawą :angry: :angry: :D:D:D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro    1

w mojej miejscowośći też miała miejsc taka trąba w 2000 roku. Wtedy na wsi przewaliło 15 stodół (w tym moją) zerwało dachy z kilku domów i budynków inwertarskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Zetor ale masz poczucie humru :D:) Taki poważny temat a ty o wiatrach po obiedzie najgorsze wiatry są w niedzielne przed kawą :angry: :angry: :):D:D

Stary do zycia trzeba podchodzić z żartem, czemu wy sobie zawsze tworzycie takie tematy o wypadkach albo kiedy i kto zginął czy kiedy i komu zerwało dach tornado? a może coś weselszego? ile można o śmierci, wypadkach, czy innych tego typu zdarzeniach? Wiecie ja sie nie czepiam, gadajcie sobie tylko napisałem co o tym myślę skoro już kolega poruszył ten wątek...

 

Koniec OT, nawijajcie o tornadach :D:D


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a to wszystko z ludzkiej chciwości i głupoty.Pozakładali miasta gdzie wszystko na kupie i grzeją się one i tym samym jeszcze rozgrzewają powietrze .Dalej lasów likwidowanie a one nie tylko zatrzymóją wiatr ale też pochłaniają nadmierne "grzanie" slońca .No i przetwarzanie ropy w gazy i podnoszenie temperatury.Trzeba racjonalnie eksplaatować środowisko tak jak rolnicy (no może nie którzy nie) zebrali plon ale myślą jak uzyskać następny a nie tylko zebrać i szukać nowych gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

sebe1033@ nie zgodze się w całości z twoją wypowiedzią ponieważ za efekt cieplarniany są też winni rolnicy, np.stosowanie nadmiernej ilości nawozów mineralnych,ŚOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

A te tornada, to wszystko przez ocieplenie klimatu , czyli przez fabryki wytwarzajace dwutlenek węgla. Np jak kolo mnie w płocku na petrochemi wypalają gaz to nad płockiem jast jedna wielka chmura , a nawet idąc w nocy po ulicy w płocku to wszystko czuć i to jedna z wielu przyczyn ocieplenia klimatu który powoduje tornada i bolesne dla nas susze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

czytajcie uważnie napisałem że trzeba racjonalnie korzystać tak jak dobrzy rolnicy tzn osiągnąć plon tak by w następnych latach też można było coś osiągnąć -plon .A nie (przykład o rolnikach) że na max-głupotę itp walić nawozów chemi-oprysk i np 10 ton z ha żyta a po 7 latach nic ziemia wypalona ,zniszczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

I wy tu chcecie gadać o tornadach jak tu z 4-5 postów jest na temat, reszta OT


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

U nas w tamtym roku tez była niezła wichura sasiad wracał z pola to mówil ze widział jak 2 traby powietrzne sie złaczyły tak zawaiało ze zdomu obory niewidziałem (15 m od domu) a straty to połowe drzew po przewracało u jednego goscia pół stodoły rozwaliło :D a umnie c-355 stała z otwartym dachem i nic sie niestało :P a u nastepnego goscia przewaliło przyczepe samozbierającą , a boki miała z desek i odstep od deski ok.10 cm i ja przewaliło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj