Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janusz14    1
Kazde uproszczenie uprawy przynosi niestety spadek plonu.Pługa nie zastąpi nic a z ekonomią to prawda.

nie chodzi mi o całkowite wyeliminowanie pługa bo mam zamiar orać głęboko na zimę tylko o zastąpienie pługa podorywkowego grubberem albo talerzówką

pioter    44

@ktoś ten wał terrapak w V&N jest z pierścieni???widziałem na pokazach kongskilde z tym wałem i bez szału...jak dla mnie, to za słabo ubija...najbardziej podobały mi sie wały oponowe.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl

ktos    0

@pioter - wał terrapak w agregacie terrramix jest z ciężkich pierścieni żeliwnych, podobno fajnie ubija i w miarę rozdrabnia, ww. maszyny kosztują ok. 25 netto, patrząc obiektywnie to za te same pieniądze jest np. z Unii gruber KOS oraz talerzowy Ares w wałem crosskill, lub podobny zestaw z Brodnicy- obecnie się poprawili dosc mocno z jakością oraz ofertą

pioter    44

ale chyba nie bedziesz Lampo tego ciągał??? B) chyba postawiłbym na terrapak

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

ktos    0

Lampo jak już to będzie obok terrapaku stał w garażu:), na 90 % ciągnął to będzie Z 11441 lub DF K100

pioter    44

a miałbyć srebny... B) miedzy zetorem a DF jest trochę różnicy w cenie...nic innego nie bierzesz pod uwagę??

ktos    0

czy bedzie DF czy R6 to jest kwestia koloru, bo sa to identyczne ciągniki, kiedyś miał być MF 5455, poźniej JD 6230 a teraz z pewnych wzgledów tylko R6 - z SPO- czekam na decyzję, jesli nie to bedzie zetor

kris14    259

Więc tak, jest to agregat z łapany sprężynującymi, przez co (jak pokazały testy) nie będzie pracować na stałem głębokości (bo łapy będą wibrować).

longerbycz    1

ja mam agregat z firmy mandam gliwice robie nim już 4 rok. posiada 7 łap na spręzynowym zabezpieczeniu nie musze się o co martwić łapy są wysokie wiec nigdy mi się nie zapycha....

PronarekP5    25

jaki agregat podorywkowy do 15tyś. żeby go uciąg ciągnik o mocy 100 koni

FENDT PoweR i nie ma mocnych !

lox    0

ja mam do fortery 9641 kosa 2,6 i musze powiedzieć że 10-20 km by sie jeszcze przydało bo mozna by było robic troche głębiej i traktor by sie tak nie męczył

rolnik-k    0

Ja mam 11441 i kupiłem w tym roku nowego magnuma 3 m zabespieczenia kołkowe i smigam bez problemow 2 szosowa na poł biegach z przodem nie ma problemu

silver95    1

Siemka. Mam do was pytanie, jakiego szerokiego i na ile łap grubera ma zakupić wuja do MTZa 82, ziemie na jakich będzie pracował to od I do V z przewaga III i IV? Pod uwagę wuja bieżę tylko używany sprzęt.

Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

silver95    1

ja myślałem nad takim 2,1-2,3m właśnie na 5 łap. a jakiej firmy polecacie używane gruber w tym rozmiarze za max 4,5tys.?????

Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

brzozak2    236

nie bede zaladal nowego tematu, tylko podczepie sie pod ten.

mianowicie uslszalem ostatnio dosc interesujace opinie o tym, ze carrier vaderstada jest najlepszym agragatem podorywkowym (ten w podstawowej wersji), najlepszym pod wzgledem kielkowania, poza tym osiaga przyzwoita wydajnosc i zapotrzebowanie na moc.

co o tym sadzicie, mnie osobiscie zainteresowal ten temat

pioter    44

tylko pytanie dlaczego najlepszy???może dlatego że jest mozliwa bardzo płytka uprawa???

brzozak2    236
tylko pytanie dlaczego najlepszy???może dlatego że jest mozliwa bardzo płytka uprawa???

tak chodzi o plytka uprawe, nie do zastosowania przy metodach siewu uproszczonego

johny    2

witam przepraszam ze nie w temacie ale mam pytanie czy ma ktoś agregat podorywkowy KOS z siewnikiem poplonów i mam takie pytanie jak wglądają poplony po takim agregacie z siewnikiem ??

benek79    13
witam przepraszam ze nie w temacie ale mam pytanie czy ma ktoś agregat podorywkowy KOS z siewnikiem poplonów i mam takie pytanie jak wglądają poplony po takim agregacie z siewnikiem ??

Sasiad ma i wyglada wszystko ok,mysle ze warto jak ci na tym zalezy.

]

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KoziolekCS
      Witam, 
      Chciałbym się dowiedzieć czy ma ktoś jakieś informacje na temat maszyn firmy Landstal, posiada ktoś może lub pracował z nimi?  Ostatnio na targach widziałem ich maszyny i wydawały się całkiem niezłe. 

• Przez yacenty
      Witam!
      czym robicie u sibie podorywke?
      czym najlepiej? zastanawiamy sie czy nie byloby dobrze kupic albo agregat podorowykowy albo jakas brone talerzowa,
      czym bedzie najlepiej i najszybciej?

pozdrawiam

YacentY
    • Przez Krzysiekfigix
      witam zastanawiam się nad kupnem agregatu ścierniskowego brony talerzowej lub agregatu talerzowego co lepiej wybrać dodam że będzie pracowała któraś z tych maszyn z deutz fahr K610 maszyna ma głównie służyć do uprawy pożniwnej na glebach od 4 do 5 klasy
      proszę o pomoc
    • Przez John175
      Witam. Rozważam kupno grubera do uprawy bezorkowej do traktora 230kM. W gre wchodzą takie maszyny jak :  Kockerling Trio4m , Horsch Terrano 4FX, Lemken Karat 4m, Vaderstad TopDown 300. Ma ktoś doświadczenie z tymi maszynami? jakieś wady, zalety poszczególnych maszyn? Może znacie też ceny? Szukam maszyny która może pracować bez podcinaczy do min.30cm i z podcinaczami po ściernisku na 12-15cm. Wszystkie oprócz vaderstad to maszyny zawieszane lecz rozważam także inne marki maszyn, jeśli ktoś ma proszę o opinie.
    • Przez tomaszek767
      Cześć. Szukam talerzówki do uprawy ścierniska po kukurydzy ziarnowej. Raczej produkt polski (zagraniczne za drogie ewentualnie używka). Szerokość 3 lub 4 metry/ Wał gumowy (będzie też używana do uprawy pod kukurydzę). Zależy mi na dobry cięciu i mieszaniu.