Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PaWeL07    345

Zamierzam kupić agregat podorywkowy firmy AgroMasz. Będzie pracował z JD 85 konnym, zastanawiam się czy da radę z agregatem o szerokości 2.6m? Czy może jednak rozsądniej było by wybrać 2.1m? Co o tym sądzicie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Grabcio    23

Zależy jakie masz ziemie i ukształtowanie terenu. Według mnie 2,60 jest trochę przy duży jak do ciągnika o mocy 85Km. Ja bym wybrał 2,10.

PaWeL07    345

Ziemie mam dosyć lekkie, pola raczej płaskie. Kurcze sam już nie wiem, niby diler także mi mówił że śmiało można brać 2.6m. Ale nie chciałbym żeby ciągnik pierdział z 2.6. Wolałbym żeby jednak jakiś zapas mocy został.

Grabcio    23

Ja bym tam brał 2,10. Na pewno zrobi lepszą robotę bo ciągnik będzie miał z nim lżej i lepiej wymiesza glebę z resztkami pożniwnymi ponieważ szybciej będziesz z nim jeździł niż z tym 2,60.

ksys    2

Ja mam 2,1m w proximie 95 śmiga dość lekko i nie trzeba dawać ciągnikowi w kość.Kolega ma 2,6 kosa Unii to ciąga to deutzem 120 km.A w tym sprzęcie szybkość jest ważna i chyba węższy będzie bardziej odpowiedni.

PaWeL07    345

Kurcze, ale dzisiaj zmierzyłem ciągnik i mój JD ma 2.20m więc agregat 2.10 to będzie trochę lipa, gdyż będzie węższy od ciągnika :huh: Dzisiaj orałem pługiem rozstawionym na 176 cm i powiem że szedł nieco ciężej niż z agregatem uprawowo siewnym, ale było dobrze. Czy taki gruber 2.6m będzie stawiał większy opór dla ciągnika niż pług rozstawiony prawie na 180 cm??

danielhaker    823

Kolega @Łukasz5714 do Powerki 85 ma 2,6 na sprężynie i daje radę więc i twój JD pociągnie.

Lukasz5714    11
Napisano (edytowany)

Ja mam z Unii 2,6 ciaga go Zetor Proxima Power 85 i radzi sobie z nim bez problemu. Resztki pożniwne miesza pięknie i piękną robote robi, predkość z jaką pracuje tym zestawem to 8 km/h ;) Polecam! :D

Zobacz w mojej galerii :P

Edytowano przez Lukasz5714

avant98    0

Pracując smaragdem9 z predkością 10km/h mogę powiedzieć że efekt jestbardzo dobry. W ciężkich warunkach prędkość spada do 8km/h i efekt jest nadal zadowalający ale poniżej mam wrażenie że nie będzie już tak dobrze.

PaWeL07    345

Łukasz chętnie bym zobaczył twoją galerię, ale w tej naszej nowej wspaniałej galerii nie da się oglądać galerię innych użytkowników, pisze że nie ma żadnych obiektów do wyświetlenia ;[ Jak możesz to wyślij mi linka na PW do twojej galerii. Na jaką głębokość zapuszczasz grubera? Jakie masz ziemie, pracowałeś nim na glinie, lub 4-5 klasie?

Senator    44

@PaWeL07 - przewiń sobie trochę do góry, na post @Lukasz5714, i pod nazwą profilu, napisem 'zaawansowany' są trzy ikonki. Kliknij na tą ostatnią z prawej i masz galerię @Lukasz5714 ;)

Lukasz5714    11

Łukasz chętnie bym zobaczył twoją galerię, ale w tej naszej nowej wspaniałej galerii nie da się oglądać galerię innych użytkowników, pisze że nie ma żadnych obiektów do wyświetlenia ;[ Jak możesz to wyślij mi linka na PW do twojej galerii. Na jaką głębokość zapuszczasz grubera? Jakie masz ziemie, pracowałeś nim na glinie, lub 4-5 klasie?

Moje ziemie to 3,4,5 klasa ziemi. W książeczce jest napisane ze 15 cm ale ja robie troche głębiej

;)

pawelfrr    0

Zamierzam kupić bronę talerzową do ferdka 3070 coś około 90-100km. Zastanawiam się nad 2,7m. Budżet jest ograniczony więc przemyślenia były nad bometem lub z Kielc roltech tylko jedna jest w ukladzie V a druga w X.

Która jest lepsza i która będzie lepiej się spisywała, ziemia to piaski 4,5 klasa 15h.

Brykal    0

pomysl o agro-factory moze ? wczesniej pisali ze w miare db maszyny co do ceny..

A ktorego byscie mi polecili z gruberów??

agro-masz ale ten lepszej produkcji http://moto.allegro.pl/agregat-podorywkowy-scierniskowy-gruber-agro-masz-i1683170852.html

agro-factory http://allegro.pl/agregat-podorywkowy-gruber-2-1-3-0m-nowy-i1703085516.html

Grano http://allegro.pl/nowy-agregat-scierniskowy-gruber-agregaty-kus-raty-i1667095317.html

czy moze bomet lub jakis inny?? nie mysle raczej o uni czy kongskilde itp.. i czy warto inwestowac w sprezynowe?? (gleba ciezka)

Edytowano przez Brykal

KrzysztofJ    0

Zamierzam kupić bronę talerzową do ferdka 3070 coś około 90-100km. Zastanawiam się nad 2,7m. Budżet jest ograniczony więc przemyślenia były nad bometem lub z Kielc roltech tylko jedna jest w ukladzie V a druga w X.

Która jest lepsza i która będzie lepiej się spisywała, ziemia to piaski 4,5 klasa 15h.

Zdecydowanie X dobra i tania z firmy Ro-Masz

Ma Ktoś Agregat Agro-Masz z tych zmodernizowanych?

jesli chodzi o agregat talerzowy to dobra cena , a jakość jak pozostałych polskich firm

kopojno    0

koledzy niedawno zakupiłem agregat podorywkowy i mam problem z odpowiednim ustawieniem. Otóż nie zadawała mnie głębokość pracy. Cofnąłem łapy delikatnie do tyłu podniosłem wał do góry ale i tak nie idzie tak jak powinien. Dodam że talerze mam ustawione na podobną głębokość jak stopy/łapy. Dodam też że po cofnięciu łap nie podoba mi się wynik który wygląda mniej więcej tak: --v--v--v--v--

MichalR    33

Przede wszystkim talerze mają iść płycej niż łapy, bo są po to aby wyrównać i zawalić rowy po łapach a nie robić nowe rowki. Głębokość pracy na ściernisku ustaw w miarę płytko. Co to za agregat?

Edytowano przez MichalR

gucik131    7

kolego i jak Ci się spisuję ten agregat ??? talerze muszą być jakieś 3-5 cm podniesione powyżej nożyków resztę regulujesz cięgłem i wałem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez grzybu1
      Witajcie,

mamy zamiar kupić bronę talerzową do uprawy po kukurydzy na ziarno. Ciągnik ma 170km, Claas Arion 640 w skrzyni bezstopniowej.
      Gleby jakie mamy do ciężkich nie należą, jednak mamy pagórkowaty teren i ciągnik przy agregacie 4,5metrowym expomu czasami ma co robić i prędkość schodzi do 8km/h- normalnie 12km/h. Kukurydzy do obrobienia jest rocznie około 50ha. Ścierniska zbożowe też pewnie by się leciało talerzówką - jakieś 90 ha

Do Was pytanie jakiej szerokości talerzówka byłaby odpowiednia, czy ciągnik poradzi sobie z 5metrową ciąganą, czy może lepiej 4metry zawieszane. Z mniejszą szybciej by się jechało i byłaby wygodniejsza na mniejszych kawałkach. 
      Znajomi polecają nam talerzówki staltecha i właśnie nad taką się zastanawiamy. Do wydania mamy jakieś 35tys netto.
      Jeszcze pytanie czy gumowe wkładki zabezpieczające talerze dają coś na kamienie, czy patrzeć raczej na jakieś resorowane ?
      Na co jeszcze zwrócić konkretnie uwagę - czy warto dopłacać do łożysk bezobsługowych ? I jaki wał wybrać na tył ?

Pozdrawiam.
    • Przez Piotrrr
      Mam zetora 7211.Chcialbym kupic do niego grubera z talerzami i walkiem o szerokosci 1.80. Moze ktos pracowal z takim zestawem i sie wypowie co do pracy?
    • Przez tomaszek767
      Cześć. Szukam talerzówki do uprawy ścierniska po kukurydzy ziarnowej. Raczej produkt polski (zagraniczne za drogie ewentualnie używka). Szerokość 3 lub 4 metry/ Wał gumowy (będzie też używana do uprawy pod kukurydzę). Zależy mi na dobry cięciu i mieszaniu. 
    • Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez eddi87
      Witam, chciał bym sie doradzić czy warto zamienić glebogryzarke na brone talerzowę. Glebogryzarka robi tylko po warzywach 20 arow i ziemniakach 30 arow oraz po żniwach przy granicach. Resztę roku stoi nie używana. Pola jest 6h zbóż więc brona była by na podorywkę idealna lecz czy po warzywach też nią potne resztki na polu? Co do brony jestem właściwie przekonany tylko czy wg was warto gryzałkę zostawić czy brona da radę z tymi ziemniakami i warzywami? Bo mógł bym wziąć talerzówkę w rozliczeniu i wyjdzie połowa ceny. Oraz do c360 lepiej 1.8 czy 2.0 ziemie 1-2 klasa i pagórki też są, moje obawy do 1.8 to czy nie będzie czasem trzeba jechać kołem już po talerzowanym.