Polecane posty

solek01    208

dzieki jutro podzwonie to zobaczymy co ma i w jakich cenach. Mam jeszcze pytanie czy da sie takim gruberem wjechac w nieużytek? Niekoszona łąka? Chciałbym to zgruberowac i zasiaac poplon, znowu zgruberowac , orka i siew .

 

 

Izydor dzwoniłem dzisiaj do tego handlarza to mi powiedział jeden 3500,4000,4500 zł więc nie czekałem i pojechałem i kupiłem tego lemkena. stan jak na moje oko to super. i cena przyzwoita.

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jak ustawia się głębokość pracy agregatu podorywkowego. Dokładnie chodzi o Lemken Smaragd. Wydaje mi się, że reguluje się wałem ale najpierw chciałem się Was doradzić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Koledzy... Chciałbym uzyskać od was poradę. Poszukuję używanego grubera, najlepiej nie polskiej produkcji ponieważ do rodzimych obecnych wyrobów mam wiele zastrzeżeń. Ma służyć do uprawy pożniwnej po rzepaku i pszenicy oraz do upraw bezorkowych. Z większych ciągników posiadam obecnie Belarus 820 (80km) oraz John deere 3350 (106km). Chodzi mi o maszynę do jelenia, z tym że w ciągu najbliższych 2 lat starego jd zastąpi nieco nowszy 7600 lub 7700 (lub za sprawą cudu nowy 6630, ale to zależne od nowych programów unijnych po 2013r.). Podsumowując... gruber ma nadawać się teraz do ciągnika o mocy 106 km a w przyszłości do koło 130-140km. Proszę mi polecić jakieś modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

to masz problem nie tylko z wyborem marki ale także z szerokością roboczą do tych 106 KM polecam 2,6 m 6 łap, a do tych 140 KM 3,0 m 7 łap. Może znajdziesz Deltę Kongskilde na sprężynach. Na ziemie lekkie to wystarczy ci Vibro Flex Kongskilde z mulczerem łopatkowym 3,0 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

A może by kupić coś nawet ponad 3 metry i na razie odkręcić ze dwie gęsiostópki? 140km podoła z takim 3,20m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak do uprawy bez orkowej to tylko agregat 3 belkowy. Więc już dużo ci odpada.

Nowy czy używany, to podstawa.

Nowy ładny oglądałem z Rolmako na wystawie w tamtym roku.Zawieszany, 3 metry za 28 netto.Miał chyba z 12 łap.

Ja lu[piłem Crosa L Driwe z Unii za 38 netto.Wczoraj nim wyjechałem i ładnie robi

Do orki to ponad 3 metry cienko widzę.

Ja w tamtym roku 2,6 metra na głębokość 25-30 cm ciągnikiem 150km to do 9 max a przeważnie 8km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

U mnie Kverneland CLD o szerokości roboczej 3m pracuje z JD 6430 i daje sobie świetnie radę na ciężkich jak i lekkich glebach i naprawdę mogę śmiało polecić ten sprzęt. Jedyną wadą jest wysoka cena bo nawet używane kosztują lub porównywalnie do rodzimych nowych produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Chodzi oczywiście o maszynę używaną W oko wpadł mi LEMKEN SMARAGD 9. Drogi ale bardzo chwalony. Za używkę muszę 10 tys szykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
husqvarna    0

Cześć,

czy ktoś posiada agregat Bomet U863/10 ?

Szer. robocz 1,8 m, 4 zęby.

Zapotrzebowanie na moc: kW/KM - 45 / 62.

Wiem że agregat ten zdobył wyróżnienie w konkursie "Maszyna rolnicza roku 2011".

Jeśli ktoś ma to czy mógłby podzielić się swą opinią ?

Myślę nad wykorzystaniem go do uprawy wraz z ciągnikiem JUMZ. (ok. - 65 KM).

Tylko czy tak wąski agregat dobrze się spisuje ?

Szer. ciągnika to także 1,8 m.

Edytowano przez husqvarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Zakupiłem Lemkena Achata i jak jest sucho to niebardz chce iść w ziemie. Co mi możecie doradzić? Po rzepaku było po deszczu to jakos szło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Ja jednak kupiłem Gruber KNOCHE 3-metrowy. Zmieniłem mu elementy robocze na typowe Lemkenowskie i można powiedzieć że jestem zadowolony. Zapycha się w sytuacjach, gdy na polu zboże było wyległe i słoma została położona na ziemi, oraz w sytuacji gdy kawałek pola jest ogromnie zaperzony. Poza tym idzie całkiem nieźle. 106 koni daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

Zakupiłem Lemkena Achata i jak jest sucho to niebardz chce iść w ziemie. Co mi możecie doradzić? Po rzepaku było po deszczu to jakos szło

naoszczyć elementy robocze i skręcić na łączniku, żeby przód bardziej szedł w ziemię i powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

tak przod ryje a tyl redli :lol:

i przod i tyl ma isc rowno

mozesz dociazyc agregat badz czekac na deszcz


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

no przecież musi iść równo przecież to wiadome, ale jak się skręci na łączniku to szybciej wchodzi w ziemię i jest ok ja wiem jak u siebie robiłem i zapewniam, że idzie równo a wcześniej też szedł równo, ale z ziemi wybijało! dwa obroty śrubą rzymską załatwiło sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Zakupiłem Lemkena Achata i jak jest sucho to niebardz chce iść w ziemie. Co mi możecie doradzić? Po rzepaku było po deszczu to jakos szło

Raczej czeka cie wymiana elementów roboczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Też myślałem o wymianie na takie nowszego typu ze szpicem. Bo te co są to takie trochę jak łyżka do zupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

Zakupiłem Lemkena Achata i jak jest sucho to niebardz chce iść w ziemie. Co mi możecie doradzić? Po rzepaku było po deszczu to jakos szło

koledzy jest taka możliwość całą łapę można odchylić lekko do tyłu tym samym cała redlica zmienia kąt jest bardziej wnurzona co powinno polepszyć zagłębianie ,o ile jest możliwość regulacji z tego co wiem powinny być dwie pozycje na śrubce nazywanej bezpiecznikiem

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

koledzy jest taka możliwość całą łapę można odchylić lekko do tyłu tym samym cała redlica zmienia kąt jest bardziej wnurzona co powinno polepszyć zagłębianie ,o ile jest możliwość regulacji z tego co wiem powinny być dwie pozycje na śrubce nazywanej bezpiecznikiem

dzięki sprawdzę to sobie, ale z tego co pamiętam to chyba faktycznie jest tam drugi otwór na śrubę. A nie orientuje się ktoś czy da się założyć jakieś gęsiostupki do niego. I gdzie, najlepiej w internecie, można kupić elementy robocze do niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Witam, czy ktoś z kolegów wymieniał elementy robocze w mandamie kus, czy możecie się podzielić opiniami odnośnie jakości, w sklepach jest dużo zamienników różnych firm polskich i zagranicznych ciężko się zdecydować co wybrać.


Lepsze będą ze stali borowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolspec    0

Oczywiście że lepsze będą ze stali borowej na pewno będziesz zadowolony i będą Ci służyć. Moim zdaniem powinieneś szukać części produkcji zagranicznej np. Bellota. Jak mógłbym doradzić to przy wymianie załóż sobie dłuższe lemieszyki są trochę droższe ale warto- lepiej będzie podcinało glebę. Na rynku są też części napawane redlice i lemieszyki jak masz duże areały do roboty to fajna sprawa nie napracujesz się przy częstym wymienianiu.  Jeżeli ktoś by potrzebował więcej informacji na ten temat to prosze pisać na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reflex52    0

Który typ redlicy jest lepszy tzn zrobi lepszą robotę w polu lemkena czy vogel&noota. Proszę o wady i zalety tych redlic.post-45405-0-56355400-1501746924.png

Nikt nie pomoże ?

 

Edytowano przez reflex52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Używa ktoś z Was Moro Aratri Spider lub podobnej innego producenta?

zastanawiam się czy nie kupić go zamiast grubera.

Wydaje się że tym można zastąpić orke po rzepaku pod pszenicę. Jakie jest Wasze zdanie?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj