Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Eryko    35

Jaki byście mi polecili agregat podorywkowy.Mam MTZ 82,możę się to zmieni na coś w okolicach 100-110KM.

Myślę o agragacie AGRO-MASZ-u lub AGRO-FACTORY. Zabezpieczenie NON-STOP. Raczej 5łap bo z 6 MTZ by prędzej zdechł.

http://moto.allegro....1757388982.html

lub

http://moto.allegro....1753836747.html

 

A może kupić coś używanego na ten rok a po zmianie ciągnika na większy zakupić odpowiedni do niego 6łapowy agregat?

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Troche się naczytałem ale nigdzie tego nie wyczytałem otóż takie info z mojej strony : Mandam Kus nie ma zabezpieczonych talerzy obrysowych w żaden sposób :huh: i regulacja głębokości na wale jest troche nie dopracowana , ramiona od wału w miejscu przechodzenia przez te ramiona z dziurkami na sworznie regulujące przechodzi pod skosem a rozstaw tych otworów jest zrobiony w równym odstępie na przemian patrząc prostopadle do ramy a jak wspominałem wyżej ramiona od wału nie przechodzą prostopadle czyli przekładając sworzeń o jeden otwór niżej ( w sensie jedno postąpienie , nie jeden otwór niżej bo one są w dwóch rzędach) to nie uzyskujemy równego postąpienia tylko tak jakby 1/3 niżej i następne postąpienie 2/3 niżej . Troche to skomplikowanie wytłumaczyłem , brawa dla tego kto to zrozumie.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

koledzy czy ktos ma agregat ścierniskowy Skotarek??? ja w swoim zauwazylem strasznie nie rowna prace podcinaczy. zostaja w ziemi duze garby..czyli podcinacze nie sa poziome wzgledem czuba. dodam ze redlice sa typu lemken .


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

kpiotr, masz jakieś zdjęcie lub film efektu pracy?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

witam

chyba powoli zaczne sie rozgladac za gruberem, tylko problem ile lap, bez podcinaczy, uciagnie renia

pola w wiekszosci rowne, klasa od IV w dol


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

oj kolego wszedlbys w galerie to bys zobaczyl model i znalazl gdzies dane a tak musze tyle sie rozpisywac ;)

103


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

bez podcinaczy to nie wiem ale z podcinaczami to jak chcesz solidnie z dużą prędkością to 2.6m czyli 6 grządzieli, ewentualnie 3 metry - 7 grządzieli ale jak masz górki to już troszkę mała moc wg mnie będzie. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

do traktora 160 km to tylko 3,7 m czyli 9 łap

center raczej nie ma szans zeby zetor dal rade z łapami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

@gucik131 dzieki ale tyle to sam wiem, z 7 jezdzilem w tym roku i nawet dawal rade bez napedu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

to czego chcesz się więcej dowiedzieć ???? skoro wiesz ??? bez podcinaczy kup sobie taką samą szerokość jak z podcinaczami kup 3 metry i git będzie jak Ci w siedmiu grządzielach dobrze ,, chodził".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

Mam takie pytanko, czy siewnikiem do poplonów Kongskilde da się siać żyto w poplonie? Jaką najwyższą dawkę można ustawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

JAki Gruber do Ciągnika 95KM ile łap i jaka szerokość ? Z wałem czy talerzówką ? I jakiej firmy? Łapy najlepiej te zwykłe (podwójne strzałki) Nie chce gęsiej stopki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam też mam dylemat jaki gruber wybrać farmer321 dlaczego gęsia stopa nie widzi ci się ,ja właśnie taki mam zamiar kupić łapy z podcinaczami t.z gęsia stopa , talerze niwelujące , wał , tylko nie wiem jaka firmę wybrać chodzi mi o krajowych producentów bomet ,agro masz ,brodnica ,staltech , batyra ,banrol ,dziekan,agro-mix ,agregat o szer 2,2 m rozglądałem się za używką ale to co przywożą bez wału albo popękany na ramie elementy robocze do wymiany a cena niekiedy wygórowana skompletować aby miało to ręce i nogi to wyjdzie nie wiele mniej jak nowy ,a trafić coś dobrego w przystępnej cenie trudno , który polecacie z polskich firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Ja bym ci polecił agro-factory,sam mam taki.Ciężka,solidna maszyna i do tego super estetyczne wykonanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

u gościa który handluje używanymi maszynami widziałem kongskilde vibro flex był lub jeszcze jest 2 łapy urwane pewnie z ceny by opuścił , do mojego traktora jest nawet odpowiedni i cena była by mniejsza jak za nowy w sumie to na 2,3 dni w roku roboty nim jest ,a pługiem do systemu podorywek nie chciał bym już wracać, KrzysztofJ tylko nie widzi mi się taki gruber na takich łapach jak vibro flex w ścierniskach są przecież chwasty czasami więcej słomy na położonym zostaje czy to nie będzie się ciągnąć i czy międzi łapami wszystko zerwie ,a z tyłu nie ma żadnego wału ,na takich łapach z podcinaczami t.z gęsio stopy ściernisko jest podcięte na całej szerokości talerze niwelują i mieszają ziemie wał dogniecie i łapy nie są tak gęsto ,na razie jestem nastawiony na taki od polskich producentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

zobacz zdjęcia i opis na stronie Kongskilde. Nowe maszyny mogą mieć podcinacze i wał docinający. VF raczej nie polecam na ciężkie suche gleby. Zęby sprężynujące doskonale sprawdzają sie przy zachwaszczonych ścierniskach oraz do wymieszania słomy z glebą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Mam na oku gruber Lemken ACHAT 70 za 2500 bez wału. Stan oceniam na bdb. Zastanawiam się czy do mojego ciągnika tj. MF 690 bez napędu będzie odpowiedni. Dodam że mam trochę górek i średnio ciężkie ziemie. Myślicie że cena jest dobra? Chyba że wie ktoś gdzie w podkarpackim lub lubelskim można jakieś grubery kupić za rozsądne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

koleg omozna wiedziec ile lap i jaka moc ciagnika

cena dosc dobra, nawet gdybys kupil wal to i tak wyjdzie tanio

w mojej okolicy goscio sprzedaje rozne graty do uprawy i siewu, moge Ci podeslac namiary


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Izydor 9 łap a moc ciągnika około 80KM. Możesz podać namiary zawsze można się spytać. Wały mogę przełożyć z agregatu uprawowego 2.4 m trochę były by szersze ale to chyba by nie przeszkadzało co najwyżej przy miedzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj