Polecane posty

janusz14    1
Kazde uproszczenie uprawy przynosi niestety spadek plonu.Pługa nie zastąpi nic a z ekonomią to prawda.

nie chodzi mi o całkowite wyeliminowanie pługa bo mam zamiar orać głęboko na zimę tylko o zastąpienie pługa podorywkowego grubberem albo talerzówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@ktoś ten wał terrapak w V&N jest z pierścieni???widziałem na pokazach kongskilde z tym wałem i bez szału...jak dla mnie, to za słabo ubija...najbardziej podobały mi sie wały oponowe.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

@pioter - wał terrapak w agregacie terrramix jest z ciężkich pierścieni żeliwnych, podobno fajnie ubija i w miarę rozdrabnia, ww. maszyny kosztują ok. 25 netto, patrząc obiektywnie to za te same pieniądze jest np. z Unii gruber KOS oraz talerzowy Ares w wałem crosskill, lub podobny zestaw z Brodnicy- obecnie się poprawili dosc mocno z jakością oraz ofertą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ale chyba nie bedziesz Lampo tego ciągał??? B) chyba postawiłbym na terrapak


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Lampo jak już to będzie obok terrapaku stał w garażu:), na 90 % ciągnął to będzie Z 11441 lub DF K100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a miałbyć srebny... B) miedzy zetorem a DF jest trochę różnicy w cenie...nic innego nie bierzesz pod uwagę??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

czy bedzie DF czy R6 to jest kwestia koloru, bo sa to identyczne ciągniki, kiedyś miał być MF 5455, poźniej JD 6230 a teraz z pewnych wzgledów tylko R6 - z SPO- czekam na decyzję, jesli nie to bedzie zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Więc tak, jest to agregat z łapany sprężynującymi, przez co (jak pokazały testy) nie będzie pracować na stałem głębokości (bo łapy będą wibrować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2

ja mam agregat z firmy mandam gliwice robie nim już 4 rok. posiada 7 łap na spręzynowym zabezpieczeniu nie musze się o co martwić łapy są wysokie wiec nigdy mi się nie zapycha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

jaki agregat podorywkowy do 15tyś. żeby go uciąg ciągnik o mocy 100 koni


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lox    0

ja mam do fortery 9641 kosa 2,6 i musze powiedzieć że 10-20 km by sie jeszcze przydało bo mozna by było robic troche głębiej i traktor by sie tak nie męczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik-k    0

Ja mam 11441 i kupiłem w tym roku nowego magnuma 3 m zabespieczenia kołkowe i smigam bez problemow 2 szosowa na poł biegach z przodem nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

Siemka. Mam do was pytanie, jakiego szerokiego i na ile łap grubera ma zakupić wuja do MTZa 82, ziemie na jakich będzie pracował to od I do V z przewaga III i IV? Pod uwagę wuja bieżę tylko używany sprzęt.


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

ja myślałem nad takim 2,1-2,3m właśnie na 5 łap. a jakiej firmy polecacie używane gruber w tym rozmiarze za max 4,5tys.?????


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie bede zaladal nowego tematu, tylko podczepie sie pod ten.

mianowicie uslszalem ostatnio dosc interesujace opinie o tym, ze carrier vaderstada jest najlepszym agragatem podorywkowym (ten w podstawowej wersji), najlepszym pod wzgledem kielkowania, poza tym osiaga przyzwoita wydajnosc i zapotrzebowanie na moc.

co o tym sadzicie, mnie osobiscie zainteresowal ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tylko pytanie dlaczego najlepszy???może dlatego że jest mozliwa bardzo płytka uprawa???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
tylko pytanie dlaczego najlepszy???może dlatego że jest mozliwa bardzo płytka uprawa???

tak chodzi o plytka uprawe, nie do zastosowania przy metodach siewu uproszczonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

witam przepraszam ze nie w temacie ale mam pytanie czy ma ktoś agregat podorywkowy KOS z siewnikiem poplonów i mam takie pytanie jak wglądają poplony po takim agregacie z siewnikiem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
witam przepraszam ze nie w temacie ale mam pytanie czy ma ktoś agregat podorywkowy KOS z siewnikiem poplonów i mam takie pytanie jak wglądają poplony po takim agregacie z siewnikiem ??

Sasiad ma i wyglada wszystko ok,mysle ze warto jak ci na tym zalezy.

]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj