Polecane posty

przy kosie 2.6m to chyba nie ma za bardzo co robic.

 

piootrze jesli bedziesz na tym temacie napisz mi jakie stosujesz ustawienia do siewu rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

mam pytanko może banalne

chcę kupić agregat ścierniskowy pewnie to będzie rolmako ciągnik MF 5445 90km i mam dylemat czy 5-cio czy 6cio łapowy. Proszę o wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Witam ,a wiec ja w przyszłym roku także planuje kupic agregat podorywkowy z UG model KOS . tylko pytanie jaka szerokość do Forterry 10641 . Aha dodam ,że agregat będzie z siewnikiem do poplonów .

ja tam sie nie znam ale u nas na 107KM to grudziadzki 2,6m jest akurat


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
też mi sie zdaje ,że to będzie taki optymalny ten 2,6 m. Bo ziemie w niektórych kawałkach mam ciężkie .

wlasnie... a twoj zetor jaką ma moc?? napisalem 107KM na przykladzie pronara 1025A.

Wiec 2,6m to bylby lux (zetor bardziej dynamiczny)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Do 10641 oraz 11441 brałbym Kosa 2,6 na sprężynach, bo różne warunki w polu panują o różnym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ile kosztuje siewnik do poplonów do tego KOS-a???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Wczoraj widziałem jak przez miedzę z moim polem robiła Forterra 11441 z gruberem Kos 3m zabezpieczenia spręznowe i muszę przyznać że szło jej całkiem nieźle, ziemia lekka i wilgotność średnia czyli warunki optymalne, tylko jakoś tak nisko unosiła tego kosa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Wg cennika z dn. 25.05.2007 siewnik poplonów Alfa 2,60 kosztuje 4050 zł, zaś 3,00 4550 zł (ceny netto).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1
Dodam że kiedyś KOSa 2,6 S pożyczał odemnie sąsiad do Zetora 7245 i sobie chwalił ( może nie jeździł szybko , ale pole wyglądało dobrze ).

 

Chcę kupić agregat podorywkowy do zetora 7245, i zastanawiam sie jaki wybrać.

Mam dosyć ciężkie ziemie (południe polski).

Kserkses pisze, że taki zetor ciagał KOSa 2,6 patrzyłem na stronę producenta i mam wątpliwości czy da radę.

Czy może ktoś ma jakieś doświadczenia z Zetorem 7245 i agregatem podorywkowym i co polecacie, tak żeby ciągnik nie musiał tego ciągać jedynką szosową bo wiadomo że z tymi maszynnami trzeba śmigać.


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1
Co byś powiedział na taki:

pic1

pic2

pic3

pic4

pic5

 

Ursus 4514 ma podobną moc co Zetor 7245, więc nie byłoby problemów z podniesieniem i pracą w polu :)

No nie wygląda źle, jak szybko z nim jeździsz i jakie masz ziemie?, co to za agregat?


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jest to agregat firmy Rolmako o szer. 2,1m (5 łap), jeżdżę na 1 szosowej

(7-9km/h) lub na 2 szosowej (9-12km/h)- wszystko zależy od ziemi, warunków i tego czy pole jest równe (jeśli są koleiny w "poprzek" to nie da się szybko pracować bo ciągnik podstakuje i traci przyczepność).

Ziemie mam tak 3b-4b :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1
Jest to agregat firmy Rolmako o szer. 2,1m (5 łap), jeżdżę na 1 szosowej

(7-9km/h) lub na 2 szosowej (9-12km/h)- wszystko zależy od ziemi, warunków i tego czy pole jest równe (jeśli są koleiny w "poprzek" to nie da się szybko pracować bo ciągnik podstakuje i traci przyczepność).

Ziemie mam tak 3b-4b :) .

Kris14

Dzięki przyjrzę się temu dokładniej.


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

kris a ile dałes za ten agreagt?? ja tez chciałem kupic do 4514 tylko 60 KM I NIE WIEM czy da rade, bardzo ma ciezko?? ja ma lekkie ziemie czasem górka. opisz dokłądniej ten agregat typu masa itp


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dałem za niego niecałe 8500zł brutto. (dopłata 244zł za wał rurowy, który dokupiełem). Masa wersji podstawowej wynosi ok. 580kg (nie wiem ile waży z wałem rurowym, ale podnosnik dostaje po tłoku [maszyna jest poprostu długa])

Ciągnik (mój daje radę na ziemiach lekkich i na tzw. dołku czyli na ziemi cięższej (pracuję na 1 szosowej).

4514 wystarczy do podorywki na kikla-kilkanaście cm, nie ma co myślić o uprawie bezorkowej pod siew.

 

Ot takie moje zdanie, jeśli macie jeszcze jakieś pytania to zadawajcie je...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a głebokosc jak jest regulowana?? Ty głeboko nim pracowałes??


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Głebokość jest regulowana poprzez zmianę położenia stworzni.

Ja pracowałem z głębokością ok. 8-12cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

mam pytanko w sumie na temat.....czy zastąpienie pługa podorywkowego jakimś grubberem np. kos. sprawia że plon jest wyższy????? bo chyba na pewno jest duża oszczędność paliwa.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kazde uproszczenie uprawy przynosi niestety spadek plonu.Pługa nie zastąpi nic a z ekonomią to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj