Polecane posty

piootr    4

Ja siałem ok 4kg ale na poplon to z 10 kg możesz posiać

 

Ja siałem normalnie jako rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja bym siał więcej bo na ścierniksku tak dobrze nie poschodzi

 

siałem nim w tamtym roku gorczyce na poplon

 

Czy lepsza gorczyca to zależy w moim przypadku rzepak mam swój a gorczyce muszę szukać żeby kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

znajomy tali gruber 7łap na spręzynach pożyczał ale go tylko przewoził forterą bo niemiałem kul z3na 2 tomocno mu przud podnosilo a uprawiał U1014 bo mu wieksze końcówki pożyszyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tzn. zle to ujalem.widzisz forterra nie ma ramy, a jesli chcialbym miec sprezyny to bym musial zalozyc wszystkie obciazniki, a jesli bym to zrobil mogla by sie przelamac.zakladanie wszystkich jest sórowo wzbronione!!sprezyny waza ponad 300kg. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

U nas na wsi ma facet taką Forterrę i komplet obciążników a do tego kultywator podorywkowy 3m na sprężynach i jakoś tym jeździ, jeszcze się nie złamała.

 

To po co taki traktor na którego nie mogę założyć kompletu obciążników i porządnej maszyny? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

A jeśli założyłby sobie do Forterry przedni TUZ to chyba za dużo nim nie mogę podnosić skoro komplet obciążników przy ciągniku to za dużo to np. o balaście 600 kg. można zapomnieć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

odrazu się przełamie tak jest napisane w instrukcji??? a chyba Fortera ma takie wzmocnienia jak nasze duże Ursusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co ty....nie ma nawet ramy glupiej.pisze w instrukcji zeby nie zakladac, ponoiewaz grozi przelamaniem.ale to inst5rukcja....ja mam zalozone 600kg.do wszystkiego starcza spokojnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja mam na 11441 700kg+ 68kg na przodzie i waży oś przednia 2713kg a tylna 2497kg mogą być drobne wachania, nigdzie w instrukcji nie pisze że surowo wzbronione zakładanie obciążników pisze dokładnie że 7+7 obciążników czyli 700kg wskazane do 11741 i to akurat z tego powodu że do słabszych nie ma po co montować bo i tak siły nie mają na tyle żeby takie maszyny ciągać nie ma nic o przełamaniu czy coś i jest możliwość montażu w modelach od 8641 768kg na przodek, lub podnośnika o mocy 24KN, ja w moim mam te 768kg i jak podnosi 2t agregat uprawowo siewny to nic się nie dźwiga i można ładnie pomykać po drodze także nie wiem co bym musiał zapinać żeby przodek dźwigało??? bo jak trza będzie to znajde czas nasypie zboża do siewnika i na śewnik 400kg i będzie ponad 2t i nie mam problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie pisze ze sie moze przelamac, ale u mojego znajomego ktory mial starsza wersje forterry przelamala sie na skrzyni :)

 

moim zdaniem 700 sie nenadaje bo jak jechalem po drodze na pusto tona wybojach tyl mi podrzucalo :(

 

ale jesli z ciezkim uprawowo siewnym to cvzemu nie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korks    5

swoja forterra ciagałem lemkena 3m 9 łat to na glinie i górze przód mi sciagało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

mi też się nie wydaje że lekki bo przecież cięższy od swoich zamienników zachodnich takich choćby jak Fendt 309Ci, czy NH TL100A a krótki to i owszem ale nie krótszy niż zachodni bracia w tej klasie.

 

ale walisz ortografami ! hamuj się !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

u mnie sąsiad ciąga 2,6 kosa na sprężynach i chodzi z nim całkiem nieżle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj