Polecane posty

Jesienią taką samą ferterrą śmigałem z brodnicą 2,6m na zabezpieczeniu sprężynowym i nie było najmiejszego problemu

Sprzęt był porzyczony ale myśle że w tym roku kupię sobię coś 3 metrowego

ziemię mam 3 i 4 klasy w dużej mieże glina


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja sadze ze 7 łap i sprezyny bezproblemowo bo sam ciagam 6 na kołkach 914 i daje rade a jednak 30KM wiecej bedzie i przekładnia lepsza to niema co sie zastanawiać (dodam ze mam ciażkie gliny i niema problemów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grosik_    5

jak sądzicie czy zetor 10540 poradzi sobie z gruberem 3m na 7 łap własnej produkcju na podzespołach unii wszystko zrobione tak samo jak orginał tylko zabezpieczenia kołkowe ale mysle o kupieniu zabezpieczeń spręzynowych koszt takich zabezpieczeń to ok 3500zł na 7 łap co wy o tym sadzicie? prosze o odp dziekuje :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

z własna robota to róznie moze byc skoro nażekaja na pługi Uni ze ciężej ida w ziemi jak np. Kvernelandy, to co mówic o garazowej produkcji? ale sadze ze na ten ciagnik 7 łap na kołkach to spokojniebedzie smigał :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

@U1224

 

Ciekawi mnie jaki masz ten agregat Konskilde bo z 3m deler powiedział że mój 11441 nie ma szans a raczej słabszej siły uciągu nie mam niż 1224 a to 3m miało 7 łap na sprężynach jeden żąd tależy na sprężynach i dwa żędy tależy docinających i poleca mi 2,6m troche mnie to przeraża ale jak wezme 3m i nie da rady to by było całkiem do bani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

wejdź w galerie i poszukaj zdjęć ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
@U1224

 

Ciekawi mnie jaki masz ten agregat Konskilde bo z 3m deler powiedział że mój 11441 nie ma szans a raczej słabszej siły uciągu nie mam niż 1224 a to 3m miało 7 łap na sprężynach jeden żąd tależy na sprężynach i dwa żędy tależy docinających i poleca mi 2,6m troche mnie to przeraża ale jak wezme 3m i nie da rady to by było całkiem do bani

 

 

U mnie do takiego zetorka kupił delte 2,6 m na 6 łap ja kupiłem 3m bo jak kupie większy ciągnik to kicha z 2,6m bedzie robić przed kupnem robiłem kosem 2,6m i 3m z mniejszym szybciej jeździłem o 1 bieg czyli ok 1 -2 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

najnowsza delta ma 2,5m i dokładnie 5 złębów i 6 talerzy a z tyłu może mieć wał rurowy lub podwujny tnący a ten 3m to model HS P 300 i ma 7 łap 6 talerzy i z tyłu rurowy lub podwujny tnący i najważniejsze to czy jak wybiore ten 3m czy pójdzie jak co to bym wzioł z rurowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja widziałem jak C-360 pracował z gruberem na 5 łap- padało ale jechał. Właściciel mówił że śednio co 2 lata wymienia w niej pompę do podnośnika bo nie wytrzymuje obciążenia.

A Ursus 4514 z jakim mógł by pracować. Myślałem o 2.1m z Rolmako bo Grudziądzkie są drogie.

Do Rolmako mam 3km więc mogę odebrać prosto z fabryki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

mam kosa 3m ale w zeszłym pożyczyłem kvernelanda 2,6m metra mial 7 łap spręzynowych( nie mylić z zabezpieczeniami sprężynowymi, ząb ma przy nasadzie spiralę ) za zębami szły 2 rzędy talerzy jak w zwykłej talerzówce a na końcu wał strunowy resorowany maszyna cholernie długa dłuższa od ciągnika nie potrzebuje dużej mocy, ciągałem go MF 3090 ale uprawa to błyo cos wspaniałego na polu po wysokim ściernisku śladu nie było, dla porównania zrobilem kawalek swoim kosem to wypadło to tak jakby porównać orkę pługim do uprawy drewnianą sochą. Sprzedaję kosa i kupuję takiego kvernelanda tylko 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!posiadam nowy agregat podorywkowy kongskilde hsf

+siewnik poplonów nordsten.mam problem z siewnikiem ponieważ nie ma tabeli wysiewu.proszę użytkowników takiego agregatu o pomoc.Będe naprawde wdzięczny. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

Kos jest dobrą maszyną a chcę go troche zmodernizować tzn. z przodu przymocować zgrzeblo aby lepiej rozprowadzić pocieta słomę (bo szarpacz made by POM Żukowo robi to mizernie) wywalić skrajne talerze a na skrajnych łapzch zastosować kierownice od agregatu Konsakilde i na wałe strunowym naspawać spirale lub zainwestować w wał oponowy

tyle przeróbek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

do piootra możesz napisac na PW zawsze szybciej zobaczy :D

 

@lukas120 dlaczego chcesz przerobic wał na spiralny????ja mam zamiar robic wał do talerzówki mam dylemat jaki...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Właśnie przed chwilą znalazłem od nordstena książke jak chcesz to zrobie skany i ci podeśle podaj tylko namiary ja i tak robiłem próbe kręconą

 

PS a nie dali ci żadnej książki do niego

 

 

Ja w swój wał wspawam płaskowniki pomiedzy rury bo jak jest mokro to bryły zostawia znajomy tak zrobił przy upr-siewnym z wałem rurowy troche mu na to czasu zeszło bo wycinał trójkąty w płaskownikach żeby były zebate i nawet mu nieźle robi

 

@lukas120 czego chcesz boczne talerze wywalać ja mam odkłądniczki na skrajnych łapach i talerze skrajne i jest spoko ładnie się od miedzy odkraja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

piootr

niestety nie mam do niego ksia|ki.jesli mozesz to zrób mi kopje i wy[lij na suker2@wp.pl

 

czy siales nim lubin?poniewa| to mnie najbardziej interesuje

CZEKAM NA MAILA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Mam pytanko minimalnie obok tematu którą z firm produkujących agregaty podorywkowe uważacie za najlepszą? np. Kverneland, Konskilde, Pottinger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Myślę że zadną z wymienionych - wg mnie to Lemken i Amazone. 3m Amazone Pegasus ma podobno 100 kucyków zapotrzebowania na moc... nosiłem sie z zamiarem kupna uzywki ale to póki co trudno dostępna maszyna


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
piootr

niestety nie mam do niego ksia|ki.jesli mozesz to zrób mi kopje i wy[lij na suker2@wp.pl

 

czy siales nim lubin?poniewa| to mnie najbardziej interesuje

CZEKAM NA MAILA

 

Ja w życiu nie siałem Łubinu  i nawet nie wiem jakiej wielkości są nasiona   ja siałem nim trawe i rzepak 

Postaram się zrobić skany i ci podesłać

 

 

@krzysiu  jak dla mnie  kongskilde  jest OK  zwąłszcza  biorąc pod uwage cene zakupu i jakość  ale

 mam znajomego ca ma KOSa i zestaw upr-siewny na Aresie talerzowym  i nie robi ściernisk  Kosem tylko aresem   :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Jak będe u dziadka to popatrze jak mam go po ustawianego bo nie garażuje go w swoim gospodarstwie a tak z głowy nie pamietam ale ja i tak robiłem próbe kręconą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj