Polecane posty

yacenty    3883

ja nie mialem talerzówki, jakos specjalnie mi nie zalezalo ale pewnego dnia ojciec orzac sie wkurzyl i slyszal ze znajomy ma jakas co przywiozl sobie z niemiec do MTZta ale mu nie pasuje bo ma hydraulike na 2 weze. dlatego wzielismy ja do naszego zetora i w burakach pokazala sie ok, teraz jak sie zrobi cieplej to robie remont i pozniej ogien,

widzisz ja przedwczoraj sprzedalem 3 letni agregat, bylo mi szkoda ale popelnilismy blad kupujac w marcu agregat a pozniej zaraz w lutym duzo lepszy ciagnik :D

teraz tez mam problem jaki wybrac nowy, kurde kiedys nie bylo sprzetu to nie bylo problemu, a teraz 3 dni juz nie spie bo chce dobrze kase wydac

masz troche czasu ja bym szukal duzej talerzówy takiej ruskiej - za jakies 5tys mozna wyrwac niezla a zawsze to 3.7m stara sproboj sprzedac, moze sie okazac ze dolozysz do biznesu jakies 2-4tys a za tyle ciezko ci bedzie kupic agregat.

ja bralem pod uwage to ze talerzówa jest ciagana i wazy blisko 2tony!!!, ten nacisk musi swoje zrobic, poza tym zawsze jakos szkoda mi pompy w ciagniku - moze to jakis nawyk z mtzta


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

A nie myślałeś yacenty o jakimś używanym zeastawie upr-siew ?? Jak dobrze poszukasz to znajdziesz coś naprawdę dobrego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jeszcze jest 5% szans ze wezmiemy jakis uprawowo siewny ale nabudowany

zobaczymy jak to bedzie - mam czas do konca kwietnia na ostateczna decyzje tak aby w przypadku zakupu czegos z Unii zdarzyc na zniwa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

Czy moze wie ktoś który agregat scierniskowy jest lepszy czy ten który ma geściej łapy i wiecej ich czy ten który ma mniej łap ale ma lemiesze dokręcane po bokach tzw.gęsiestopy oczywiście mowa o takich samych szerokościach agregatu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wg mojej oceny:

do plytkiej uprawy (scierniska w uprawie tradycyjnej) ten na "duzych" gesistopach, a do uprawy bezorkowej ten drugi typ ;)

ale np. katalog produktow rabe podaje odwrotnie :P B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

też mi się tak wydawało bo ten na gesiostopie może nie bedzie się tak szybko zapychał jak ten bez lemieszy bocznych bo one są gęsciej montowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

witam .

powiem tak ja mam kosa na gęsiostopach z siewnikiem poplonów na wierzchu i dla mni erewelacja po żniwach. sąsiad ma jakiegoś Grubera (chyba tak się nazywa) u mnie ma 5 zębów a u niego 11 i ta sama szerokość robocza. wały z tyłu mamy podobne tylko u mnie są jeszcze talerze pomiędzy. u mnie jak po stole na polu a u niego bruzdy po zębach. :lol:

 

Tylko coś mi w tym moim do końca nie odpowiada bo ten wał z tyłu kręci się lekko tylko jakoś tak dziwnie stuka. ale ciężko wyczuć czy to na łożysku czy jakiś element zaspawali w którejś rurce. spotkał się ktoś z takim problemem??? łożyska są zimne. sprzęt jest na gwarancji. doradźcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

zna ktoś cene kongskilde delta 3 m na zabezpieczeniach spręzynowych oraz czy 100 km JD go pociągnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Skorpion miałem takie same obiawy stukania tylnego wału a przyczyna okazała się banalnie prosta zbyt mała głębokość pracy na twardym polu ,po podniesieniu do góry wału na regulacji(głębsza uprawa) pukanie znikło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Na jakiej głębokości pracować agregatem podorywkowym z Unia KOS żeby ściernisko był prawidłowo wymieszane i uprawione

Ściernisko czyste bez resztek pożniwnych :(


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja kosem robię na jakieś 7-10 cm w zależności od warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, głębiej nie ma sensu robić.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Dobrze jest zrobić pierwszy przejazd możliwie najpłycej aby tylko zatrzymać parowanie. Za drugim razem wykonać zgłębienie uprawy do tych max 10-11 cm co jest korzystne np. w poplonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 przejazd ma przerwać parowanie tak jak napisał @mirasek a także spowodować jak najszybsze wschody chwastów i zbożą wydmuchanego przez kombajn. Im płytsza uprawa tym szybciej skiełkują i można je zniszczyć następnym zabiegiem uprawowym. Robiąc głęboko powoduje się to że chcwasty i samosiewy kiełkują czasami dopiero wraz z wschodami rośliny uprawianej.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

czy jest sens jeździć 2 razy??? chyba że mowa jest o uprawie bezorkowej, wtedy tak...

 

a jak wy robicie??? orka, czy też może sam gruber???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to na zwykłych łapach? Że tylko 1 redliczka bez podcinaczy jest?

 

Edit:

Czemu zmieniłeś treść posta? Teraz nie wiadomo ocb.

 

Ja robie raz. Najpierw gruber później orka z wałem.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

chciałem zadać podobne pytanie do tego jakie zadał ktoś wcześniej, więc nie ma sensu...

 

te pytanie też mi chodziło po głowie dlatego też zadałem :)

 

A czy ktoś na AF stosuje uprawe bezorkową??? Jeśli tak to mam takie pytania:

-jak efekty i różnica miedzy orką?

-jakim sprzętem to robicie?

-ile można zaoszczędzić na takiej uprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
czy jest sens jeździć 2 razy??? chyba że mowa jest o uprawie bezorkowej, wtedy tak...

Jak stać Cie na oprysk glifosatem to możesz jechać raz :) Chyba że Ci chwasty nie rosną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja chyba ze 3 lata temu, po burakach cukrowych kopanych holmerem (liście łapane na przyczepy) ok 20 września zrezygnowałem z orki uprawiając pod pszenicę ozimą.

zrobiłem jeden przejazd Kosem na jakieś 17 cm, później raz biernym agregatem uprawowym z brodnicy i w to siałem. spadku plonu nie było, a oszczędność w paliwie na pewno zważywszy, że gdybym orał, to później musiałbym to zwałować żeby rola osiadła i zrobić dwa przejazdy agregatem uprawowym. tyle, że mój przykład dotyczy uprawy po buraku, kiedy resztek pożniwnych w zasadzie nie ma, a ziemie poruszył holmer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

a czy praktykowal ktos uprawe kultywatorem scierniskowym na wiosne mianowicie wymieszanie z gleba rozrzuconego obornika pod zboza jare tak by nie bylo potrzeby wykonywac orki. w ostatnich latach posucha wiosenna eliminyje orke na wiosne zbyd duze straty wody po orce i slabe wschody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

u nas to talerzówka jeden koles pojezdzil obornik i potem koltywatorem i zasial na tym QQ jakos nie zauwazylem zeby mu ta kukurydza slabo rosla ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj