Polecane posty

witek    2

hej jaki kupić agregat dla ciągnika o mocy 160km ?? firma i szerokośc ??....ziemnia u mnie raczej cięzka w uprawie


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

no ja myśle ze jakiś 4,5m składany hydraulicznie, a firma to juz do wyboru zależy czy chcesz nowy czy używany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nom nowy wolał bym


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

Jeżeli chcesz nowy to wszystko zależy teraz od zasobności Twojego portfela. Jak masz kase to kupuj jakis zachodni sprzęt np: kongskilde, a jak nie to zostaje Ci polski agregat np: unia lub expom (duzo jest polskich firm produkujących kultywatory podorywkowe), a tak z ciekawości to do jakiego traktora to ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

jd 6920s jak dobrze pamietam :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Jeżeli chcesz nowy to wszystko zależy teraz od zasobności Twojego portfela. Jak masz kase to kupuj jakis zachodni sprzęt np: kongskilde, a jak nie to zostaje Ci polski agregat np: unia lub expom (duzo jest polskich firm produkujących kultywatory podorywkowe), a tak z ciekawości to do jakiego traktora to ma być?

konskilde jest za***isty sam taki od tego roku posiadam nie porównanie z unią a różnica w cenie przy wersji 3m jest 4000 zł ja mam ten agregat z siewnikiem nordsten i dzisiaj siałem nim trawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

tak do jd6920s


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

mój kolega do deutcha 175 koni (maszyna z 2005 roku mmmm super) podczepia KOSA 3m z uni - zabezpieczenia sprężynowe non stop i mówi że nie zamieni go na większy bo super mu się sprawuje - lekko idzie - a że zostaje mu troszkę zapasu mocy, obrabia chyba coś koło 120 ha. Do tego ciągnika ma jeszcze 5 obrotową z uni i agregat uprawowo-siewny 4m zawieszany też z uni (agregat wielki i ciężki - bez przedniego "bigbaga" tonowego nie ma możliwości aby go podnieść - wszystko nowe - a o kombajnie to juz nie wspomnę - tez deutcha.

ps.

strona uni podaje, że agregat podorywkowy KOS S 3m ma zapotrzebowanie mocy 140-180 koni ale jak podłączyłem do mojego fortschritta to tez dawał rade i to wcale nie miał ciężki - nie wiem jak by było pod górkę ale po równym dość sprawnie szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

jesli ciezka ziemia to mysle ze 3m beda optymalne z zabezpieczeniami nonstop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

przy agregatach podorywkowych ważna jest prędkość, więc lepiej założyć mniejszego, do 160 to od3 do 3,5 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja 110 km MF jade 9-10 km/h z podorywkowym 3m konskilde , kumpel ma 3 m kosa i robi nim same silwer 130 i nic sobie z tego nie robi a robi głęboko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

No może na początku trochę przesadziłem z tym 4,5 metra, ale jak niema na polu zbytnio górek to jd 160km powinien spokojnie dać sobie rade z około 4 metrowym gruberem (ja 105 konnym df z 2,6 m gruberem na ciężkich ziemiach śmigam średnio 11km i jeszcze zostaje trochę zapasu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Polecam Kongskilde!!!Przy takiej szerokosci to jak tu juz wspomniano stanowczo składany hydraulicznie:DSam taki mam (jakos ze 4 metry beda nie mierzylem)z 2004 kupilem sprowadzonego z Danii z wyglagu jak nówka, łapy jeszcze praktycznie wcale nie zuzyte i dalemchyba 12 tys(nie pamietam dokladnie ale jakos tak...)W kaadym badz razie popatrz za czyms takim (ze 2-letnim) zazwyczaj nie sa zuzyte pracujesz jak z nowym a w portwelu zostanie wiecej...POZDRAWIAM


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Ja bym zaproponował z Unii Kosa 3.7m z zabezpieczeniem Non Stop. Myślę, że do tego ciągnika akurat lub też 3m to byś mogł szybciej pracować i głebiej oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

szerokość to około 2-2,2,ale jakie łapy?

czy takie?

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=113814787

czy może takie:

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=113687073

taki też jest fajny:

http://http://www.autogielda.pl/motoryzacj...ferta=16238563/

poplonów nie sieje,ziemia raczej lekka,myśle nad używanym,ma dobrze zrobić podorywke,no i wiadomo nie rozwalić sie w ciągu sezonu

ot dylematy :cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

To zależy co stawiasz na 1 miejscu, czy dobre podcięcie ścierniska, czy dobre wymieszanie słomy z ziemią. Bo im więcej agregat ma rzędów zębów tym dokładniej miesza resztki i to co po nim zostaje jest bardziej wyrównane. Druga rzecz jak głęboko chcesz uprawiać. Gęsiostopy wejdą Ci max na 15cm natomiast zwykłe piersiowe wsadzisz nawet na 20-25cm. A co do tego co napisał Daniel sam myślałem aby coś takiego samemu zrobić, tylko mam obawy czy grządziel sprężysta wytrzyma :/ Ale to i tak temat na przyszły rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

i jedno i drugie,ale chyba kupie na zwykłych łapach,do ursusa 5314<72km> to tak około 2,2-2,4 m,z większym nie da rady ,mimo tego że mam lekkie ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Czy ktos użytkuje kult. podorywkowy z firmy Rolmako? Ceny mają ciekawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

5 łapek czyli 2,1 ??? poradzi tylko tak mam do 10 cm zalezy jakim biegem bo ja mówie o 2 biegu na 3 bedzie ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@Center ty chcesz zajeb.... tego zetora do 7340 2,1 m jest w miare ja mam przy 110 km 3m konskilde i ma co robić takim agregatem żeby dobrze robił to trzeba jechać chociarz 9-10 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

oj bez przesady za***ac kilka hektarów da rade zmeczyc tylko nie co roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Ja do mojego R4 biore 2,6


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj