Polecane posty

kserkses    2

7211 do kosa 5 łap może by wystarczyło tylko nie wiem czy bez przedniego napędu będzie szedł . Mam kosa 2,6 do MTZ 90 km i chyba gdyby nie przedni napęd to byłyby kłopoty i to na lekkich glebach .


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1
no ale bedziesz ganial szosowymi

Z tym gananiem szosowymi nie byłym był takie pewny :o ...


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15
no ale bedziesz ganial szosowymi

Z tym gananiem szosowymi nie byłym był takie pewny :o ...

myslisz ze nie da rady ??? a jakim biegiem ciagniesz kombi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja robiłem wcześniej kosem ale konskilde jest lżej robić i lepiej wygląda pole a cena nie jest wiele wyższa

 

Jak będzie skrzybał ściernisko to coś może zrobi , ja nawet łąki robie podorywkowym przy tym to dopiero dostaje MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Dodam że kiedyś KOSa 2,6 S pożyczał odemnie sąsiad do Zetora 7245 i sobie chwalił ( może nie jeździł szybko , ale pole wyglądało dobrze ).


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Panowie kongskilde i tylko kongskilde:D Uwaga: 4,40 m +U1224 2 szosowa idzie az gwizda pole jak stół zagnych kepek wsio dobrze przewrócone i wymieszane MIODZIO


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcian    0
No może na początku trochę przesadziłem z tym 4,5 metra, ale jak niema na polu zbytnio górek to jd 160km powinien spokojnie dać sobie rade z około 4 metrowym gruberem (ja 105 konnym df z 2,6 m gruberem na ciężkich ziemiach śmigam średnio 11km i jeszcze zostaje trochę zapasu)

a jakiej firmy masz grubera bo ja mam ciągnik tej samej mocy dosc sięzkie i górzyste ziemie i nie wiem co by tu do niego za grubera kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

czy KOS-em zasieje jako poplon żyto ?? i jaka jest pojemność skrzyni w 2,6m i 3m ?? z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

dzięki ale co z tym żytem ?? nie ma problemu aby takim kosem z siewnikiem, jako poplon zasiać żyto ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

nigdy nie sialem zyta, zawsze gorczyce ale mysle ze nie powinno byc problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2
najlepiej posiej rozsiewaczem przed agregatem

Piootr nie po to myślę o takim agregacie z siewnikiem poplonów aby robić dodatkowy przejazd z rozsiewaczem, już teraz sieje zwykłym siewnikiem i pochłania to dużo czasu i finansów. Chcę to jak najbardziej uprościć i dlatego pytam o siewnik do poplonów. Ale skoro Arek mówisz że nie powinno być problemu to chyba trzeba się za takim rozglądać . dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja mam siewnik poplonów nordsten i nie bardzo nim posieje bo nie moge ilości nastawić ile mi potrzeba i nie wiem czy w polskim dasz rade tyle co trzeba wysiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

jak do żyta to chyba skrzynka za mała w tym siewniku , nawet jeśli da się ustawić wysiew .


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

zorak jesli chcesz moge zrobic zdjecia siewnika i dokladne foto elementow wysiewajacych ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2
zorak jesli chcesz moge zrobic zdjecia siewnika i dokladne foto elementow wysiewajacych ziarno

spoko będę wdzięczny. W takim razie czekam na jakieś fotki :) na agrofoto bądz na maila ale ciekawiej chyba na stronkę będzie umieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

podaj mi swojego maila zebym mogl wyslac zalaczniki, na stronke narazie nei chce wstawiac bo sprzet jest brudny po pracy w polu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2
podaj mi swojego maila zebym mogl wyslac zalaczniki, na stronke narazie nei chce wstawiac bo sprzet jest brudny po pracy w polu ;]

zorak@op.pl sorki ze tak pozno ale sam wiesz - prace w polu w pełni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

To nic że brudny :-) O to chodzi, aby oglądać jak wygląda sprzęt w pracy i po niej. Wiec śmiało dawaj zdjecia na strone.

Do Zorak: Jak masz czym to może poprostu kup jakiś tani zwykły siewnik zbożowy i przerób na taki do agregatu. Odcinasz to co nie potrzebne z napędem można pokombinować coś przez jakieś koło ostrogowe. Sądze żę za 1000zł już spokojnie siewnik kupisz, niech z 500zł przystosowanie. To niech nawet coś więcej ale za 2000zł bedziesz miał tak dokłady siewnik do poplonów że wszystko nim posiejesz :)

Nawet wiem jaki siewnik był by do tego dobry :P Jutro zrobie zdjęcia to zobaczysz, nie mam pojęcia co to za model. Wiem żę stary jak świat, ale coś takiego napewno idze tanio kupić i napęd jest ciekawie rozwiązany, że łatwo by go było przystosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

jaki gruber do 110 konnej forterry 6 łap czy 7? zabezpieczenia kołeczkowe czy sprężynowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

Do takiego ciągnika 3m moze być troche za duży 2,6m to jest 7 łap chyba jest lepszy, a zabespieczenie spręzynowe jest wygodniejsze, taki agregat jest troche cięższy ale Fortera ma dobry podnośnik więc nie powinno być z tym problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj