Polecane posty

pioter    46

@piootr to już się pochwal na jaki ciągnik PROW złożyłeś... :rolleyes: :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Dobra, przeczytałem cały temat, jak równierz wszystkie inne podobne oraz komentarze agregatów w galerii i... zgłupiałem totalnie :rolleyes:

 

Rozbieżności wypowiedzi są ogromne. Zdecydowałem sie na agregat Mandam, tylko teraz już nie wiem czy traktor 95KM da rade pociągnąć 2,6m z prędkością choćby 10km/h bez katowania? Gadałem dziś z człowiekiem który ciąga taki U-1222 i mówi że nie ma za lekko (czyli w sam raz) więc mój MF będzie pierdział przy takim, mam racje? Z drugiej strony 2,1m bedzie węższy od ciągnika a w okolicy taki ciąga MTZ 80KM i daje rade, choć gdy jest sucho ma co robić.

 

Próbuje odnieść to jakoś do pługa 5x35 i talerzówki 3,2m -> podorywke robie bez problemu 10km/h, z talerzówką śmiga 11-12km/h, a jak będzie z agregatem 2,6m??

sa napewno spore dysproporcje bo ja np ciagam U1614 vibroflexa 3m (w porownaniu do tradycyjnego grubera idzie troche lzej) i tylko na 1, na 2 (z rozpedu) pojdzie ale po 1 dlugosci pola temp. ponad 100*C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Nie będe chwalił dnia przed zachodem słońca :rolleyes: ale powiem że barwy będą zmienine od tych które obecnie posiadam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
hej jaki kupić agregat dla ciągnika o mocy 160km ?? firma i szerokośc ??....ziemnia u mnie raczej cięzka w uprawie

Ja pracuję zestawem Zetor 16245 + gruber 7-łapowy Brodnica 3m. Ziemie też mam cięzką i trochę pod górkę. Lepiej węższy, ale szybciej pojedziesz, niż np. 4,5 m i prędkość jak przy orce. Polecam 3m zawieszany Horsch, od ok. 7tys. euro.


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
Jak myślicie 7211 poradzi na 5 łapek KOsem ?

na lżejszej ziemi, bez górek da rade bez problemu.


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
Panowie kongskilde i tylko kongskilde:D Uwaga: 4,40 m +U1224 2 szosowa idzie az gwizda pole jak stół zagnych kepek wsio dobrze przewrócone i wymieszane MIODZIO

Chyba piachy 5 klasa, cały czas z górki i na 5 cm ustawiony. A miodzio owszem, ale pitny na poprawienie nastroju jak Ursus wyzionie ducha z tym 4,4m


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
panowie co sądzicie o tym agregacie???? ma może ktoś coś takiego http://www.rolmako.pl/?sect=maszynyrolnicz...tor&lang=pl

chciałbym kupic 3m z wałem strunowym. Ziemi ornej mam ok 35 ha głównie IV-V klasa. Ten agregat chodziłby z MF 3090 110 KM

Śmiało mogę Ci polecić ten agregat, kolega pracuje nim z 90 konnym MTZ (odjął 2 łapy!!!) na 150ha ciężkiej ziemi, w górzystym terenie. Kamienie go nie ruszają, rama ok. Na 35 ha nie ma sensu sie szarpać na agregat zachodni za ponad 25 tys. zł. Twój MF będzie z nim fruwał.


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Nie będe chwalił dnia przed zachodem słońca :rolleyes: ale powiem że barwy będą zmienine od tych które obecnie posiadam :)

to napisz choc jaki kolor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
Ja pracuję zestawem Zetor 16245 + gruber 7-łapowy Brodnica 3m. Ziemie też mam cięzką i trochę pod górkę. Lepiej węższy, ale szybciej pojedziesz, niż np. 4,5 m i prędkość jak przy orce. Polecam 3m zawieszany Horsch, od ok. 7tys. euro.

 

A co jest twoim zdaniem lepsze do podorywki- kultywator podorywkowy czy agregat talerzowy Ares, Quick ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
A co jest twoim zdaniem lepsze do podorywki- kultywator podorywkowy czy agregat talerzowy Ares, Quick ?

Ja uprawiam ściernisko kultywatorem podorywkowym, a sieję Quickiem, czyli brona talerzowa+siewnik. Ograniczeniem talerzowego Aresa jest jego głębokość pracy, która przy talerzach o śr. 46cm wyniesie maks. 10-12cm. Jeżeli na polu pracował ciężki sprzęt, są głębokie koleiny to gruber wpuszczony na większą głębokość znacznie łatwiej sobie z nimi poradzi. Za to przewagą Aresa nad większością gruberów jest lepsze wyrównanie ścierniska, rozbicie grud, ponowne zagęszczenie gleby (jak najcięższy wał!) i zauważalnie mniejsze zapotrzebowanie na moc ciągnika. Agregatem talerzowym można bardzo ładnie pracować również po orce. Pewnym kompromisem wydaje mi się Ares z większymi talerzami - 56 i 66cm średnicy. Umożliwiaja one, w zależności od potrzeb, pracę na głębokość do 20cm. Najlepiej jednak mieć obie maszyny i pracować nimi na zmianę. Np. natychmiast po sprzęcie zboża wykonać płytki przejazd talerzówką, co przyspieszy kiełkowanie samosiewów i wstępnie wymiesza resztki pożniwne. Po kilku tygodniach przejechać kultywatorem podorywkowym na większą głębokość (ponad 10cm) w celu gruntowniejszego wymieszania pozostałej słomy i kiełkujących samosiewów, przygotowując jednocześnie pole do siewu.


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

u korbanka też tak jest najwidoczniej błąd ale u dwóch dealerów. Raczej na stronie producenta jest bez błędów. Dzieki , Pozdr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

Witam!!! Planuje zakup nowego agregatu scierniskowego, ale nie wiem na co sie zdecydowac i jaki bylby odpowiedni do zetora 11441 forteraa. Klasy ziemi II i III.Zastanawialem sie nad oferta unii, mam juz sprzet tej firmy i jak do tej pory nie mam z nim problemu. Ale chcialbym jeszcze wiedziec co Wy proponujecie, moze jakis inny, tanszy od tego z unii. Za odpowiedzi z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek25    1

Ja mam z Unii KOSa na 6 łap(2,6m) ciągam go pronarem 82 SA i powiem że przydało by sie troche jeszcze mocy, zetorek z takim chodził by w sam raz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

Wlasnie o takim myslalem. A jak ten agregat sprawuje sie podczas pracy???chodzi mi glownie o to czy dobrze miesza ziemie ze scierniskiem??? a na jaka glebokosc nim robisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek25    1

Miesza dobrze nawet przy małej prędkosci, ja robie nim około 7,8 km/h, szybciej nie daje rady, ty spokojnie zetorkiem pojedziedz około 10km/h, robie na głebokość około 10 cm, płycej to tylko przepycha sciernisko ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
Witam!!! Planuje zakup nowego agregatu scierniskowego, ale nie wiem na co sie zdecydowac i jaki bylby odpowiedni do zetora 11441 forteraa. Klasy ziemi II i III.Zastanawialem sie nad oferta unii, mam juz sprzet tej firmy i jak do tej pory nie mam z nim problemu. Ale chcialbym jeszcze wiedziec co Wy proponujecie, moze jakis inny, tanszy od tego z unii. Za odpowiedzi z gory dziekuje.

a nie myslisz o talerzówie?

moj ojciec chorował na agregat podorywkowy, chorował i tak jakos z głupia franc kupilsmy ruska talerzówe za 3.5tys zl :P

3.7m i powiem ze na buraczysku szła super, do zniw chce jej zrobic remont tak zeby przod zrobic cały nowiutki a tyl tylko podreparowac oraz wymienic belke zaczepowa - tak ze zwyklego zaczepu na TUZa, na pewno bedzie nią szło szybciej niż agregatem podorywkowym 2.6m a robota podobna, wg niektorych nawet lepsza, chociaz ja nie mam zdania co lepsze bo agregatu nie uzywalem aczkolwiek w tym roku juz bede mogl porownac do sasiadów :P

zastanów sie moze warto kupic takie cos?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja uzytkuje i talerzowe i agregat podorywkowy i powie ci ze mi lepiej odpowiada KOS. Na głebokosci 10cm lepiej wymiesza KOS a jak mam robic głebiej to juz lepiej podorywke zrobic,fakt jest taki ze talerzówki nie sprzedałem i nie sprzedam zawsze moze sie przydac na jakies duze porosliska zawsze lepiej potnie cos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

Talerzowke mam tylko troche za mala do tej forterry bo ma zaledwie 8 talerzy (prawie 2m.) myslalem tylko zeby dorobic do niej walek. talerzowke ciagam zetorem 3320. a o tym agregacie myslalem zeby bylo cos wiekszego, to zawsze robota szybciej by szla, slyszalem tez od niektorych ze agregatem podorywkowym lepiej robic na zboza ozime, bo talerzowka potnie ziele i pozniej jest jeszcze wiecej ziela. Kurcze troche nie bardzo kupowac druga talerzowke, chyba ze ta co mam bym sprzedal i kupil cos wiekszego ,i od razu z walkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj